Софіївський район
Відповідальна за туристсько-краєзнавчу роботу в Софіївському районі -  Заскока Валентина Іванівна, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи Будинку школяра, контактний телефон – 0(5650)29101.
alt
Кількість навчально-виховних закладів у районі – 21.
Кількість учнів у навчально-виховних закладах – 1818.
Кількість позашкільних закладів та їх напрямки роботи – 1:
Багатопрофільний позашкільний заклад - Софіївський районний Будинок школяра, в якому мають змогу отримати позашкільну освіти вихованці за різними напрямками діяльності, один із яких туристсько-краєзнавчий.
Кількість туристсько-краєзнавчих гуртків в районі – 9.
Кількість учнів, що навчаються у туристсько-краєзнавчих гуртках – 100.
Масові заходи з туристсько-краєзнавчого та євроінтеграційного напрямків роботи проведені у 2017 році:
- у ці дні ми відзначаємо Річницю трагічних подій на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності з 18-20 лютого було поранено більш як 1000 людей, загинуло понад 100 протестувальників. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею.  На  районний  молодіжний захід «Пам’яті Героїв Небесної Сотні» зібралися учні та педагоги Софіївської опорної загальноосвітньої школи, учні професійно-технічного ліцею, вихованці та педагоги КЗ «Софіївський центр творчості», громадськість селища. Вихованці позашкільного закладу разом з керівником гуртка Бугай С.В. читали вірші про  нескорену українську мову, про Героїв Революції Гідності. Нехай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує всіх нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Діти запалили свічки пам’яті як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вихованці туристсько-краєзнавчого гуртка «Мандрівник», керівник гуртка Заскока В.І. та гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, керівник гуртка Бугай С.В.,  відвідали районний історико-краєзнавчий музей, переглянули  експозицію, присвячену подіям в Україні у листопаді 2013-лютому 2014 року. Директор музею Мірзоєв А.Ю. розповів дітям хронологію подій Революції Гідності. Хвилюючою була  розповідь  вчителя географії Галенди А.А.,  про Сергія Нігояна, який проживав у Солонянському районі і загинув у перші дні революції. Вихованці гуртка «Історики-краєзнавці», керівник гуртка Колібаба Ю.І., провели годину історичної правди «Забуттю не підлягає». Діти з впевненістю стверджували, що  все залежить від кожного з них. Ламати і перебудовувати себе та свій світогляд важко. Однак зробити це просто необхідно.  20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ці події багато що прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все на свої місця. І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді збудуємо незалежну і процвітаючу державу.
alt
- на подвір’ї комунального закладу «Софіївський центр творчості» дуже гамірно.  Вихованці та керівники гуртків зібралися разом, щоб весело, з іграми та забавами провести Зиму та зустріти теплу та привітну Весну. На свято запрошені батьки, голова селищної ради , учні Софіївської опорної школи І-ІІІ ступенів та працівники установ  та організацій району. Свято розпочалося щедрим  ярмарком. Всі присутні змогли поласувати різноманітними  смачними млинцями, які приготували вихованці гуртків разом зі своїми батьками. Господиня свята запросила всіх у велике коло, де і розпочалося дійство: суперечки Зими з Весною, танці та ігри, загадки, пісні, веснянки. Чарівна Весна обсипала золотим зерном  всіх присутніх, щоб родилося людям на добро. Господиня свята розповіла, що на останньому тижні перед Великоднім постом відзначають в Україні «Колодія» - старослов’янське свято на честь весняного Сонця. Прадавнє свято українців повертає нас до своїх коренів, учить добру, мудрості, злагоді, очищає душу. Я на тебе Колодію, Маю всю надію. А без тебе, Колодію, Нічого не вдію! Кульмінацією свята було спалювання Зими та пригощання варениками. Свято закінчилося, але ми маємо надію, що по крихітці збираючи те, що втрачене впродовж віків, відроджуючи звичаї та традиції свого народу, ми виховаємо справжніх громадян,  патріотів України. 
alt
- 30 березня був проведений районний конкурс  із техніки в’язання туристичних вузлів, на який прибуло 15 учасників із 10 освітніх закладів району. На змагання прибули юні туристи з Софіївської  опорної загальноосвітньої школи,Запорізької філії (2 учасника)  Мар’є-Дмитрівської (2учасника), Володимирівської, Водянської, Ордо-Василівської (2), Вишневої, Миколаївської, Першотравенської(2) та  КЗ «Софіївський центр твочрсті»(2). Програма змагань складалася з конкурсу знавців ( «Впізнай туристичний вузол»), краєзнавчої вікторини «Знай і люби свій край» та практичного  конкурсу в’язання  туристичних вузлів.  У краєзнавчій вікторині «Знай і люби свій край»  найбільшу кількість балів набрали 2 учасники: Акастьолова С. (Володимирівська ЗОШ) та Заруба А. (КЗ «Софіївський центр творчості», які і розділили 1-2 місце у даному конкурсі. Гарні результати показали учасники змагань у конкурсі знавців: потрібно було впізнати зав’язаний вузол. Із десяти запропонованих вузлів 2 учасники впізнали всі вузли: Заруба А. (КЗ «Софіївський центр творчості»  та Борисенко А. (Ордо-Василівська ЗОШ). Найцікавіше проходив конкурс з техніки в’язання туристичних вузлів. Кращий результат у цьому конкурсі показала учасниця з Софіївської опорної загальноосвітньої школи  Омельченко Ю.  із результатом -1:20, на другому місці Санін Данило (Мар’є-Дмитрівська ЗОШ) із результатом – 1:41 і на третьому – Плохий Станіслав (Першотравенська ЗОШ) -  із результатом  1:47. За результатами трьох конкурсів І місце виборола Заруба Анастасія (КЗ «Софіївський центр творчості») , ІІ місце – Акастьолова Світлана (Володимирівська ЗОШ), ІІІ місце – Омельченко Юлія (Софіївська опорна загальноосвітня школа). Організатори змагань з в’язання туристичних вузлів констатують підвищення інтересу до цих змагань та покращення результатів. Так, у 2014 році у районних змаганнях взяли участь 4 освітні заклади (7 учасників), у 2015 – 7 освітніх закладів ( 8 учасників), у 2016 році -  12 освітніх закладів (20 учасників) у 2017 році – 10 освітніх закладів – 15 учасників. З великим задоволення після конкурсів  всі учасники поласували смачною  туристичною кашею, звареною на вогнищі. 
alt
- 28 березня у комунальному закладі «Софіївський центр творчості» відбувся семінар-практикум для керівників роїв  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), на який прибули керівники роїв навчальних закладів Івко В.І. (Вишнева ЗОШ), Шидловська О.А. (Водянська ЗОШ), Міщенко Г.М. (Кам’янська ЗОШ), Бугай С.В. Мар’є-Дмитрівська ЗОШ), Ющук С.І. (Миколаївська ЗОШ),  Михайлишина В.А. (Новоюлівська ЗОШ), Кузан Л.М. (Сергіївська ЗОШ), Горбуля А.Г. (Софіївська опорна загальноосвітня школа), Черничко В.М. (Ордо-Василівська ЗОШ), Карпенко Є.В. (Першотравенська ЗОШ). Директор КЗ «Софіївський центр творчості» Колібаба Ю.І. наголосила, що  пріоритетним напрямком  роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді є організація та проведення дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) в начальних закладах району та акцентувала увагу педагогів на вихованні патріотично-свідомої особистості в умовах боротьби за незалежність української держави. Заступник директора з навчально-виховної роботи Заскока В.І. ознайомила з Порядком проведення районного етапу гри, зробила  порівняльний аналіз результатів участі команд району в рамках гри “Джура” за період 2015-2016 рр. та участі рою «Хортиця» Софіївської опорної загальноосвітньої школи, переможців районного етапу, у обласному етапі гри. Учасникам семінару були надані інформаційно-методичні матеріали, які допоможуть педагогам у підготовці та участі у І (районному) та II (обласного) етапах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).
alt
- на весняних канікулах  вихованці КЗ «Софіївський центр творчості» із задоволенням здійснили екскурсійну подорож до Ордо-Василівської  загальноосвітньої школи, де відвідали музей історії села, керівником якого є Пацюк Т.С. та літературно-краєзнавчий музей Т.Г.Шевченка, керівник музею Черничко А.В.  Мета даної подорожі:ознайомлення з музеями Софіївського району, виховання любові до рідного краю та шанобливого ставлення до видатних земляків.  Педагоги та учні школи зустрічали нас у вишиванках та з хлібом-сіллю на вишитому рушнику, звучали вірші про рідний край та Україну.  Розпочалася наша екскурсія з музею історії села. Екскурсоводи розповіли  легенди про історію села Ордо-Василівка.  Музей відкрито у 2006 році. Цьому передувала величезна робота із збирання і обліку матеріалів . Музей історії села Ордо-Василівки є центром національно-патріотичного виховання учнів. Він знайомить відвідувачів із минулим та сучасним села,  легендами рідного краю, трагічними сторінками Другої світової війни. Керівник музею Черничко А.В. радо зустріла нас у літературно-краєзнавчому музеї Т.Г.Шевченка. Музей був створений 4 березня 1989року до 175-річчя з дня народження Великого Кобзаря. На відкритті музею побували правнук Т.Г.Шевченка (по лінії брата Йосипа) О.Є.Лисенко, заслужений художник України Ф.С.Панко, випускники школи різних років, поетеса Придніпров’я Наталка Нікуліна. Дуже зацікавила екскурсантів експозиція «Художня шевченкіана Ф.С.Панка». Діти змогли познайомитися з роботами В.С. Панка, а найбільш вразила усіх присутніх картина «П’є журавка воду» та розповідь  Антоніни Володимирівни про нелегку долю жінки-матері. Вразила всіх присутніх і  унікальна колекція українських рушників різних епох, виконаних вишивальницями села, а також «Кобзарі» Шевченка різних років видання, один із них – дореволюційний. Юні краєзнавці школи  підтримують тісний  зв'язок з центральними музеями Великого Кобзаря: Канівським ордена Дружби народів музеєм-заповідником, Київським державним музеєм Т.Шевченка, музеєм Т.Шевченка в с. Шевченкове. А працівники музею м. Канева ще й прислали землю з могили Тараса. Упродовж 25 років на базі музею проводяться шевченківські тижні, а в ювілейні роки народження поета – місячники, присвячені знаменним датам. Всіх учасників подорожі пригостили смачною козацькою кашею та узваром. 
alt
- 18 травня 2017 року був проведений  районний етап Всеукраїнської  дитячо-спортивної військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У грі взяли участь 12 роїв навчальних закладів району: Володимирівської, виховник Немченко Н.З., Вишневої, виховник Івко В.І., Водянської,виховник Мозга А.М., Новоюлівської, виховник Михайлишина В.А., Сергіївської, виховник Кузан Л.М.,  Мар’є-Дмитрівської, виховник Бугай С.В., Мар’ївської №2, виховник Шевченко С.В., КЗ «Софіївська  опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», виховник Горбуля А.Г., Запорізької філії КЗ «Софіївська  опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», виховник Малохатько Н.В., Ордо-Василівської, виховник Черничко В.М., Першотравенської загальноосвітніх шкіл, виховник Карпенко Є.В. та КЗ «Софіївський центр творчості», виховники Горбуля А.Г., Хваль Ю.О. ( 96 учнів). Розпочалися змагання з конкурсу «Впоряд» - конкурс стройової підготовки учасників. Оцінювався зовнішній вигляд, однострій, організованість та якість виконання впорядових наказів, виконання маршової патріотичної пісні. В цьому конкурсі перше місце посів рій «Хортиця» КЗ «Софіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», друге -  рій «Козацька родина» КЗ «Софіївський центр творчості», третє місце – рій «Запорізькі козаки» Запорізької філії  КЗ «Софіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». У конкурсі «Туристична смуга перешкод» учасники повинні були пройти різні етапи: «Подолання заболоченої ділянки за допомогою жердин», «Подолання заболоченої ділянки по купинах», «Рух по пластунськи», «Маятник», «Переправа по мотузці», «Переправа через річку». На цьому етапі першими були  рій «Хортиця» КЗ «Софіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», друге місце- рій «Дикий степ» Мар’є-Дмитрівської ЗОШ, третє місце- рій «Козацька родина» КЗ «Софіївський центр творчості», Інтелектуальний конкурс  «Відун» показав  знання учасників гри з історії України, основ здоров’я, географії, краєзнавства та ін. У конкурсі брали участь всі учасники  рою. Найкращі знання показали учасники рою «Козацька родина КЗ «Софіївський центр творчості», друге місце – рій «Дикий степ» Мар’є-Дмитрівської ЗОШ, третє місце- рій «Козацька воля» Першотравенської ЗОШ. За кількістю набраних балів кращим знавцем історії України став Таран Антон, учасник рою КЗ «Софіївський центр творчості». «Ватра» - творчо-мистецький конкурс передбачав звіт рою «Слава Героям». Участь брали всі учасники команди. Кожен рій представляв театралізоване дійство до 10 хвилин.  Перші місця розділили рій «Козацька родина» КЗ «Софіївський центр творчості» та  рій «Хортиця» КЗ «Софіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», третє-четверте місце розділили рій «Дикий степ» Мар’є-Дмитрівської ЗОШ та «Вільні люди» Мар’ївської ЗОШ №2. «Рятівник» - змагання з цивільної оборони, долікарської допомоги та рятівництва проводилося у вигляді тестування та практичного завдання. У цьому конкурсі перше місце вибороли рій «Козацька родина «КЗ «Софіївський центр творчості» друге  та третє місце розділили  – рій «Хортиця» КЗ «Софіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» та рій «Козацька воля» Першотравенської ЗОШ. У конкурсі «Стрільба із пневматичної зброї» перше місце виборов рій «Хортиця» КЗ «Софіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», друге місце – рій «Вільні люди» Мар’ївської ЗОШ №2, третє місце- рій «Козацька воля» Першотравенської ЗОШ. Найкращі результати показали Бугай Олександр , учасник рою «Хортиця» та Фаркаш Анастасія, учасниця рою «Запорізькі козаки».   Згідно умов проведення конкурсу «Добре діло» учасники роїв підготували звіти про проведені добрі справи за 2016-2017н.р., спецвипуск газети  «Юні патріоти - захисникам Вітчизни» та посилки для воїнів АТО, які були передані волонтерам Всеукраїнської громадської організації «Визвольний рух». Також на електронну адресу КЗ «Софіївський центр творчості» надходила інформація про кожний проведений захід з поміткою «Добрі справи». Найбільшу активність виявили  учасники рою «Козацькі діти» Вишневої ЗОШ. Журі відзначає креативність та майстерність при оформленні спецвипуску газет «Юні патріоти – захисникам Вітчизни».  Цікаві та насичені різними  добрими справами  звіти  свідчать про те, що у освітніх закладах району ведеться плідна волонтерська робота. За результатами усіх конкурсів: І місце  вибороли рій «Хортиця» КЗ «Софіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», ІІ місце – рій «Козацька родина «КЗ «Софіївський центр творчості», ІІІ місце – рій «Дикий степ» (Мар’є-Дмитрівська ЗОШ).
alt
- 20 травня кращі вихованці комунального закладу «Софіївський центр творчості»  разом з керівниками гуртків побували на екскурсійно-пізнавальній  подорожі, яка була здійснена  до П’тихатьського району в с Жовтоолександрівка. Три дні в урочищі Княжі Байраки проходили виступи місцевих колективів та виступали кращі українські рок- та етно-команд: «Бумбокс», «С.К.А.Й», рок-Оркестр Народних Інструментів України «НАОНІ»,«Тартак». Можна було милуватися театралізованим дійством «Запрожець за Дунаєм» Запорізкої обласна філармонія ім. Глінкі. Вихованці змогли побачити  під відкритим небом різноманітні  локації: військова техніка, справжній козацький ярмарок, народні забави, козаки на мотоциклах та літаках. Діти мали можливість пізнати українські традиції та культуру. Головним досягненням фестивалю ми  вважаємо об`єднання громади навколо патріотичної ідеї прославити рідний край і виховати нове покоління на кращих зразках власної героїчної історії.
alt
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika