Кривий Ріг
Відповідальна за туристсько-краєзнавчу роботу в місті Кривий Ріг –  Мотижинець Галина Михайлівна, головний спеціаліст управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, контактний телефон - 0(564)744450.
Кількість навчально-виховних закладів у місті – 131.
Кількість учнів у навчально-виховних закладах – 65970.
Кількість позашкільних закладів та їх напрямки роботи – 40:
14 багатопрофільних,
10 – дитячо-юнацьких спортивних шкіл,
 станцій юних техніків,
5 – центрів туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, клуби юних моряків, авіаторів, науково-технічної творчості,
2 – станції юних натуралістів, центр спорту «Олімп».
Кількість туристсько-краєзнавчих гуртків в місті – 308.
Кількість учнів, що навчаються у туристсько-краєзнавчих гуртках – 5983 вихованця.
Масові заходи з туристсько-краєзнавчого та євроінтеграційного напрямків роботи проведені у 2017 році: 
- 17 січня за підтримки начальника відділу освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради Іванова А.С., голови комітету з фізичної культури і спорту виконкому Саксаганської районної у місті ради Толбаса В.О., за ініціативою адміністрації комунального позашкільного навчального закладу "Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді "Мандрівник" Криворізької міської ради, з метою популяризації спортивного туризму у Саксаганському районі як  виду спорту, формування в учнівської молоді умінь та навичок зі спортивного туризму щодо практичного їх використання у повсякденному житті, з метою пропаганди здорового способу життя, на базі спортивної зали Криворізької спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів № 70 відбулися перші районні змагання зі спортивного туризму в закритих приміщеннях (вид гірський) серед загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Саксаганського району. У змаганнях взяли участь 10 команд, серед яких 6 команд комунального позашкільного навчального закладу "Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді "Мандрівник" Криворізької міської ради (гуртоки «Велосипедний туризм», «Гірський туризм» керівник Педченко А.О., «Спортивний туризм» керівник Покусай С.Є.), 2 команди КСШ І-ІІІ ступенів № 70 (керівник Шевченко А.О.), 1 команда КЗШ І-ІІІ ступенів № 51 (керівник Букач А.М.). У ході змагань учасники долали дистанції: «Гірські перешкоди» та «Рятувальні роботи», кожна з яких включала етапи: «Маятник», «Навісна переправа», «Спортивний підйом по схилу», «Траверс схилу», «Спортивний спуск по схилу», «Паралельні мотузки», «Вертикальний підйом та спуск дюльфером», «Перенос потерпілого за допомогою льодоруба», ««Перенос потерпілого за допомогою бухти мотузки», «Перенос потерпілого за допомогою замка». Суддями змагань була команда студентів 5 курсу Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет»  Географічного факультету на чолі з викладачем кафедри фізгеографії Матіщуком О.А., за сприяння завідуючого кафедрою фізичної географії, краєзнавства та туризму, кандидата географічних наук Козакова В.Л., які вже не один рік співпрацюють з адміністрацією КПНЗ "ЦТКЕУМ "Мандрівник" КМР. Переможцем І районних змагань зі спортивного туризму в закритих приміщеннях (вид гірський) стала команда гуртка «Велосипедний туризм» комунального позашкільного навчального закладу "Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді "Мандрівник" Криворізької міської ради (директор Кудлай В.В.), ІІ та ІІІ місце зайняли команди КСШ І-ІІІ ступенів № 70 (директор Бондарук В.О.). Найкращими на дистанціях показали себе вихованці гуртків «Велосипедний туризм», «Спортивний туризм» КПНЗ "ЦТКЕУМ "Мандрівник" КМР та вихованці гуртків КСШ І-ІІІ ступенів № 70.  Кращі з кращих були нагороджені грамотами відділу освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради та грамотами комітету з фізичної культури і спорту виконкому Саксаганської районної у місті ради.
alt
- 24 січня на базі комунального позашкільного навчального закладу «Клуб «Юний авіатор» Криворізької міської ради відбулося  підведення  підсумків   міської  туристсько-краєзнавчої   акції «Серпантин зимових  подорожей».  Захід був проведений  з метою пропаганди дитячого туризму і краєзнавства, популяризації туристичних можливостей України, активізації екскурсійної роботи в закладах освіти міста під час зимових канікул. В акції з 26.12.2016 року по 16.01.2017 року приймали участь всі загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади нашого міста.  Педагоги та вихованці гуртків профільних позашкільних навчальних закладів туристсько-краєзнавчого напрямку 24.01. 2017 року  презентували роботу про проведені навчальними закладами міста екскурсії під час зимових канікул 2016-2017 навчального  року.      Презентації від кожного району   були надані  у вигляді фотозвіту із обов’язковим супроводом – розповіддю авторів-учасників акції про об’єкти показу, їх історичне та культурне значення. За підсумками роботи журі районні презентації були нагороджені грамотами управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. 
alt
- 21 лютого на базі комунального позашкільного навчального закладу «Клуб «Юний авіатор» Криворізької міської ради відбулося  підведення  підсумків   міського  конкурсу   юних екскурсоводів «Кривий Ріг – перлина України». Захід був проведений  з метою пропагування діяльності юних екскурсоводів, вивчення  історичної, культурної, індустріальної спадщини Кривого Рогу, активізації пошукової роботи та патріотичного виховання учнів. В конкурсі приймали участь учні загальноосвітніх та вихованці позашкільних навчальних закладів нашого міста.  Учні презентували розроблені екскурсійні маршрути, що висвітили їхню пошукову роботу по вивченню рідного міста, його культурних, промислових, історичних об’єктів та пам’яток. Презентації від кожного району   супроводжувалися  розповіддю екскурсоводів  про об’єкти показу, їх історичне та культурне значення.  За підсумками роботи журі кращі презентації були нагороджені грамотами управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради: І місце - Субач Євген, Дашко Ангеліна, вихованці гуртка «Географічне краєзнавство» ЦТКЕУМ «Вершина», за екскурсію «Геомандри» (керівник Субач О.І.); ІІ місце – Куроп'ятников Антон, Бензар Валерія, учні КЗШ № 100 Інгулецького району, за екскурсію ««Героїчними сторінками сучасної України» (керівники Юношева І.В., Ласкава Є.В.); ІІ місце – Творча група ШДО «Місто Калинове» учнів КЗШ №72 Саксаганського району, за екскурсію «Пам’ятки міста Кривого Рогу, присвячені героям АТО» (керівник Салогуб В.М.); ІІІ місце – Ребенко Валентина, Горбалінська Владислава, учениці КЗШ №42 Тернівського району, за екскурсію «Козацьке минуле на мапі Тернів»; ІІІ місце – Шевченко Дарія, Вєтрова Діана, учениці 11 класу КЗШ №44 Покровського району, за екскурсію «Весь світ в одному місті. Одне місто як весь світ» (керівник Маханько І.В.).
alt
- вихованці гуртків «Велосипедний туризм» (керівник гуртка Педченко А.О.) та «Спортивний туризм» (керівник гуртка Покусай С.Є.) комунального позашкільного навчального закладу "Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді "Мандрівник" Криворізької міської ради з 03 по 05 березня 2017 р. брали участь у ХХІІ традиційних відкритих обласних змаганнях Дніпропетровської області з гірського туризму «Рукавичка» серед учнівської молоді в спортивній залі ЗОШ № 4 у місті Вільногірську Дніпропетровської області. Метою участі для вихованців та педагогів центру стала зміцнення здоров'я та пропаганди активного способу життя серед підлітків та молоді; популяризації занять спортивним гірським туризмом; підвищення тактико-технічної майстерності юних спортсменів. Змагання з гірського туризму проходили у молодшій віковій групі (2004 р.н. та молодші). Під час змагань юні Саксаганці достойно змагалися на дистанціях «Гірські перешкоди» (особиста з командним заліком), «Гірські перешкоди» (командна), «Рятувально-технічні прийоми» (командна). І за результатами обласних змагань вихованці гуртка «Велосипедний туризм» посіли ІІ місце у загальнокомандному заліку серед усіх команд-учасників. Це не останні досягнення вихованців гуртка «Велосипедний туризм», так як на них чекає у квітні 2017 року велосипедний похід у місто Кошице та участь у спортивних заходах в рамках «Дні України 2017» в м. Кошице, Словаччина. 
alt
23 березня на території балки Калетіна відбулися районні змагання зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді, з метою популяризації та розвитку спортивного орієнтування як засобу фізичного та патріотичного виховання учнівської молоді Саксаганського району, підвищення технічної майстерності серед молоді; виявлення найсильніших команд району для участі в міських змаганнях зі спортивного орієнтування; пропаганди здорового способу життя. У районних змаганнях взяли участь 12 команд (117 учасників) навчальних закладів Саксаганського району КЗШ № № 17, 21, 43, 113, КСШ № 70 (2), 118, КГ № 91, КПНЗ «ЦТКЕУМ «Мандрівник» КМР (2). Змагання зі спортивного орієнтування проходили в особисто-командному заліку у чотирьох вікових групах: Ч, Ж 11; Ч, Ж 13; Ч, Ж 15; Ч, Ж 17 (юнаки та дівчата). Учасникам на старті видавали карти-схеми балки Калетіна з нанесеними на них контрольними пунктами (КП), кожен учасник своєї команди повинен був знайти певну кількість контрольних пунктів (КП) згідно вікових груп в заданому напрямку, зробивши відмітки у карточках-бігунках. Переможці визначалися у кожній віковій групі (окремо юнаки та дівчата) за кількістю «взятих» контрольних пунктів (КП) та найменшим часом проходження дистанції. У командний залік увійшли результати всіх 8-ми учасників команди. Переможцями районних змагань зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді стали: у загальнокомандному заліку: КЗШ № 43 – І місце; КСШ № 70 (ІІ команда) – ІІ місце; КЗШ № 21 – ІІІ місце; КСШ № 118 – ІІІ місце. в особистому заліку серед юнаків 11 років: Лісовцев Андрій, учня КЗШ № 21 – І місце; Москалюк Кирил, вихованець гуртка «Спортивний туризм» (О) – ІІ місце; Одариков Євгеній, учень КЗШ № 43 – ІІІ місце; в особистому заліку серед дівчат 11 років: Лінник Яна, вихованка гуртка «Спортивний туризм» (О) – І місце; Шостак Олександра, учениця КЗШ № 43 – ІІ місце; Винниченко Анна, учениця КСШ № 70 (ІІ команда) – ІІІ місце. в особистому заліку серед юнаків 13 років: Толдаєв Віталій, учень КЗШ № 43 – І місце; Онофрієнко Микита, учень КСШ № 70 (І команда) – ІІ місце; Бєляк Єгор, вихованець гуртка «Велосипедний туризм» – ІІІ місце. в особистому заліку серед дівчат 13 років: Василець Софія, ученицю КЗШ № 43 – І місце; Бєла Сандра, вихованка гуртка «Спортивний туризм» (О) – ІІ місце; Савчук Єлизавета, вихованка гуртка «Велосипедний туризм» – ІІІ місце. в особистому заліку серед юнаків 15 років: Лєх Ярослав, учень КСШ № 70 (О) – І місце; Коваленко Данило, учень КСШ № 118 – ІІ місце; Рибак Анатолій, вихованець гуртка «Велосипедний туризм» – ІІІ місце. в особистому заліку серед дівчат 15 років: Лубинець Ганна, учениця КСШ № 118 – І місце; Моісеєва Катерина, учениця КЗШ № 43 – ІІ місце; Папуша Анастасія, учениця КСШ № 70 (І команда) – ІІІ місце. в особистому заліку серед юнаків 17 років: Вінтаренко Ярослав, учень КГ № 91 – І місце; Бєлєцький Юрій, учень КЗШ № 113 – ІІ місце; Войтович Данило, учень КСШ № 118 – ІІІ місце. в особистому заліку серед дівчат 17 років: Шахматова Надія, вихованка гуртка «Велосипедний туризм» – І місце; Барбалюк Ольга, вихованка гуртка «Велосипедний туризм» (О) – ІІ місце; Артеменко Єлизавета, учениця КЗШ № 17 – ІІІ місце.
alt
- 06 квітня на базі КПНЗ «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Мандрівник» КМР відбулися районні змагання з велосипедного туризму (велотріал) серед учнівської молоді, з метою популяризації та розвитку велосипедного туризму, пропаганди здорового способу життя, вдосконалення спортивної майстерності з техніки велотуризму та визначення найсильніших команд навчальних закладів Саксаганського району. У змаганнях взяли участь 10 команд навчальних закладів Саксаганського району КЗШ № № 21, 68, 113, 119, КСШ № 118,  КНВК № 35, КПНЗ «ЦТКЕУМ «Мандрівник» КМР (4 команди гуртків: «Велосипедний туризм» (2 команди), «Гірський туризм» (керівник гуртка Педченко А.О.); «Спортивний туризм» (керівник гуртка Покусай С.Є.). Змагання з велосипедного туризму проходили у командному заліку. Склад команд складався з 4 учасників віком 14 років (3 юнака + 1 дівчина). Команди за жеребкуванням на дистанції «Велотріал» проходили природні та штучні перешкоди на велосипедах в обмеженому з двох країв коридорі шириною до 1 метру на ділянці бездоріжжя. Команди-переможці визначалися за найменшим загальним часом проходження дистанції. У командний залік увійшли результати всіх чотирьох учасників команд. Переможцями районних змагань з велосипедного туризму (велотріал) серед учнівської молоді стали: І місце – команда гуртка «Велосипедний туризм» КПНЗ «ЦТКЕУМ «Мандрівник» КМР; ІІ місце – команда гуртка «Гірський туризм» КПНЗ «ЦТКЕУМ «Мандрівник» КМР; ІІІ місце – КЗШ № 21.
alt
- 27 квітня Широківський лісовий масив ожив: протягом дня там було гамірно, лунала музика і юнацький сміх, пісні під гітару, а ще – палали невеличкі багаття, від яких розносився  аромат приготованих страв. Річ у тім, що туди зі всіх  районів міста Кривого Рогу з’їхалися учасники традиційних міських змагань  зі спортивного пішохідного. Цьогоріч змагання були дев’ятими (за рахунком) і особливими, бо були вперше проведені по одній дистанції «Крос-похід». Організаторами заходу виступили управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. Змагання підготували та провели  працівники КПНЗ «ЦТКЕУМ Інгулецького району» КМР (директор Глядченко Г.В.) за підтримки організаційного відділу та відділу освіти  виконкому Інгулецької районної у місті ради. Після урочистого відкриття розпочалися змагання між командами, якіцьогоріч прибули з шести районів міста. Крос-похід  передбачав долання маршруту орієнтуючись по карті з певним набором туристських перешкод та завдань на етапах: орієнтування (заданий напрям, лінійний, маркірований та азимутальний маршрути), зняття та встановлення намету, спуск по схилу з самонаведенням, траверс схилу, підйом по схилу з самонаведенням,  навісна переправа через яр,  переправа по вірьовці з перилами, круто похила переправа вгору. Переможцями стали: І місце - команда КПНЗ «ЦТКЕУМ Інгулецького району» КМР; ІІ місце – команда КПГ Довгинцівського району; ІІІ місце – команда КПНЗ  ЦТКЕУМ «Меридіан» КМР Тернівського району.
alt
- Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Напередодні Дня Перемоги, вшановуючи пам'ять героїв Другої світової війни, у школі відбулися традиційні заходи, присвячені перемозі у війні. 5 травня відбулися уроки мужності присвячені пам'яті жертв Другої світової війни – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим. Учні 7-Б, 1-А та 4-го класів  виготовили власноруч вітальні листівки до Дня Перемоги. Класний колектив 5-А класу  залюбки розклеїли їх на будинки мікрорайону. Учні 6-Б класу  підготували виховну годину «Я пам’ятаю, я пишаюсь», на якій поділилися спогадами, які зібрали у своїх рідних про важкі часи війни, про незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу. Учені принесли фотографії військових часів, медалі та зачитували листи свої пращурів. Учні 8-х класів взяли участь в акції «Ветеранське подвір’я». Класні колективи відвідали Бондаренко М.П. і з великою вдячністю та пошаною привітали її квітами та теплими словами. У школі пройшла виставка малюнків «Ветерани сивочолі». У бібліотеці протягом травня буде діяти виставка «Вклонімося великим тим рокам!». 5 травня в учнів була неабияка можливість поспілкуватись зі справжнім героєм – ветераном  війни  Кадовбою Іваном Івановичем. Ця зустріч з відлунням закарбувалась в душах учнів. 
alt
 - на базі Криворізької гімназії №91 Саксаганського району відбулась церемонія нагородження та вітання переможців усіх конкурсів, які проходили в рамках міської патріотичної акції «Виховуємо нащадків патріотів». 11 років поспіль даний захід вже традиційно проходить саме у Всесвітній день музеїв. За 11 років  існування акції  було проведено понад 45 конкурсів,  учасниками яких стали майже 155 тисяч дітей, педагогів, батьків, ветеранів та представників громадських організацій. Усі присутні у залі мали змогу переглянути слайд-шоу «Сторінками акції» та згадати, як усе починалося та проходило. У рамках проведення акції «Виховуємо нащадків патріотів» у цьому році проходили такі заходи: патріотичний конкурс дитячого малюнку «Сивочолі ветерани визволителі Кривого Рогу», літературний конкурс, присвячений 72-ій річниці Великої Перемоги,  міська військово-патріотична квест-гра «Патріот», конкурс екскурсійних маршрутів «Стежками героїзму та гідності», конкурс на кращу пошукову роботу «Герої живуть поруч», міський конкурс на кращий відеоролик-привітання ветеранів Другої світової війни. На заході були присутні організатори заходу та почесні гості: голова Ради Криворізької міської організації ветеранів, почесний громадянин міста Кривого Рогу – Дабіжа Микола Кирилович; заступник начальника управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради – Басова Тетяна Леонідівна; головний спеціаліст управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради – Мотижинець Галина Михайлівна. Грамоти і подяки управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради та Ради Криворізької міської організації ветеранів отримали переможці міських конкурсів, які проходили в рамках акції «Виховуємо нащадків-патріотів». Також приємно зазначити, що Кривий Ріг був, є і залишається центром патріотичного виховання.
alt
- 18 травня відбувся міський конкурс музейної роботи «Виховуємо нащадків-патріотів». Протягом дня комісія відвідала: Зразковий етнографічний музей «Україно – краю рідний!» КЗШ №90 Довгинцівського району (директор Грищенко Людмила Дмитрівна); музей залізничної слави Криворізького регіону; Зразковий музей історії школи КЗШ №68 Саксаганського району (директор Камлик Людмила Яківна); Музей-майстерня Івана Авраменка КЗШ №120 Саксаганського району (директор Клюкач Людмила Вікторівна); Зразковий музей бойової слави 23-го Будапештського танкового корпусу Криворізької гімназії №91 Саксаганського району (Бєлікова Тетяна Борисівна). Традиційно даний конкурс проходить 18 травня у Всесвітній день музеїв. Кожен з відвіданих музеїв вирізнявся своєю оригінальністю та неповторністю, адже це наша історія, те про що варто пам’ятати. Екскурсії проводили юні екскурсоводи, справжні знавці своєї справи. Юний музеєзнавець етнографічного музеюпри КЗШ №90 Гусейнов Алі, в цьому році став призером Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів і зайняв почесне ІІ місце. Саме цю екскурсію він представляв суддям на конкурсі музейної роботи. В КЗШ №68 журі побачили екскурсію в музеї історії школи. Екскурсоводи цього музею показали як вони пишаються своєю альма-матер, знають історію свого закладу, та горді за випускників КЗШ №68, які стали відомими людьми як в Україні, так і за її межами. В КЗШ №120 члени журі відвідали єдиний на Дніпропетровщині художній музей-студію Івана Авраменка, відомого криворізького художника, який працював та творив у стінах даного навчального закладу. В музеї бойової слави 23-го Будапештського танкового полку при КГ№91 членам журі була представлена екскурсія сторінками історії  України періоду Другої світової війни, знову згадали ці страшні дні та вшанували пам'ять загиблих криворіжців, які віддали життя за визволення нашого міста та країни. Переможці конкурсу музейної роботи «Виховуємо нащадків-патріотів» були нагороджені в цей же день на підведеннях підсумків міської патріотичної акції.
alt
- з метою формування в учнівської молоді патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку з 3 по 5 травня 2017 року на базі КПНЗ «Клуб юних моряків» КМР та Криворізької гімназії №49 Покровського району був проведений міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»). На урочистому відкритті вітальним словом до присутніх звернувся Тітенко Юрій Миколайович, методист КЗ «Інноваційно-методичний центр, який побажав юним джурам відваги та перемог. На урочистому шикуванні роїв були присутні почесні гості: Коргут Сергій Антонович, начальник відділу освіти виконкому Покровської районної в місті ради, Мотижинець Галина Михайлівна, головний спеціаліст відділу дошкільної, середньої, позашкільної освіти, виховної роботи та охорони дитинства управління освіти і науки виконкому міської ради, Дудник-Тітаренко Марина Юріївна та Лаліменко Тетяна Вікторівна, методисти КЗ «Інноваційно-методичний центр». Учасниками військово-патріотичної гри стали 13 команд (далі – рої), які зайняли перші та другі місця в районних відбіркових турах, а саме: «Лицарі сонця» КНВК ЗШІ №9; «Воїни добра» КЗШ №23; «Тернівський рій» КЗШ №42; «Українські атамани» КЗШ №94; «Січ» КЗШ №85; «Легіон» КЗШ №69; «Сокіл» КЗШ №110; «Соколи» КЗШ №90; «Нащадки козаків» КЗШ №115; «Спадок» КЗШ №32; «Бойові козаки» КЗШ №17; «Імені Сірка» КЗШ №72; «Козаки» КЗШ №111. Програма гри включала проведення змагань та конкурсів військово-спортивного,туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: «Впоряд» (стройова підготовка), «Рятівник» (змагання з надання першої долікарської допомоги), «Сучасні комплексні військово-польові вправи», «Стрільба» (стрільба с пневматичної зброї), «Добре діло» (звіт про виконання доброї справи), «Лава на лаву» (спортивна козацька боротьба), «Лабіринт» (орієнтування в заданому напрямку), «Ватра» (конкурс творчо-мистецького представлення рою), «Відун» (інтелектуальний конкурс на знання історії України «Козацької доби»), «Туристична смуга перешкод» (змагання з техніки пішохідного туризму), «Таборування» (конкурс біваків), «Перетягування линви» (силове змагання з перетягування канату). Під час проведення гри рої показали високі результати та гарну підготовку. Переможці визначались у командній першості за найбільшою сумою балів, набраних під час всіх видів змагань. Грамотами управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради нагороджено переможців: І місце – «Січ» КЗШ №85 (тренер Дегтярьова Т.Ф.); ІІ місце – «Лицарі сонця» (тренер Милостивий Р.В.); ІІІ місце – «Українські атамани» КЗШ №94 (тренер Довгий Я.В.). Команда-переможець міського туру гри представлятиме місто Кривий Ріг на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»)», який проходитиме у червні 2017 року. Бажаємо їм відваги, сміливості, миру та перемог!!!
alt
- 21-22 травня 2017 року гуртківці КПНЗ «ЦТКЕУМ Інгулецького району» разом з учнями КЗШ № 102 відправилися в туристсько-пізнавальну подорож   до  міста Канева.  Першою зупинкою була мальовнича річка Рось в Черкаській області, біла села Михайлівка. Відпочинок біля річки не тільки  надав сил, але й приємно урізноманітнив будні  наших вихованців. Ми  запропонували дітям наповнити, перший день подорожі,позитивними емоціями.  Для цього було організовано та проведено патріотичний КВЕСТ «Знайди клад».  Під час проходження КВЕСТу діти долали на катамарані водні перешкоди та орієнтувалися по карті.  Надвечір відбулися водні перегони по річці. Ранком, другого дня, всі поснідавши вирушили  в подорож  до міста Канева. Ми вважаємо, якщо є в Україні святі місця, то Канів, безперечно, одне з них. Для мільйонів людей усього світу це місто асоціюється з ім’ям Великого українця – Тараса Шевченка, місцем його вічного спочинку – Чернечою горою. Приїхавши до  міста ми, разом з жителями, пройшли почесною ходою до Тарасової гори. Адже в цей день,  156 років тому, було перезахоронено Тараса Григоровича.  Захопливим стало підняття по 342 сходинках, аби помилуватись краєвидом на Дніпро та відвідати Тарасову могилу. У цей момент діти згадували слова із «Заповіту» Кобзаря: «Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі.Було видно, було чути, Як реве ревучий». Ми відвідали музей, де ще раз дізналися про дитинство, формування світогляду Тараса Шевченка, про його творчий шлях. Дітям було цікаво  і в музеї, і просто гуляти місцями, де колись ходив Тарас.Неподалік від музею, у лісочку під горою, стоїтьТарасова світлиця в якій мешкав доглядач і охоронець могили Т. Шевченка  -  Іван Олексійович Ядловський. Тут все, як і колись, нагадує про Тараса: на стінах – його портрет та картини, прикрашені вишитими рушниками. На столі – «Книга вражень» та «Кобзар» Т.Г.Шевченка. Біля вікна стоїть національний музичний інструмент українського народу – бандура, подібна до тієї, що завжди тут була. Потім діти  милувалися Дніпровськими краєвидами. Ми наяву пересвідчились, що Канів – це дійсно священне місце для кожного, кому пощастило народитися українцем, бо він нерозривно пов’язаний із пам’яттю про Тараса Шевченка – поета, пам’ятники якому зведено на всіх континентах Земної кулі. На цьому наша подорож закінчилася і ми повернулися на Криворізьку землю.
alt
- В Інгулецькому районі 23 травня пройшли  спортивні ігри школярів, з виду «Спортивний туризм» в рамках спартакіади «Олімпійські надії»організовані  Центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді інгулецького району за підтримки комітету фізичної культури та спорту виконкомі Інгулецької районної у місті ради. Змагання проводилися на 4 дистанціях «Смуга перешкод», «Орієнтування»  «Топографія»,   «Смуга перешкод на велосипеді».  У змаганнях брали участь 11 команд, з 9 шкіл та 2 команди ЦТКЕУМ. На змаганнях була присутня голова комітету фізичної культури та спорту виконкомі Інгулецької районної у місті ради – Марина ВалеріївнаХорькова. Значна активізація фізкультурно-спортивної роботи у школах і  позашкільних навчальних закладах, максимальне залучення учнів до участі у  туризмі сприяли успішному виступу команд КЗШ №, 59, 100, 101, 114. Високих результатів на окремих  дистанціях досягли команди: на дистанції «Смуга перешкод»: І місце – КЗШ № 114; ІІ місце – КЗШ № 115; ІІІ місце – КЗШ № 59; на дистанції «Орієнтування»: І місце – КЗШ № 59; ІІ місце – КЗШ № 100; ІІІ місце – КЗШ № 114; на дистанції «Смуга перешкод на велосипеді»: І місце –КЗШ 3 114; ІІ місце – КЗШ № 115; ІІІ місце – КЗШ № 73; на дистанції «Топографія»: І місце – КЗШ № 100; ІІ місце – КЗШ № 59; ІІІ місце – КЗШ № 115; у загальному заліку: І місце – КЗШ № 114; ІІ місце – КЗШ № 59; ІІІ місце – КЗШ № 100. Переможці і призери  змагань були нагороджені кубком, медалями та грамотами відповідних ступенів комітету фізичної культури та спрту виконкомі Інгулецької районної у місті ради.
alt
- 7 та 8 вересня в КПНЗ дитячий оздоровчий табір «Сонячний» в Гурівському лісовому масиві Кіровоградської області відбувся ХІІІ міський зліт юних туристів-краєзнавців «Моя земля – земля моїх батьків». На змагання прибули по одній команді від всіх районів міста, всього 112 учасників. В перший день зльоту після урочистого відкриття розпочалися змагання, конкурсна програма була дуже насиченою і передбачала ряд випробувань, пов’язаних з історією, географією, краєзнавством, екологією. В різних куточках табору проходили: туристична вікторина, захист творчих робіт за напрямами краєзнавчих досліджень, змагання з велотуризму «Фігурне водіння велосипеду», змагання з техніки пішохідного туризму «Туристична естафета». Ввечері учасники проявили свої артистичні таланти в конкурсі «Візитка». Найкращими виявились команди туристів від Довгинцівського Центрально-Міського та Металургійного районів. З такою ж дружньою, веселою атмосферою учасники продовжили свій вечір дискотекою. Наступний день зльоту був не менш яскравим. На юних туристів чекали такі випробування та конкурси: туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут, а також конкурс «репортаж», який до останнього дня зльоту був сюрпризом для учасників. Вкінці на команди чекало найцікавіше та найочікуваніше: урочисте закриття зльоту та нагородження переможців. За загальним протоколом  ХІІІ міського зльоту юних туристів-краєзнавців «Моя земля – земля моїх батьків» місця розподілились так: І місце – команда «Фортуна» Покровського району, керівники Маханько І.В., Бакун Л.С., ІІ місце – команда «Вершина» Центрально-Міського району, керівник Янієва-Тарасова А.В., ІІІ місце – команда «Горизонт» Інгулецького району, керівник Мєщанін І.В. Протягом двох днів учнівська молодь брала активну участь в оздоровчих та спортивних заходах, культурно-розважальних програмах. Діти знайшли нових друзів та набули досвіду з різних питань краєзнавства,туризму та екології.
 
alt
- 17 жовтня на території парку Веселі Терни що в Тернівському районі було дуже гамірно, лунали пісні. Тут проходила І міська патріотична гра «Козацький квест», ця гра була присвячена потрійному святу, що відзначають в нашій державі 14 жовтня – День Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України. Організатором гри є управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, відповідальними за підготовку та проведення гри є Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Меридіан». Свято розпочалося з урочистої лінійки, на якій команди представили свої назви та девізи. На гру прибули по 2 команди з 6-ти районів міста та 1 команда від Металургійного району. В заході взяли участь команди від позашкільних навчальних закладів: ЦДЮТ «Гармонія», ЦТКЕУМ Інгулецького району, ЦТКЕУМ «Фортуна», ЦТКЕУМ «Мандрівник», ЦТКЕУМ «Меридіан», ЦТКЕУМ «Вершина», а також команди від загальноосвітніх навчальних закладів: КПГ Довгинцівського району, КГ №127 Інгулецького району, КГ №95 Металургійного району, КПЛ Покровського району, КЗШ №119 Саксаганського району, КЗШ №78 Тернівського району та КЗШ №22 Центрально-Міського району. Команди привітали танцювальні та співочі колективи від ЦДЮТ «Терноцвіт». Метою патріотичної гри було: виховання в учнівської молоді любові до Батьківщини, активізації національно-патріотичного виховання та відродження традицій українського козацтва. Гра проходила у вигляді квесту – учасники на пройшовши один етап гри, дізнавались як дістатись іншого етапу та отримували одну частину карти, вкінці квесту складалась ціла географічна карта парку, з якої діти могли дізнатись де знаходиться козацька булава. Етапи гри включали завдання зі спортивного туризму, спортивного орієнтування, майстер-клас по стрільбі з гвинтівки, вікторини з історії України, захист газет, де діти представили свої добрі справи. Наприкінці гри працівники ЦТКЕУМ «Меридіан» пригостили дітей справжнім козацьким кулішем. Учасники квесту були нагороджені грамотами управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради за збереження національних традицій українського козацтва у рамках проведення міської патріотичної гри «Козацький квест». 
alt
- 16 листопада на базі комунального позашкільного навчального закладу «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Мандрівник» Криворізької міської ради відбувся районний зліт пошукових загонів для загальноосвітніх навчальних закладів Саксаганського району «Скажи своє слово про Україну». Трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013 року тривожать і не залишають байдужими жодного громадянина країни. І сьогодні у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави продовжують гинути воїни, кращі сини України. У районному зльоті  взяли участь 12 навчальних закладів КЗШ № 17, 19, 31, 43, 68, 119, 120, 124, КСШ №  74, 118, КГ № 91, КПНЗ «ЦТКЕУМ «Мандрівник» КМР. Зліт розпочався документальним фільмом «Як це було…», який нагадав усім присутнім про початок тих трагічних подій, які переросли у бойові дії на Сході нашої держави. Герої – Криворіжці ціною власного життя захищають територіальну цілісність України на сході, а деякі пішли у вічність залишивши на згадку «Пам'ять… Пам'ять  у вигляді меморіальних дошок, які відкриваються час від часу на будівлях шкіл, будинків, на честь Криворіжців, загиблих під час антитерористичної операції на Сході України виконуючи бойові завдання». Про таких героїв розповідали учні пошукових загонів навчальних закладів Саксаганського району КЗШ № 17, 19, 31, 43, 68, 119, 120, 124, КСШ №  74, 118, КГ № 91. Хвилиною мовчання вшановано пам'ять про загиблих криворіжців-захисників рідної неньки України. Цікаві розповіді пошуковців, яскраві фотографії та презентації – все це демонструє системну роботу шкіл з напрямку героїко-патріотичного виховання учнівської молоді Саксаганського району.
alt
- 08 грудня на базі комунального позашкільного навчального закладу «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Мандрівник» Криворізької міської ради відбулосяурочисте відкриття спортивних кімнат «Гірська дистанція» 1,2 для проведення занять з техніки гірського туризму у закритих приміщеннях, а також навчальної кімнати, для проведення теоретичних занять. Одним із напрямків, який впливає на стан здоров'я дитини є активний туристсько-спортивний спосіб життя, який має особливо велике значення для учнівської молоді. Тому заняття туризмом є невід’ємною частиною гармонійного і повноцінного розвитку дитини. На святі були присутні почесні гості: Андрій Станіславович Іванов, начальник відділу освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради;Марина Іванівна Конєва, депутат Саксаганської районної у місті ради; Вячеслав Володимирович Гуменюк, директор комунального позашкільного навчального закладу «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Меридіан» Криворізької міської ради; Ганна Василівна Глядченко  - директор комунального позашкільного навчального закладу «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Інгулецького району» Криворізької міської ради; Анатолій Борисович Коршеков, приватний підприємець; Юлія Петрівна Кружко, методист комунального позашкільного навчального закладу «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Меридіан» Криворізької міської ради; Сергій Іванович Чернявський,  методист комунального позашкільного навчального закладу «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Інгулецького району» Криворізької міської ради; Таїсія Миколаївна Коренєва, голова батьківського комітету закладу.Також, були присутні батьки та вихованці закладу.Цей день для трудового колективу, вихованців та батьків «КПНЗ «ЦТКЕУМ «Мандрівник» КМР справді важлива і така довгоочікувана подія.Ініціаторами створення спортивних кімнат стали керівники гуртків Олексій Григорович Гапонов та Сергій Євгенійович Покусай. У травні 2017 року вони звернулись до Вікторії Вікторівни Кудлай, директора комунального позашкільного навчального закладу «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Мандрівник» Криворізької міської ради, з пропозицією облаштування кімнати для проведення теоретичних та практичних занять з техніки гірського туризму. Але не було відремонтованих приміщень. Адже, за довгі роки течії покрівлі будівлі, приміщення другого поверху перебували в аварійному стані. Та це не злякало працівників. Весь трудовий колектив підтримав ідею створення спортивних кімнат  і  у липні 2017 року розпочалися ремонтні роботи силами  працівників закладу. У жовтні 2017 року ідею створення кімнат підтримав начальник відділу освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради Андрій Станіславович Іванов, а у листопаді долучилася і батьківська громадськість. Були відремонтовані стіни, стеля, підлога, повністю відновлена та проведена нова електропроводка. Завдяки відділу освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради було замінено 100 м2 старих трухлявих вікон на енергозберігаючі.За підтримки батьківської громадськості було придбано 200 метрів альпіністської мотузки, 40 штук анкерів для облаштування спортивних дистанцій, спортивне спорядження для вихованців, яке використовується під час занять з техніки гірського туризму та захисна сітка для вікон. Зі словами привітання виступив Андрій Станіславович Іванов, начальник відділу освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради. Також зі словами подяки до адміністрації та трудового колективу закладу виступила Таїсія Миколаївна Коренєва, голова батьківського комітету закладу. Після урочистого відкриття спортивних кімнат  «Гірська дистанція» 1,2  відбулася відкрита товариська зустріч з техніки гірського туризму «Змагання зв’язок» для учнівської молоді, у якій взяли участь дві команди КПНЗ «ЦТКЕУМ «Фортуна» КМР та дві команди КПНЗ «ЦТКЕУМ «Мандрівник» КМР. Учасники команд долали дистанцію – зв’язками (парами) за допомогою маятника з супроводженням, піднімалися по спортивному, спускалися за допомогою дюльфера, проходили наклонні перила за допомогою прусика, піднімалися та спускалися по наклонній переправі, траверсували по паралельним мотузкам з перестьобуванням, долали навісну переправу з супроводженням учасників. По закінченню товаристської зустрічі, всі команди нагороджені грамотами за активну участь у відкритій товаристській зустрічі.
alt
 

 

 
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika