Музей бойової слави 188 стрілецької Червонопрапорної Нижньодніпровської дивізії СЗШ № 10 

 Адреса музею: м. Жовті Води, вул. 8 Березня, 35

Музей засновано у 1985 році.

Керівник – Ревенко Л.О. 

У музеї зібрані експонати (загальна кількість – 300 одиниць) про бойовий шлях та склад дивізії; матеріали краєзнавчих експедицій та акцій: «Пам'ять», «Доля ветерана в історії міста», «Збережемо пам'ять про подвиг», «Жовтоводці – учасники бойових дій на території інших держав», «Пам’ятаємо сторінки Голодомору в Україні», «Рідне місто», «360 років битві під Жовтими Водами», «Рідній школі – 40», «Шляхами партизанської слави», «Дзвони Чорнобиля»; матеріали творчих конкурсів та дослідницьких робіт.

У музеї проводяться уроки мужності, екскурсії, свята, організована пошукова та дослідницька робота, зустрічі з ветеранами, проведення уроків історії за темами «Україна в роки Другої світової війни», «Згадаємо ті роки».

Спільно з міським історичним музеєм створено історичний клуб.

alt

Історико-краєзнавчий музей СЗШ №5

Адреса закладу: м. Жовті Води, бульвар Свободи 42, тел. (05652)33083

Музей засновано 22 квітня 1971 року.

Засновник музею – Гриб М.Я.

У музеї представлені експозиційні розділи, а саме, "Битва Богдана Хмельницького", "Історія розвитку міста", "Громадянська війна", "Історія школи".

Рідкісними експонатами музею є німецькі каски; каганець армійський; залишок від снаряду з Мамаєвого кургану Волгограда; залишок від німецької противопіхотної міни. 

У музеї проводяться тематичні та планові екскурсії; зустрічі з ветеранами війни, праці; літературні вітальні за матеріалами музею; пошукова робота.

 

Історико-краєзнавчий музей НВК "Родина"

Адреса музею: 52205, м. Жовті Води,  вул. Лісна, 6а, тел. (05652)34097

Музей засновано 20 жовтня 1991 року. 

Засновник музею – педагогічний колектив навчально-виховного комплексу, керівник – Дрібниця Л.А.

В експозиціях представлені цінні матеріали історичної битви під Жовтими Водами, матеріали про вчителів, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни.

Музейний фонд налічує близько ста експонатів, які поділені по рубрикам: «Козацька слава», «Гірняцька справа», «Ветерани Другої світової війни 1939-1945р.р», «Сьогодення», «Українська світлиця».

В музеї проводяться вечори пам’яті, уроки мужності, виховні години, поетичні вечори, зустрічі з ветеранами та учасниками бойових дій. 

 

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika