Музей бойової слави СЗШ № 35

Адреса музею: 51922, м. Кам'янське, вул. Привітна, 162

Музей засновано 16 квітня 2005 року.

Засновники -€“ адміністрація та педагогічний колектив школи, керівник - Вольнов Д.В.

У вітринах музею можна побачити: грамоти воїнів, бойові медалі учасників Другої світової війни, книги, авторами яких є патріоти  міста та його визволителі. Зібрані речі та листи Героя Радянського Союзу Іллі Ніколенка. В музеї налічується 150 експонатів.

Проводяться вечори-зустрічі з ветеранами Другої світової війни та праці, конкурси пісень воєнних років, захист проектних робіт учнів  школи з воєнної тематики; екскурсії, науково-практичні конференції, години спілкування, круглі столи, міські семінари-практикуми для різних категорії педагогічних працівників.

alt

 

Музей бойової слави СЗШ №20 імені О.І. Стовби

Адреса музею: 51909, м. Кам\янське, вул. О. Стовби, 2 

Музей засновано 30 березня1984 року.

Засновник -€“ адміністрація та педагогічний колектив школи, батьківська громадськість, керівник -€“ Шебанов Д.В.

У музеї зібрані особисті речі випускника школи, поета, воїна-інтернаціоналіста, Героя Радянського Союзу Олександра Івановича Стовби, а  також нагороди випускника школи Павла Огирчука.

В музеї проводяться екскурсії, які супроводжуються показом відеофільмів (про форсування Дніпра, звільнення України, Берлінську операцію і завершення війни, про війну в Афганістані).

На базі музею проводяться уроки мужності із запрошенням почесних гостей; позакласні заходи, театралізовані вистави з військово-патріотичної тематики, краєзнавча, науково-дослідницька робота учнів.

Музей співпрацює з Баглійською районною радою ветеранів міста, міською радою ветеранів-афганців, Кам'янським училищем профпідготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, народним музеєм ВАТ «Дніпро-Азот».

alt

 

Музей бойової слави СЗШ №29

Адреса музею: м. Кам'янське, бул. Будівельників 24

Музей заснований у квітні 1988 року.

Засновник - Поліщук Л.І., керівник -€“ Біляєва Л.В. 

Музей має дві експозиції: Кам'янський аероклуб ім. В. С. Молокова, діорама «Бій на Аульському плацдармі».

У музеї зберігаються особисті речі аероклубівців, а також інструктора парашутного спорту, викладача аероклубу Дейнеки Анастасії Никонорівни. Цінним експонатом музею є книга вихованця аероклубу, Двічі Героя Радянського Союзу, заслуженого військового льотчика СРСР, генерала-майора авіації  Івана Никифоровича Степаненка «Пламенное небо», яку подарувала музею Марія Кузьмівна Сачко, рідна сестра вихованця аероклубу Героя Радянського Союзу, льотчика Йосипа Сачка, котрий загинув у роки Другої світової війни.

Великий інтерес у відвідувачів музею викликає діорама «Бій на Аульському плацдармі». Це унікальне живописне полотно, яке відтворює події жовтня 1943 року, форсування Дніпра в районі Аули Сошинівка.

В музеї  бойової слави проходять екскурсії: тематичні та оглядові; зустрічі з ветеранами  та учасниками Другої світової війни.

alt

 

Музей бойової слави  52-го окремого Дніпродзержинського Червонопрапорного,

ордена Суворова танкового полку СЗШ № 30

Адреса музею: 51940, м. Кам'янське, бул. Героїв, 20

Музей засновано 9 травня 1985 року.

Засновник -“ колишній директор школи Мітько Л.П та педагогічний колектив школи, керівник – Білоус В.М.

В експозиції музею знаходяться: дублікат бойового прапора 52-го окремого Дніпродзержинського Червонопрапорного, ордена Суворова танкового полку, зброя воєнного часу, книга героя Радянського Союзу І.Шкадова «А пам'ять нам спокою не дає», його особисті речі, заповіт учням школи, карта бойового шляху танкістів,  листи-нагороди воєнного часу тощо. Всього зібрано 162 експонати.

Традиційними є вечори-зустрічі з ветеранами  війни, конкурси пісень воєнних років за участю хору ветеранів Дніпровського району «Журавушка»; захист проектних  робіт учнів з воєнної тематики; екскурсії, науково-практичні конференції, години спілкування, "круглі столи". Гуртківці здійснили екскурсії до Волгограду, Москви, переписуються з архівом Німеччини, Австрії, з рідними ветеранів 52-го окремого Дніпродзержинського Червонопрапорного, ордена Суворова танкового полку, учнями шкіл Челябінська, Москви, Волгограда, Грацу, Софії.

Музею присвоєно звання "Зразковий".

alt

 

Музейний комплекс НСЗШ - інтернату №2 з відділенням для дітей  з важкими розладами мови

Школа одна із перших в Дніпропетровській області створила музей казок і кімнату-світлицю, які були представлені на ВДНГ (м. Москва, Росія) у 80 рр. XX ст. Ці музеї відтворили національні традиції українського народу.

Великих зусиль доклали до їх створення талановиті педагоги Семенюк Наталія Василівна, вчитель української мови та літератури, Єфименко Яків Ірмович, вчитель праці. Саме вони представляли освіту міста на з'їздах вчителів СРСР, України. Вагомий внесок у розвиток музейної справи здійснила колишній директор НСЗШ-інт. №2 Нороха Надія Миколаївна, завдяки зусиллям якоїÂ  музеї стали надбанням не тільки учнівського та педагогічного колективів, але й громадськості міста.

1 вересня 2007 р. створенно музейний комплекс, керівником якого призначено Овчинникову Т.М.

У музеї зібрані архівні матеріали про історію школи. Значне місце займає етнографічний матеріал (старовинний одяг - вишивки, рушники), взуття, побутові речі (миски, глечики, праски тощо), нумізматичний матеріал, історичні документи, книги.

alt

 

Музей історії державного технічного університету

Адреса музею: 51918, м. Кам'янське, вул. Дніпробудівська, 2, тел. (0569)551389

Музей засновано 21 вересня 1968 року.

Засновник -€“ адміністрація університету, керівник -€“ Донченко С.П.

Сьогодні у фондах музею зберігається понад 65 книг: підручники України часів СРСР, перші підручники незалежної України, підручники, подаровані університету навчальними закладами інших країн. Його фонди поповнюються документами, грамотами, фотокартками, періодичними педагогічними виданнями тощо.

Проходять зустрічі з ветеранами  війни і праці, збори класних колективів, години спілкування, уроки з історії, конференції.

alt

 

Музей історії професійно-технічного училища №22

Адреса музею:  51925, м. Кам'янське, пр. Гімназичний, 10, тел. (05692)30302

Музей засновано 1 вересня 1990 року.

Засновник - адміністрація училища, керівник - Кушнір І.Й. 

Серед експонатів музею: спогади старожилів, вчителів, учнів, підручники різних років видання, старі журнали тощо.

Чільне місце в музеї займають матеріали з історії міста різних періодів. Окремим розділом виділено матеріали про учасників Другої світової війн. Загалом музейний фонду складає 250 експонатів.

alt

 

Музей історії металургійного коледжу 

Адреса музею: 51931, м. Кам'янське, пр. Аношкіна, 86, тел. (05692)30712

Музей засновано 7 квітня 1980 року.

Засновник - адміністрація коледжу, керівник - Сатарова О.О.

Музей розкриває історію заснування, розвитку й сьогодення металургійного коледжу. Експонуються фотографії та відомості про директорів, вчителів і учнів, підручники різних років, старі журнали. Окремою юекспозицією представлена історія міста за часів Другої світової війні. Тут зібрані спогади ветеранів, їхні особисті речі тощо.

alt

 

Музей історії технічного ліцею №1

Адреса музею: 1925, м. Кам'янське, пл. 250-річчя міста, 1, тел. (05692)30015

Музей засновано 18 січня 2001 року.

Засновник -€“ адміністрація ліцею, керівник - Гарник Н.А.

Музейна експозиція розповідає про історію заснування, розвиток і сучасний стан справ технічного ліцею. У ньому зібрані фотографії та відомості про успіхи колективу ліцею та його випускників, підручники різних років, старі журнали.

Одна з експозицій музею розповідає про історію міста в роки Другої світової війни, історію піонерської організації та розвитку системи освіти.

alt

 

Музей українського народного побуту та етнографії СЗШ №3

Адреса музею: 51938, м.Кам'янське, вул. Матросова, 35, тел. (0569)243952

Музей засновано 14 січня 1988 року.

Засновник - адміністрація закладу та його педагогічний колектив, керівник -€“ Тіщенко Н.М.

Матеріали музею розповідають про історію міста.  В експозиції – українська народна вишивка та предмети побуту XVIII - XX століть,  матеріали про с. Кам'янське, яке потім стало містом. Ще один розділ присвяченій Другої світової війні. Цікавою є колекція українських рушників.

alt

 

Музей історії НВК №13

Адреса музею: 51900,  м. Кам'янське, вул. Звенигородська, 42, тел. (05692)21563

Музей засновано 29 вересня 2006 року.

Засновник -€“ адміністрація закладу та його педагогічний колектив, керівник -€“ Дубовська О.П.

В музеї представлені: листи - спогади старожилів, вчителів, учнів, підручники різних років видання, старі журнали тощо. Значне місце займають матеріали про історію міста в різні періоди. Пошуковцями зібрано матеріали про учасників  Другої світової війни.

alt

 

Музей історії селища Романкове СЗШ №27

Адреса музею: 51900, м. Кам'янське, вул. Залізняка, 19,  тел. (0569)552173

Музей засновано 28 серпня 2004 року.

Засновник -€“ адміністрація школи, керівник - Турченко О.П.

Матеріали музею розповідають про історію селища. Тут зібрано особисті речі  і  документи поета, члена Національної спілки письменників України В. Бурхана, документи з історії селища,  багато фольклорного матеріалу, експонати, які розповідають про культуру і побут мешканці селища. Також експонуються речі "свідки" становлення самостійної України. Всього - 1040 одиниць  основного фонду.

alt

 

Етнографічний музей «Обереги» СЗШ №28

Адреса музею: 51918, м. Кам'янське, вул. Криворізька, 41, тел. (05692)33024

Музей засновано 20 вересня 2004 року.

Засновник і керівник музею - Бублейник Н.М.

Експозицію музею складають гончарні вироби, вироби з дерева, народний одяг, речі домашнього вжитку, вишивки, велика колекція петриківського розпису. Юні пошуковці зібрали багатий етнографічний матеріал, який розповідає про життя і побут жителів міста у минулому. В музеї проходять тематичні заняття з народознавства, народні і родинні свята.

alt

 

Музей "Моє Лівобережжя"СЗШ №40

Адреса музею:51900, м. Кам'янське, пр. Наддніпрянський, 3, тел. (05692)61254

Музей засновано 26 квітня 2006 року.

Засновник -  адміністрація та педагогічний колектив школи, керівник - Видайко Л.К.

У музеї зібрані експонати, які розповідають  про забудову Лівобережжя, історичні етапи життя школи, видатних постатей міста.

Всього в музеї â€“ 2050 одиниць основного фонду.

 

Музей історії колегіуму №16

Адреса музею:51931, м. Кам'янське, пр.Т.Г. Шевченка , 8

Музей засновано 26 квітня 2008 року.

Засновник - адміністрація та педагогічний колектив школи, керівник -€“ Гевло Л.М., який створював його на громадських засадах.

Музей містить експонати, що відображають життя та творчий шлях видатних випускників та педагогів колегіуму. Тут зберігаються оригінали наукових та художніх праць випускників, фото і архівні матеріалі учнів і педагогів закладу.

Екскурсії музеєм учні проводять декількома мовами.

alt

 

Музею історії індустріального коледжу

Адреса музею:  51931,  м. Кам'янське, вул. Медична, 10, тел. (05692) 31472

Музей засновано 21 грудня 1967 року.

Засновник музею -€“ адміністрація коледжу, керівник - Крамаренко Т.Б.

Експонати музею - це цінні навчально-наочні посібники для занять з історії України, краєзнавства та занять історико-краєзнавчого гуртка "Камеон"€. Вони також використовуються для підготовки методичних матеріалів для викладачів, кураторів, студентів з різних тем.

Матеріали музею, представлені на стендах, у вітринах, в турнікетах, альбомах, використовуються при вивченні таких тем курсу історії України, як “Україна у другій половині ХІХ і на поч. ХХ ст.”, при висвітленні періодів громадянської та Другої світової війн (зокрема, матеріали про події революції 1917 року в Кам’янському, про визволення України і битву за Дніпро), післявоєнної відбудови. В краєзнавчому розділі представлені фотографії видатних людей міста, викладачів і співробітників, які були учасниками війни, їх особисті речі, документи, нагороди. В музеї експонується зброя, інші реліквії воєнного часу, знайдені слідопитами коледжу на місцях боїв або подаровані ветеранами.

На базі експозиції та фондового зібрання організується науково-освітня та масово-виховна робота. Провідне місце  в ній належить екскурсіям, які є навчальними, позапрограмними, тематичними та оглядовими.

 

Літературний музей Олеся Гончара СЗШ № 25

Адреса музею: 51928, м. Кам'янськевул. Воїнів-Афганців, 10, тел. (05692)97273

 

Музей засновано 19 жовтня 2007 року.

Засновник музею -€“ адміністрація школи, учнівський та батьківський колектив, керівник - Маляренко С. О.

Зібрані експонати складають експозиції музею, а саме, "€œДитинство"€, "€œХарківський період"€, "€œДруга світова війна"€, "€œДніпропетровщина в долі Олеся Гончара"€, "€œСобор"€, "€œО.Гончар -€“ депутат  Верховної Ради", голова Спілки письменників України€, "€œОлесь Гончар - людина"€œ, "€œБібліотека музею"€, "€œІсторія  створення музею О.Гончара"€, "€žЛітературна Дніпропетровщинаâ€".

У музеї проходять урочисті посвяти в Барвінчата, прийом до дитячої громадської організації «Козаченьки», зустрічі з цікавими людьми, захист творчих робіт наукового товариства «Творча феєрія», перші уроки першокласників, останні уроки одинадцятикласників, виставки учнівських робіт, присвячених творчості Олеся Гончара, тематичні тижні, семінари, учнівські конференції

 

Музей  Українського козацтва та історії школи СЗШ № 10

Адреса музею: 51917,  м. Кам'янськепр. Аношкіна, 12, тел. (05692)33383

Музей засновано 18 травня 2007 року.

Засновник музею -€“ адміністрація школи, керівник - Хріпко В. Г.

Музей Українського козацтва та  історії школи має два основних тематичних напрями: «Козаччина - феноменальне явище світової історії», «Дорога довжиною у століття».

У музеї представлені експозиції: «Козакові Січ - мати, а Дніпро -€“ батько», «Козацькі духовні скарби», «Як жили та воювали козаки», «Козацькі символи та клейноди», «Козацька зброя», «Макет Запорізької Січі», «Відродження Українського козацтва», - які висвітлюють славні сторінки історії Українського козацтва,  знайомлять із звичаями та побутом козаків, фактами біографії найвідоміших гетьманів, діяльністю сучасних козацьких формувань.

Членами Ради музею створена пересувна експозиція, присвячена 70-им роковинам Голодомору в Україні. Членами Ради шкільного музею зібрано 19 свідчень у свідків Голодомору 1932-33 років.

Екскурсоводами шкільного музею проводяться екскурсії, семінари-практикуми для керівників музеїв загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів міста, щороку відбувається урочисте підведення підсумків загальношкільного конкурсу «Учень року».

 

Музей історії гуманітарної гімназії  № 39 

Адреса музею: 51940, м. Кам'янськеб-р. Будівельників,15, тел. (05692)64439

Музей відкрито 18 листопада 2005 року.

Засновник музею -€“ педагогічний колектив гімназії, керівник -€“ Юрченко Т. В.

Вся експозиція складається з 10 розділів, які розкривають історію педагогічного колективу школи з 1980 року, коли була відкрита школа, до сьогодення. Основними розділами експозиції музею є: "Так все починалось", "€žНа крилах натхнення"€, "€žНа шляху перетворень"€, "€žВід творчого директора"€, "€žЧерез творчого вчителя"€, "€žДо творчого учня"€, "€žСобори наших душ"€, "€žГімназія ХХІ століття"€, "€žЄвроклуб - €žЄвропейська єдність"€, "€žНаші здобутки"€.

В арсеналі музейних заходів багато цікавих форм роботи.  Це уроки, виховні години, виставки, педагогічні читання, зустрічі з цікавими людьми. В педагогічному музеї відбулися зустрічі з художником міста Сергієм Бабичем, письменником Ігорем Паньковим, поетесою Ганною Купрій, випускницею нашої школи, з Катериною Бурчак, матір’ю загиблого в Афганістані випускника Валерія Бурчака та інші. Були оформлені виставки для учнів: "Чарівний світ дитинства"€, "€žПодорожуємо музеями Європи"€. Традицією стало проведення екскурсій для учнів і батьків.

Заняття у музеї -“ одна з найважливіших видів виховної роботи. Кожного року для гімназистів усіх класів проводяться €ž"Тижні музею". Для  наймолодших гімназистів підготовлена екскурсія "€žМи знайомимось з музеєм"€. Працює  в гімназії гурток "Юні музеєзнавці"€. Тут учні вивчають основи музеєзнавства, принципи розвитку, типи та профілі музеїв, навчаються майстерності проведення екскурсій.

 

Міжшкільний екологічний музей Дитячого екологічного центру

Адреса музею: м. Кам'янське, вул. Кільцева, 3, тел. (0569)551754

Музей засновано у 1995 році.

Засновник музею -€“ колектив центру, керівник - Гаврилюк А. І.

Міжшкільний екологічний музей - це єдиний міжшкільний екологічний музей в місті, області і в Україні. В основу створення музею закладені місцеві краєзнавчі умови та кризове екологічне становище в Дніпропетровській області і, особливо, в місті Кам'янське.

Експозиція музею відповідає сучасним науковим і естетичним вимогам, висвітлює актуальні і болючі екологічні проблеми міста. Вона налічує біля чотирьох тисяч справжніх експонатів, 217 з яких підлягають включенню до Музейного фонду України. Екомузей розташований в п’ятьох залах. Зала 1 «Природа і первісна людина», зала 2 «Розвиток землеробства на Дніпропетровщині», зала 3 «Проблема харчування - екологічна проблема», зала 4 «Екологічний стан міста», зала 5 «Дніпропетровщина заповідна».

В практиці використовуються освітньовиховні і просвітницькі можливості музею шляхом впровадження спеціальної наукової дисципліни – музейної педагогіки. Навчальна робота – це нетрадиційна форма навчання і виховання дітей. Основним прийомом в роботі є оглядова або тематичні екскурсії (уроки з біології, екології, географії, історії України, народознавства, хімії). Виховна робота -€“ це різноманітні масові заходи (свята, тематичні вечори, конференції, зустрічі з вченими, конкурси, екологічний театр, агітбригади).

 

Музей історії НВК №7

Адреса музею: 51922, м. Кам'янське, вул. Ніжинська, 7, тел. (05692)33358

Музей засновано 19 березня 2009 року.

Засновник музею -€“ Лисенко М. І., керівник - Матухно Л. А.

Музей має кілька експозиційних розділів: «Дорога знань і здобуття». У рамках цього розділу зібрані матеріали, що розповідають про перші роки існування школи; Â«О жар душі - учительській вогонь». Розділ присвячений педагогічному колективу школи. Учителям, які колись працювали і зараз працюють в стінах школи; «Творимо разом, діємо разом» - розділ розповідає про систему виховної роботи в школі, організації учнівського самоврядування; «Велика шана тим, хто виборов нам право на життя» - розділ присвячений військово-патріотичному вихованню у школі; «Талановиті розумом і серцем» - галерея видатних випускників школи; «Калейдоскоп шкільного життя» у цьому розділі розповідається про життя школи на сучасному етапі.

У музеї проводяться екскурсії, фотовиставки, музейні уроки, тематичні виставки, співпраця з музеями навчальних закладів, тематичні екскурсії.

 

Музейний комплекс "Джерело" СЗШ №19

Адреса музею: 51900, м. Кам'янське, вул. Волзька, 1

Музей засновано 22 листопада 2010 року.

Засновник музею - Сухракова Л.Ф., керівник -€“ Костогриз М.В.

Музейний комплекс «Джерело» складається з таких кімнат: етнографічна  кімната «Криниченька», кімната бойової слави,  кімната  робітника.  Є  виставочна  зала, де  постійно  змінюються  тематичні  експозиції, галерея кімнатних рослин.

Етнографічна кімната оформлена відповідно канонів організації українського національного житла, нараховує  близько 500 експонатів. Кімната умовно поділена на дві частини: одна - зразок світлиці, інша -€“ зразок подвір'€™я.

У музейній кімнаті бойової слави 5 експозицій. За тематикою вони поділені: «Головне - пам'€™ятати», «Кам'янське у полум'€™ї війни», «Схиляємо голови низько», «Сини Вітчизни - €“ рівняємось на вас», «Ви подарували нам життя».

На базі музейного комплексу проводяться свято Святого Миколая, уроки з образотворчого мистецтва, художньої культури, де учні ознайомлюються з декоративним мистецтвом, особливостями національного одягу, побутом українців; проводиться дослідницька робота.

Систематично поповнюються фонди музейного комплексу, шляхом проведення експедицій, походів, екскурсій, здійснюється облік музейних предметів, забезпечується їх збереження, поповнюються експозиції та виставки.

 

Історико-етнографічний музей СЗШ № 38

Адреса музею: 51990, смт. Карнаухівка, вул. Пушкіна, 14б, тел. (05692)7-91-65

Музей засновано 25 вересня  2004  року.

Засновник музею -€“ колектив школи, керівник - Пацюк  С. О.

В  музеї  представлені  такі  експозиції: €"У джерел заснування€ -€“ містить"  інформацію про виникнення селища Карнаухівка,  перших  мешканців,  церкву  Святої  Великомучениці  Варвари); "€žЕтнографічний"  куточок€ -€“ (демонструє речі побуту, розповідає про традиції мешканців селища); "€žСтановлення селища" - “ розповідає про розвиток селища в  ХХ ст., будівництво школи; "€žКарнаухівський"  плацдарм - “містить інформацію про героїчний  подвиг  визволителів  селища  під час  Другої світової війни; "€žПам'ять"  народна - “ розповідає про будівництво пам'ятника  загиблим  воїнам  Другої світової війни в селищі Карнаухівка.

Основними формами роботи музею є пошук нових відомостей з історії  розвитку і становлення  селища Карнаухівка; збір інформації у корінних мешканців  селища; пошук  і  подальше  збереження  пам'яток  історії,  культури  і  природи, які мають  наукову,  історичну, художню  чи  іншу  культурну  цінність;  залучення  учнівської  молоді  до участі у науково-дослідницьких експедиціях.

Найцікавішими заходами музею є тематичні екскурсії, уроки мужності, зустрічі з ветеранами, уроки народознавства.

 

Музей спортивної та трудової слави Кам'янського коледжу фізичного виховання

Адреса музею: 51909, м. Кам'янське, вул. Тельмана, 17, тел. (05692)70214

Музей засновано 15 листопада 2010 року.

Засновник музею директор коледжу фізичного виховання Чибісов В. І., керівник - Назаренко І. В.

У музеї представлені наступні експозиційні розділи, а саме, "€žСторінки історії"€, "€žВони захищали Вітчизну"€, "€žГімнастика"€ €“ розповідає про видатних спортсменів - гімнастів  та викладачів, які навчалися в коледжі; "€žЛегка атлетика"€ “ видатних спортсменів  легкоатлетів  та викладачів, які навчалися в коледжі; "€žСпортивні одноборства"€ -€“ видатних спортсменів - борців  та викладачі, які навчалися в коледжі; "€žВажка атлетика" - “ видатних спортсменів -€“ важкоатлетів та викладачів, які навчалися в коледжі; "€žПлавання" -€“ видатних спортсменів - плавців та викладачів, які навчалися в коледжі.

Основною формою роботи музею є залучення молоді до пошукової, краєзнавчої, спортивної  роботи, формування соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого коледжу його працівників, студентів, формування всебічно розвиненої особистості засобами фізичної культури і спорту, розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки молоді засобами позакласної роботи, проведення культурно-освітньої роботи серед молоді, інших верств населення.  Зустріч почесних гостей та випускників навчального закладу минулих років.

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika