Воркшоп з розвитку геотуризму.

З метою реалізації обласного проекту з розвитку геотуризму серед учнівської молоді Дніпропетровської області, враховуючи Угоду про співпрацю між Дніпропетровським дитячо-юнацьким центром міжнародного співробітництва та Національним гірничим університетом (далі – НГУ) з 26 по 27 жовтня 2017 року на базі провідного вищого закладу освіти і науки України, який має визнання на міжнародному рівні – Національний гірничий університет -  проведено практичний семінар (воркшоп) за темою: „Елементи практичної геології в туристсько-краєзнавчій роботі”.

Учасниками першого заходу в рамках реалізації обласного проекту стали біля 100 осіб -  вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків, які працюють на базі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міст Кривий Ріг, Дніпро, Кам’янське, Вільногірськ, Марганець, Покров та районів Верхньодніпровського, Криничанського, Криворізького, Петропавлівського, Васильківського.

alt

Відкриття воркшопу відбулось в приміщенні актової зали Національного гірничого університету. Учасників вітали: проректор з науково-педагогічної, навчально-виховної роботи та перспективного розвитку Трегуб Микола Володимирович,  проректор з навчальної роботи Хоменко Юрій Тимофійович. В ході відкриття учасникам семінару було презентовано міжнародний досвід роботи НГУ, його співпрацю з вищими закладами освіти країн Європи, ознайомлено з програмою діяльності Центру україно-польської співпраці НГУ.

alt

У своєму виступі проектор НГУ, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент, заслужений працівник народної освіти Хоменко Юрій Тимофійович познайомив туристсько-краєзнавчий загал області з етапами проекту з розвитку геотуризму в області, який розрахований на 3 роки.  В перший рік учасники отримують знання, уміння та практичні навички з геології та геотуризму; другий рік  - використовують отриманні  компетенції у практичній туристичній діяльності – допомагають керівнику планувати маршрути гуртка з урахуваннями геокомпонентів,  розробляють спільно зі своїм гуртком геомаршрути у своєму районі, чи Україні, проходять їх та оформляє у якості геокейсів для участі у конкурсах; третій рікприймають участь в українських і міжнародних геошколах, тренінгах, походах; беруть участь у профорієнтаційних заходах місцевого, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

 

Впродовж двох днів воркшопу хлопці, дівчатка та їх керівники працювали у групах та за допомогою студентів-волонтерів долали 7 локацій „Мінерологія і петрографія”,

alt

 

„Корисні копалини”,

 

alt

 

„Буріння свердловин”,

 

alt

 

„Геофізика”,

 

alt

 

„Геологічний маршрут”,

 

alt

 

„Гідрогеологія”,

 

alt

 

„Коштовне каміння”,

 

alt

де не тільки отримували від викладачів кафедр теоретичні знання з основ геології та можливість їх застосування під час туристсько-краєзнавчої роботи, а й мали змогу на практиці долучитися до експериментальної роботи.

Учасники воркшопу відвідали геолого-мінералогічний музей Національного гірничого університету де познайомились з  чарівно-загадковим світом природного каменю, величезним розмаїттям мінералів, гірських порід, руд, палеонтологічних знахідок, а також стали учасниками екскурсії до першого в Україні музею АТО «Громадянський подвиг Дніпропетровщини під час АТО».

alt

 

Впродовж листопада-березня 2017-2018 року  на учасників обласного проекту з розвитку геотуризму чекає лекційно-практичний етап з використанням засобів дистанційного навчання, під час якого вони отримують можливість слухати лекції, отримувати завдання і виконувати навчальні модулі за допомогою персонального акаунту електронної системи НГУ, розробленої Майкрософт «Офіс 365», що забезпечує втілення девізу «Всі і завжди на зв’язку 365 днів на рік».

 

А вже в квітні 2018 року відбудуться перші відбіркові змагання юних геотуристів.

alt

 

 

 
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika