Екскурсія до музею АТО.

Під час осінніх канікул вихованці гуртка «Пішохідний туризм» Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва, який працює на базі СШ № 134 гуманістичного навчання  та виховання м. Дніпро під керівництвом керівника гуртка Маршенко Олени Миколаївни, завітали до першого в Україні музею АТО „Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО”.

 

Експозиція музею “Шляхами Донбасу”, яка працює просто неба,  не залишила байдужим нікого. Саме тут зберігається бойова техніка, яка зазнала значних пошкоджень у бою.

 

Серце ж почало битися прискорено від емоцій, коли увійшли до приміщення діорами “Битва за Дніпро” історичного музею імені Д.І. Яворницького.

 

На стендах  представлено матеріали, які розповідають про громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО та події на передовій.  Стіни затягнуті маскувальною сіткою. Металеві конструкції символізують зруйнований внаслідок бойового протистояння Донецький аеропорт. Численні речі військових, волонтерів, медиків, журналістів, родин військових, переселенців, всіх, кого торкнулась війна, хто не залишився байдужим, до яких можна доторкнутися.

 

Сотням загиблих присвячена друга зала. Всюди фотографії облич Героїв, які віддали своє життя заради майбутнього. Важко.

 

Особливі емоції викликав фільм-хроніка, знятий волонтерами. Під час інтерактивного перегляду діти спостерігали за хронікою подій на сході України.

 

Саме тут, у  музеї імені Д.І. Яворницького,  діти вкотре усвідомили, що любов до Батьківщини виявляється у сердечнім прив’язанні до свого краю і народу, в щирій участі, в його щасті й недолі. Так як писав як благав великий син українського народу Тарас Шевченко:

 

«Свою Україну любіть!

Любіть її!… Во врем’я люте,

В останню тяжкую мінуту,

За неї Господа моліть!»

 
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika