Патріотична подорож до Тернопілля

У період з 16 по 20 листопада 2017 року Дніпропетровським дитячо-юнацьким центром міжнародного співробітництва спільно з Тернопільським обласним комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді  організовано та проведено патріотичну екскурсійно-пізнавальну подорож  до  Тернопільської області під гаслом „Схід і Захід разом” для 26 кращих вихованців гуртків «Спортивне орієнтування» (керівники Рудакова Олена Миколаївна, Купрієнко Олександр Васильович) та «Водний туризм» (керівник Гордієнко Олексій Олексійович) ДДЮЦМС.

 

Програма патріотичної екскурсійно-пізнавальної подорожі до цього дивовижного краю, з неймовірними краєвидами та старовинними замками, була дуже насиченою і різноманітною. Вихованці гуртків відвідали підземні скарбниці Подільського краю – єдиний в Україні музей-печера Вертеба, яка   відіграла надзвичайно важливу роль у відновленні древньої історії світу  і посідає особливе місце серед усіх пам’яток трипільської культури, та печеру Кришталева – одну з найбільших гіпсових печер Європи.

 

Не залишили байдужими вихованців Центру колекції Борщівського краєзнавчого музею, найважливішими серед яких є: археологічна (унікальні матеріали трипільської культури); етнографічна (стародавні вишиті борщівські сорочки); мистецька (твори українських художників, передані Міністерством культури України, твори місцевих художників); нумізматична; колекція Борщівської чорної вишитої сорочки кінця XIX — поч. XX ст; оригінальними експонатами відображено події І та ІІ Світових війн. Вразили і зацікавили дітей  діорама «Битва за Тернопіль», що відтворює вуличні бої в центрі міста, та стенди з матеріалами про громадянський подвиг наших сучасників-учасників АТО.

 

В історії України було чимало важких сторінок. Одну з них наочно демонструє найбільший в Україні Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів. Камери та карцери, знаряддя тортур передали дітям історію національно-визвольної боротьби на теренах Тернопільщини.

 

Цікаві оглядові екскурсії познайомили гуртківців з культурними та духовними пам’ятками Тернопілля: Микулинецький замок,  Троїцький костел, незвичайної краси Марійський духовний центр в с. Зварниця. Діти відвідали скельний монастир, пройшли Хресною дорогою та завітали до церкви Св. Онуфрія у мальовничому с. Рукомиш.  В місті Збараж, що знаходиться в  24 км від Тернополя, гуртківці відвідали старовинний  Збаразький замок - основний осередок національного заповідника “Замки Тернопілля”,  стіни якого й досі пам'ятають національно-визвольну війну і облогу Богдана Хмельницького.

 

Екскурсійно-пізнавальна патріотична подорож до Тернопільської області не тільки познайомила гуртківців з унікальною історико-культурною спадщиною України, але й спонукала підростаюче покоління  ще більше любити і знати свою Батьківщину, свій рідний край.

 

alt

Керівник делегації та

гуртка „Спортивне орієнтування”

ДДЮЦМС

Рудакова О.М.

 
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika