Водний туризм влітку 2017р.

З 20.07.2017р. до 04.08.2017р., впродовж 16 днів, вихованці гуртка «Водний туризм» ДДЮЦМС під керівництвом Гордієнка Олексія Олексійовича провели навчально-тренувальні збори з водного туризму на річці Південний Буг біля села Мигія Миколаївської області.

 

Мета навчально-тренувальних зборів:

 

·               підготовка вихованців гуртка до участі в обласних та всеукраїнських змаганнях з водного туризму – подолання перешкод на воді, відпрацювання техніки водного туризму на різних типах човнів (каяки, катамарани, надувні човни);

 

·               фізична загартованість вихованців гуртка, вивчення прийомів самопорятунку на воді, розвиток умінь і навичок проявити ініціативу, самостійність, напружувати волю, долати труднощі;

 

·               поглиблення знань вихованців про історико-культурну спадщину України, про події та історичні постаті села Мигія Миколаївської області, економічний розвиток краю; виховання любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українців, природного довкілля.

 

Село Мигія (можливий варіант назви Мегія) Миколаївської області – це «маленька Швейцарія» на Південному Бузі: старовинне козацьке село, центр руху гайдамаків, звідси родом легендарний козак Мамай; туту знаходиться радонове озеро, яке має глибину 42 метри, можна стрибати зі скель різної висоти, так як підводного каміння немає; дивує різноманітністю національний парк «Бузький гард»; захоплює мельниця Скаржинського. Легенда гласить, що назву село отримало від Геродота, який назвав його «Емигія», що перекладається як «моя земля».

 

10 вихованцям гуртка «Водний туризм» вдалося активно попрацювати і відпочити на воді, насолодитися історичними місцями та неповторним природним ландшафтом Миколаївської області. Діти мешкали в наметовому містечку, готували спорядження до виходу на воду, долали пороги, косі вали, траверс струї тощо.

 

Проходили Південним Бугом на 2,4-місних катамаранах, 1,2-місних надувних байдарках, пластикових каяках. Щоденні вправи на воді, перетинання потоків загартували дітей, надали впевненості та викликали позитивні емоції.

 

Найкращими туристами серед дітей визначені:  Григор’єви - Микита, Кирило, Альона; Кодіров Денис, Вільховецький Богдан.

 

Цікаві факти:

 

·      Південний Буг  є найбільшою річкою (813,6 км), басейн якої повністю розташований в межах України.

·      Це четверта за довжиною річка України після Дунаю, Дніпра та Дністра.

·      Три обласні центри розташовані на річці Південний Буг: Хмельницький, Вінниця, Миколаїв. У місті Вінниця на річці Південний Буг встановлено найбільший в Європі плавучий світломузичний фонтан.

·      В басейні річки споруджено 42 гідроелектростанції, ряд водосховищ.

·      Глибина річки в середньому 2,5 м, в річці можна знайти 70 видів риб.

·      Південний Буг оспівували у своїх творах Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Михайло Стельмах.

 

 

Завітайте до красивого села Мигія,

 пізнайте туристичну привабливість Південного Бугу!alt

 
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika