В Україні зростає роль краєзнавчої та пам'яткознавчої роботи з учнівською молоддю, активно розвивається музейна справа. Кожен куточок України має свою неповторну яскраву історію, культурні традиції, відомих земляків, зберігає духовну спадщину попередніх поколінь. Завдяки педагогам, які усвідомлюють та пропагують глибинні пласти духовності українського народу, у нашій державі створені і діють тисячі музеїв при навчальних закладах. За ними закріпилась назва "шкільні", бо мають свою специфіку і кардинально відрізняються від державних (юридичних осіб). Упродовж майже століття на їх основі поступово сформувалась галузь освітянського краєзнавства. У музеях при навчальних закладах історія краю живе не тільки в експонатах, вона використовується у щоденній роботі з дітьми, педагогами, випускниками, гостями, батьками, представниками місцевої громади тощо. Особливої ваги музеї при навчальних закладах набувають в умовах, коли сільські музеї зникають – немає кому утримувати, і найчастіше ними опікується на громадських засадах саме школа, яка є осередком освіти і культури населеного пункту.

 

Музеї навчальних закладів є суттєвою складовою сучасного освітнього-культурологічного середовища України. Організаційно-методичне керівництво їх діяльністю здійснює єдиний профільний позашкільний заклад – Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Електронний перелік вказаних музеїв представлено на сайті Центру у розділі "Краєзнавча робота". 

 

 

Наказ від 22.10.2014 №1195 Міністерства освіти і науки України "Про затвердження положень про музеї при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України"

 

 

 

Лист від 22.05.2015 №1/9-255 Міністерства освіти і науки України "Про перегляд підходів з організації діяльності музеїв історичного профілю"

 

 

 

Наказ від 12.11.2015 № 749/0/212 - 15 Департаменту освіти і науки "Про здійснення обліку музеїв при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах області, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України"

 

 

 

Збірник. Музеї навчальних закладів Дніпропетровщини. Випуск 1

 

 

 

Наказ від 29.12.2015 № 874/0/212 - 15 Департаменту освіти і науки "Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського огляду музеїв при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України"

 

 

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika