Петропавлівський район

Музей народної поетеси Фросини Карпенко Хорошівської СЗШ

Адреса музею: 52710, с. Хороше,  вул. Центральна, 2, (05671)26549

Музей заснований 12 липня 2001 року з метою збереження та увічнення  пам’яті про народну поетесу Фросину Карпенко.

Керівник – Макогон З.П. 

В музеї зберігаються особисті речі поетеси: письмовий стіл, стілець, друкарська машинка, книжкова шафа, полиця; нагороди: орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаль «За відвагу», ювілейні медалі, партизанський квиток, членський квиток Спілки письменників СРСР,  грамоти Президії УРСР; рукописи Фросини Карпенко, газети і журнали з творами поетеси; листування з письменниками, книги з автографами письменників (М.Рильського, Н.Забіли, М.Кашель); власноруч вишиті Фросиною Карпенко скатерті, серветки, штори,  сорочка; картини Федора Панка «Фросина Карпенко», Ганни Самарської «Іриси», Миколи Соколовського «Дума про Тараса». 

Традиційно в музеї проводять зустрічі з поетами Петропавлівщини, екскурсії для учнів школи та школярів району, конкурси віршів поетеси, робота з вивчення її рукописів.

 

Історико-краєзнавчий музей  Хорошівської СЗШ

Адреса музею: 52710, с. Хороше, вул. Центральна, 2, тел. (05671)26549

Музей засновано 13 вересня 1988 року.

Керівник – Гопка Л.Я. 

В експозиції зберігаються предмети побуту українських селян ХІХ ст: посуд, знаряддя праці, національний одяг; документальні матеріали про життя Героя Радянського Союзу – Дейнеки Степана Петровича, кавалера трьох орденів Слави Скиби Степана Кузьмича, правофлангового Параду Перемоги у Москві – Легкошкура Федора Антоновича; листи з фронту та нагороди односельців; фотодокументи. 

Учні школи проводять екскурсії музеєм збирають спогади односельців та оформлюють рукописи книги, тематичні експозиції; листають з видатними земляками, які проживають за межами села, держави. В музеї проходять тематичні уроки з історії, географії, української літератури.

 

Краєзнавчий музей Богинівської (Брагинівської) СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: с. Богинівка, вул. Шкільна, 1, тел. (05671)24751

Музей засновано в 1976 році.

Керівник – Наточий А.С. 

Серед експонатів етнографічного  характеру:  прядка, гребінка, рубель, глечики, старовинний ліхтар, кошик з березової кори. 

В музеї проходять тематичні виставки «Шляхами партизанської слави», «Вони служили в Афганістані», інформ-дайджести до визначних дат, конференції, виховні години тощо.

 

Музей історії СЗШ №2

Адреса музею: смт. Петропавлівка, вул. Соборна, 23, тел. (05671)22750

Музей створений 3 жовтня 1997 року.

Керівник – Білошапка Л.В. 

У музеї представлені експозиції: «Історія села в минулому», «Розвиток освіти», «Будівництво школи», «Наші будні». 

Серед експонатів представлені в оригіналах грамоти-нагороди земляків, ветеранів Другої світової війни:  Кузнєцова П.С. – посвідчення на отр