Всеукраїнський тренерський семінар зі спортивного туризму

З 1 по 7 лютого 2018 року в смт. Ворохта Івано-Франківської області на навчально-спортивній базі «Заросляк» Федерацією спортивного туризму України проведено Всеукраїнський тренерський семінар зі спортивного туризму по підготовці учасників та керівників спортивних груп до походів різної категорії складності з гірського туризму.

 

Участь у Всеукраїнському семінарі брали 20 представників туристського активу з різних областей України, 30 військовослужбовців, які мали можливість ознайомитися з основними туристськими прийомами, правилами безпеки при проходженні туристських спортивних маршрутів, роботою з мотузками, орієнтуванням і веденням військових дій в гірській місцевості. КЗ „ДДЮЦМС”ДОР на Всеукраїнському заході представляла  Горбонос-Андронова Олена Русланівна, к.н.ф.к.с., завідувачка туристсько-спортивним відділом.

 

Лекційний матеріал викладали досвідчені туристи, майстри спорту України, керівники походів V-VІ к.с. – Ріпа М.О. та Козій В.Г., а також представники  Ворохтянського гірського пошуково-рятувального підрозділу.

 

Семінар складався з двох частин: теоретичні лекції та практичні заняття на місцевості з заліковим сходженням на г. Говерла.

 

Теоретичні лекції включали огляд тем: сучасне спорядження для походів; види рельєфу та їх особливості; топографія та орієнтування у горах;  техніка руху сніжними схилами різної стрімкості; самозатримання на сніжному схилі; лавинна безпека; тактика пересування лавинонебезпечними схилами; техніка пересування в кішках схилами різної стрімкості; страховка на льодовому схилі; організація бівуаків на снігу; стратегія і тактика пішохідного та гірського походу; харчування в поході; пошук потерпілого в лавині; в’язання ношей; транспортування потерпілого; медичне забезпечення та самоконтроль в поході.

 

Під час практичних занять учасники семінару відпрацьовували такі елементи: в’язання вузлів; організація страховки та самостраховки на сніжних схилах; пересування сніжними схилами різної стрімкості; самозатримання;  організація спуску; пересування в кішках; організація бівуаків на снігу; пошук потерпілого в лавині; в’язання ношей; транспортування умовно-потерпілого.

 

Всеукраїнський семінар завершився зимовим сходженням на найвищу гору Українських Карпат – Говерлу.

 

За підсумками здачі екзамену та написання реферату на обрану тему всім учасникам заходу видані довідки про закінчення Всеукраїнського семінару зі спортивного туризму базового рівня.

 

Досвід, набутий під час Всеукраїнського семінару, буде презентований туристському активу Дніпропетровщини в ході обласного семінару, який відбудеться на базі КЗ „ДДЮЦМС”ДОР 28.02.2018.

alt

 

 

 
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika