Музей історії Довгинцівського району СЗШ №9

Адреса музею: 50048, м. Кривий Ріг, Дніпровське шосе, 32, тел. (0564)721555

Музей засновано у жовтні 1987 року. 

Засновник і  керівник – Шульга Ю.М. 

Експозиційні розділи розповідають про життя краю з 1917 по 2000 рр., підпільні групи, які діяли на території краю, ветеранів війни і праці району, воїнів-інтернаціоналістів.

У музеї є рідкісні експонати: паспорт  підпільника Щербака Ф.Є.; макет друкувального станка для випуску листівок, виготовлений колишнім підпільником Петренком В.Г. 

Керівництво музею організовує дослідницьку діяльність та проводить екскурсійні роботи серед учнів району.

alt

 

Музей історії міста Кривого Рогу СЗШ №108

Адреса музею: 50103, м. Кривий Ріг, вул. Соборності, 115, тел. (0564)712115

Музей засновано у 1978 році. 

Засновник і керівник – Вербенець І.М. 

Найбільш цікавими експонатами музею є: залізний ніж із Харіної Могили, фрагменти бойової колісниці ХIV-XII ст. до н.е., крем’яні знаряддя праці ткача, зуб мамонта, посуд. 

У музеї також зібрано матеріал про сучасне Криворіжжя, його мешканців, найбільші промислові підприємства, продукцію, яку вони виготовляють, представлені фото видатних людей міста. На базі музею працює гурток екскурсоводів під керівництвом І.М. Вербенця, вчителя історії, методиста, «Відмінника народної освіти України», нагородженого знаком «За заслуги перед містом».

Для гостей закладу та школярів, його вихованці проводяться екскурсії на теми: «Далеке минуле нашого краю, археологічні знахідки»; «Заснування міста та зародження басейну»; «Індустріалізація Кривбасу»; «Кривбас у роки війни, підпілля Кривого Рогу»; «Визволення Кривбасу та його відродження»; «Головні підприємства Кривбасу та його люди». 

alt

 

Музей бойової слави 23-го Будапештського танкового корпусу СЗШ №91

Адреса музею: 50071, м. Кривий Ріг, вул. Г. Радієвського, 48, тел. (0564)643322

Музей засновано 30 листопада 2001 року .

Засновник і керівник – Булгакова В.А. 

Рідкісними експонатами музею є: комсомольський квиток 1943 року Лачка Олексія Григоровича, фото років Другої світової  війни сина полку 23-го Будапештського танкового корпусу Валерія Юхимовича Ростовцева, фото і власноруч написані спогади ветеранів корпусу, фрагменти зброї часів Другої світової війни; полотняна сорочка 1856 р., лляний рушник 1853 р., рушник з небіленого полотна 1876 р., серп 1879 р., рубель 1894 р.; спогади свідків Голодомору 1932-1933 років в Україні; фото з дня відкриття навчального закладу  – 1 вересня 1974 р. та фото перших вчителів.

Форми роботи музею: листування та зустрічі з ветеранами Другої світової війни, пропаганда серед громадськості та жителів мікрорайону героїчних сторінок Другої світової війни, спільна діяльність з радою ветеранів Саксаганського району міста та радою ветеранів 23-го танкового корпусу (м. Москва). 

За значні успіхи у підвищенні ефективності навчального процесу, формування та збереження музейного фонду України, пропаганду пам’яток історії, культури та природи музею присвоєно звання «Зразковий».

alt

 

Музей бойової слави  СЗШ №128

Адреса музею: 50038, м. Кривий Ріг, вул. Симонова, 12, тел. (0564)914747

Музей був створений у 2007 році.

Керівник – Змєянова В.П.   

Музей створено з метою військово-патріотичного виховання молодого покоління, виховання почуття патріотизму, поваги до захисників Батьківщини – військовослужбовців. 

Експозиційні розділи розповідають про історію і культуру Афганістану, воїнів-земляків, які, виконуючи свій інтернаціональний обов`язок, брали участь у бойових діях в Афганістані, про Героїв Радянського Союзу.

Найбільш цікаві експонати – форма воїна-афганця, одяг мешканця Афганістану, прапор країни, військова зброя, планшет, берет, ікона Олександра Невського, картина «Чорний тюльпан». У музеї проводяться цікаві екскурсії, виховні заходи, уроки мужності, на які запрошуються ветерани Другої світової війни та воїни-афганці.

alt

 

Музей бойової слави 15-ї гвардійської стрілецької дивізії спеціалізованої школи №118 

Адреса музею: 50056, м. Кривий Ріг, мікрорайон Сонячний, 1, тел. (0564)651466

Музей створений у 1985 році. 

Засновник  – Мінакова З.М. керівник – Соколова Н.А. 

У музеї зберігаються письмові спогади ветеранів, який зібрав та впорядкував один з ініціаторів створення музею Зайцев Олександр Степанович. На стендах розташовані фотографії воєнних часів, косинка медичної сестри часів війни, подарована музею Дупак Є.С.; алюмінієва фляга та фрагменти гвинтівки, знайдені на місцях боїв у селищі Мар’янському; офіцерський планшет, грамоти, подяки командування. Ці експонати згруповані за основними розділами музею: «Бойовий шлях 15-ї гвардійської дивізії», «Герої Радянського Союзу − воїни дивізії», «Кавалери орденів Слави», «Дівчина наша у похідній шинелі», «Участь 15-ї гвардійської дивізії у визволенні Кривого Рогу», «Ветерани і сьогодні в строю». На матеріалах музею пошуковцями  Р. Шамріним, О. Гончаруком написано та захищено 2 наукові роботи. На базі закладу щорічно проводиться зліт пошукових загонів, які є у кожному класі; регулярні екскурсії для учнів школи та району, уроки-екскурсії в 5-11 класах, заняття факультативу «Україна в роки Другої Світової війни», масові заходи, зокрема, традиційні лінійки пам’яті, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, волонтерські акції, конкурси на найкращий лист-привітання ветеранам.

alt

 

Музей бойової слави СЗШ №90 

Адреса музею: 50055, м. Кривий Ріг, вул. Кокчетавська, 1/а, тел. (0564)711134

Музей створено 7 травня 1985 року на честь 40-річчя Перемоги над нацистськими окупантами.

За час існування музею проведено понад 600 екскурсій, поповнено експозиції 837-ю експонатами, зібрано відгуки відвідувачів у 3-х книгах.

Центральною музейною експозицією є стенд, присвячений герою Радянського Союзу Койнашу В.В, де зібрані всі відомості про героя: його біографія, згадки родичів, копія нагородного листа, фотографії.

У 2005 році музей був нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України як переможець Всеукраїнського завершального етапу огляду роботи музеїв історичного профілю, що висвітлюють події Другої світової війни. 

Музею присвоєно звання «Зразковий». 

alt

 

Музей бойової та трудової слави СЗШ №97

Адреса музею: 50096, м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 93, тел. (0564)533168

Музей засновано 1986 року.

Під час відвідування музею учні школи ознайомлюються з відомостями про трудову діяльність Криворіжжя − від зародження міста до нашого часу. На стендах зберігаються фотокартки, які відображають трудову діяльність міста від початку розвитку промисловості: «Перша механічна шахта», «Станція Карнаватка», «Гданцівський металургійний завод», «Перший кар’єр» та фото підприємств і вулиць міста. Представлені експонати дають можливість учням більш детально зрозуміти трудову сутність рідного міста – це зразки корисних копалин, які видобувають у шахтах міста; відбійний шахтарський молоток та буровий агрегат, шахтарські лампи, трудові нагороди, які були подаровані почесним мешканцем Кривого Рогу Павлом Євстафійовичем Гілем. У матеріалах музею представлено опис подій та фотокартки політичних лідерів XX століття Криворіжжя, героїв Другої світової: Василя Ілліча Міхлика, Дмитра Борисовича Глінки. 

В музейних матеріалах є панорама «Визволення Криворіжжя», солдатське спорядження воєнних часів тощо. Юними пошуковцями музею була створена експозиція «Захисники Вітчизни – ветерани нашого району», яка весь час поповнюється додатковими матеріалами. 

alt

 

Музей бойової і трудової слави СЗШ №76

Адреса музею: 50066, м. Кривий Ріг, вул. Брестська, 21, тел. (0564)067019

Музей засновано 6 вересня 1970 року.

Першим керівником музею була Неля Павлівна Піддубна. Вона разом з учнями збирала матеріал про ветеранів Другої світової війни, героїв, які брали участь у звільнені Кривого Рогу, спогади учасників бойових дій, їхні листи, фотографії. У музеї оформлені стенди: Друга світова війна; ветерани війни; діти війни; криворізьке підпілля; невідомі солдати; переписка з ветеранами; наші діди-ветерани, ветерани праці; страшний то час – Голодомор. 

Цікаві та цінні експонати: макети бойової техніки, матеріали, присвячені розвитку промисловості на Криворіжжі; матеріали – свідчення про Голодомор 1932-1933 років, макети криворізьких кар’єрів та шахт. 

alt

 

Музей бойової і трудової слави СЗШ №88

Адреса музею: 50023, м. Кривий Ріг, вул. Колійна, 26, тел. (0564)721323

Музей був створений  4 вересня1984 року.

Засновником музею є Давідченко Л.В., колишній директор школи. 

Музей налічує понад 400 експонатів, серед яких – особисті речі ветеранів війни, листи з фронту, особисті речі одного з перших учнів школи Рябоконя А.Б., зброя часів війни. Зібрано багато матеріалу про Хотиненка В.М. – почесного громадянина Кривого Рогу, позаштатного коменданта Криворізького локомотивного депо, почесного залізничника Радянського Союзу, учасника Другої світової війни, організатора музею Криворізького локомотивного депо, автора пам’ятника загиблим машиністам в роки Другої світової війни. 

За ініціативи фронтовика на Привокзальній площі Довгинцевого поставлено паровоз – символ Придніпровської магістралі. Серед експонатів музею – спогади підпільників групи Ю.Козаченка та В Козиненка. Розділи музею розповідають про битву на Курській Дузі, битву за Москву, Сталінградську битву, падіння Берліну, звільнення України. 

На базі музею проводилися семінари бібліотекарів району, міський семінар молодих заступників директорів з виховної роботи, зустріч учнів школи з ветеранами війни, ветеранами праці.

alt

 

історико-краєзнавчий музей „Подвиг” СЗШ №113 

Адреса музею: 50042, м. Кривий Ріг, вул. Курчатова, 39/а, тел. 0(564) 652882

Музей засновано 22 вересня 1999 року.

Засновник – адміністрація школи, керівник – Пеннер О.В.  

На обліку у музеї є експонати, які розповідають майбутнім поколінням про подвиги підпільної антифашистської групи «Дзержинець» міста Кривого Рогу в роки нацистської окупації.

У музеї проходять зустрічі школярів з сестрою Миколи і Георгія Кожакіних – Педосюк Кларою Іванівною.

 

 

Музей-бліндаж СЗШ №86

Адреса музею: 50031, м. Кривий Ріг, вул. Е. Фукса, 11/а, тел. (0564)661303

Музей-бліндаж засновано у 1975 року  за ініціативи вчителя допризовної підготовки Володимира Анатолійовича Брильова.

Музей-бліндаж складається з двох експозиційних залів. Перший – це зал Пам’яті. На стіні знаходиться експозиційний стенд, на якому розміщені фотографії ветеранів Другої світової війни. Серед них – Іван Пилипович Фурт, почесний громадянин міста, учасник-доброволець рятування греблі КРЕС на річці Саксагань. 

Найбільшу увагу відвідувачів привертає другий зал музею – «Бліндаж воєнних років». Це копія бліндажа воєнних років, створена на основі розповідей і спогадів ветеранів. Тут можна побачити речі наших воїнів: осколки дзеркала, гребінку, трофейний помазок, шматок мила. На столі – польовий телефонний апарат, карта, на якій позначені місця і напрямки боїв тощо.

 Попередні "Дні перемоги"– 9 травня в музеї традиційно проходить виховний захід. «Вони вийшли із безсмертя», під час якого ветерани війни повертаються у минуле завдяки спогадам, пісням воєнних років. 

alt

 

Музей криворізьких підпільників СЗШ №15

Адреса музею: 50006, м. Кривий Ріг, вул. Криворіжсталі, 40, тел. (0564)071281

Музей засновано в 1956 році. 

Керівник – Венгерак Т.О.  

В експозиції зібрано понад 200 експонатів (оригіналів та копій): особисті речі, портрети, фото, листи, довідки, підручники, підшивка газет за 1943 рік. Крім того, експозицію музею доповнюють картини криворізьких художників – Г.Хрієнка, А.Мордовіна, С.Пержа. За час існування музей відвідало понад 4500 чоловік. Серед них льотчики ескадрильї «Нормандія-Неман», молоді спеціалісти з Індії, Німеччини; школярі нашого міста, родичі підпільників, ветерани 20-ї гвардійського Криворізького ордена Суворова дивізії, журналісти газети «Завуч» (Київ) та інші. Екскурсія музеєм входить у маршрут міської екскурсії «Нескорене підпілля». У музеї працює пошукова група, основний напрям діяльності якої – розкривати нові сторінки життя підпільників. Юні кореспонденти ведуть переписку з командою риболовецького траулера ім. М.Решетняка. Музею Міністерством освіти і науки України присвоєно звання "Зразковий".

alt

 

Музей Криворізького авіаційного гарнізону СЗШ №84

Адреса музею: 50044, м. Кривий Ріг, вул. Мілашенкова, 57, тел. (0564)727784

Відкриття музею відбулось 6 травня 2004 року.

Усі експонати музею − нагадування про героїчну професію авіатора. До оригінальних експонатів належать вимпели, прапори військово-транспортної авіації часів війни і повоєнних періодів; кулемет; гармата з літака ІЛ-2 часів Другої світової війни; бойові нагороди. Жодного з відвідувачів музею не залишить байдужим діорама, яка розповідає про видатні подвиги Героїв Радянського Союзу: старшого лейтенанта Мілашенкова С.В. і молодшого лейтенанта Маслєннікова. Випускниця школи Аліса Єганова, онучка матроса гвардійського екіпажу легендарного крейсера «Красний Крим» Леоніда Олексійовича Яшина, передала музею спогади дідуся «На огненных милях войны». 

Музей – центр патріотично-пізнавальних заходів. Користується популярністю серед дітей і дорослих екскурсійний маршрут «Слід сталевих соколів». 

На базі музею проводяться: зустрічі з ветеранами, воїнами-афганцями; посвячення в юні екскурсоводи; краєзнавчі акції, конкурси; святкування річниць музею; створення аматорських фільмів; презентації творчих робіт гуртківців; відкриті уроки; усні журнали; написання рефератів, творчих робіт.

alt

 

 

Музей бойової слави визволення міста  Кривого Рогу СЗШ №60

Адреса музею:50024, м. Кривий Ріг, вул. Українська, 66, тел. (0564)925422

Музей створений 5 травня 1985 року.

Засновник – Кац Ю.Д., керівник – Іванова Т.С. 

Центральною музейною експозицією є діорама «Звільнення міста Кривого Рогу від нацистських окупантів 22 лютого 1944 року». За час існування музею зібрано 372 експонати, які зберігаються в експозиціях: «Початок Другої світової війни», «Окупація міста в роки Другої світової війни», «Визволення міста Кривого Рогу». Радою музею зібрана колекція листів та привітальних листівок, написаних з фронту радянськими солдатами до своїх рідних та близьких. Музей бойової слави "Визволення міста Кривого Рогу" є громадським осередком співпраці учнів школи з радою ветеранів Центрально-Міського району. Так, на базі музею проводяться районні конференції героїко-патріотичного напрямку, екскурсії, тематичні вечори, уроки історії, мужності, класні виховні години, зустрічі випускників, листування з ветеранами. Робота музею відображається на сторінках шкільної газети «60 паралель».

alt

 

Музей бойової слави СЗШ №104

Адреса музею:50482, м. Кривий Ріг, селище Авангард, вул. Авангардна, 8, тел. (0564)772720

Музей засновано у 1975 році. 

Засновник – Білоус Є.Г., керівник – Кузнєцова С.Г. 

Експозиції музею розповідають про події Другої світової війни, бойовий шлях: 24-ої Самаро-Ульянівської та 10-ої гвардійської десантної дивізій. Музей носить почесне ім’я цих дивізій. Та носять їх почесне ім`я.

Музей має дві діорами: визволення Кривого Рогу та фрагмент прориву через річку Інгулець. На базі музею працює гурток «Музейна справа», вихованці якого беруть участь в експедиціях «Храми Дніпропетровщини», «Легенди Криворіжжя», поповнюють відомостями книгу «Жертви Голодомору». Систематично проводяться екскурсії до музею бойової слави. Гуртківці цікаво розповідають про подвиги народу, демонструють експонати, читають дітям листи ветеранів.

alt

 

Краєзнавчий музей імені Т. Буряченка СЗШ №37

Адреса музею: 50037, м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17, тел. (0564)368488

Музей засновано в 1989 році. У 2008 – присвоєно звання «Зразковий музей». 

Засновник – Райстренко В.Г., керівник – Фесенко Л.О. 

Серед цінних експонатів музею: щоденник воїна-визволителя міста Кривй Ріг −  Віктора Травнікова, картини криворізького художника Б.Куновського, особисті речі заслужених вчителів України В.Палехи, Л.Дрозденка та письменника В.Михайличенка, предмети побуту ХVІІІ-ХІХ ст.,  фотоматеріали, автобіографії, спогади членів підпільної організації «Красногвардієць», спортивні нагороди, отримані членами педагогічного колективу та учнями школи в 1940-2009 рр., колекція рушників, музичних інструментів ІІ половини ХVІІІ-ХІХ ст., глиняний посуд початку ХІХ ст. 

На базі музею проводяться лінійки Слави, туристські подорожі, походи, екскурсії. Створюються тематичні переносні виставки, організовуються конкурси реклами, малюнків, плакатів, фото робіт,  анімації та комп’ютерної графіки, науково-дослідницьких робіт, буклетів, пам’яток, аматорських фільмів. Випускаються газети, бюлетені, дайджести, листівки. Проводяться творчі та інформаційні зустрічі, вахти пам’яті, мітинги із запаленням свічок, із покладанням гірлянд слави, траурних вінків, квітів, із вшануванням жертв хвилиною мовчання.

alt

 

Музей бойової слави імені  Ф.Л. Каткова СЗШ №114

Адреса музею: 50102, м. Кривий Ріг, вул. Каткова, 35, тел. (0564)221150

Музей було відкрито 5 жовтня 1981 року. 

Засновник – Василенко М.В., керівник – Каткова Т.С. 

До переліку цінних входять експонати: священна земля міст-героїв, бойові реліквії наших земляків – учасників бойових дій (ордени, медалі, орден Червоної Зірки, пробитий кулею), справжня карта бойового шляху 88-ї стрілецької дивізії, особисті речі, листи, фото, свідоцтва про нагородження ветеранів та учасників Другої світової війни, фрагменти зброї часів Другої світової війни, що знайдено на території Інгулецького району. Великий внесок у виховання молоді на засадах героїчних традицій минулого вносить шкільний музей. Серед експозиційних матеріалів – справжні документи та речі, реліквії історії, зібрані під час акцій, операцій, походів, місячників, естафет та вахт пам’яті. Традиційно протягом року проходять творчі зустрічі з ветеранами та учасниками Другої світової війни, уроки мужності на базі музею під час місячника оборонно-масової роботи та на честь вшанування визначних дат з історії України. Організовано  волонтерський рух «Ветеран живе поруч», проводиться звітування на районному конкурсі «Пошукові загони звітують». 

alt

 

Музей бойової слави визволителів міста Кривого Рогу СЗШ №72

Адреса музею: 50071, м. Кривий Ріг, вул. Катеринівська, 8, тел. (0564)642515

Музей засновано у 2004 році. 

Керівник – Іванова О.С.  

Серед музейних експонатів Речі періоду Другої світової війни: гільза для гармати; кулеметна стрічка; німецька каска; кобура від пістолету Браунінг; літня польова форма (гімнастерка); літня повсякденна польова форма сержантів; парадна форма Червоної армії, зимова парадно-вихідна форма офіцерського та генеральського складу; повсякденна форма офіцерського складу Червоної армії. 

За період діяльності у музеї відбулись: зустрічі з ветеранами Другої світової війни; екскурсії (оглядові, тематичні), виставки, лекції; загальношкільні акції. 

Одним із найбільш вдалих експериментів в музейній справі стало впровадження інноваційних моделей презентаційних екскурсій. Керівник шкільного музею пропонує екскурсоводам «оживити» свої розповіді «монологами від першої особи». Обов’язковою умовою підготовки такої екскурсії є проведення широкого спектру історичних досліджень та систематизації навчального матеріалу, особисте спілкування з людиною або її рідними. Все це допомагає відобразити особливості рис характеру, манери спілкування тощо.

alt

 

Музей бойової слави СЗШ №93 

Адреса музею: 50053, м. Кривий Ріг, вул. Армавірська, 11, тел. (0564)511202

Музей було створено 5 травня 1977 року. 

Засновником музею і його керівником протягом багатьох років була вчитель німецької мови Марія Петрівна Сусліч. Вона – свідок подій Другої світової війни прагнула донести побачене до серця кожного учня. 

Оформлення експозиції музею було здійснено вчителем праці та малювання Валерієм Івановичем Акименком. Центральною в експозиції музею є панорама битви «Бій за звільнення рідного міста в районі «Криворіжсталі» (лютий 1944 р). Досі вражають відвідувачів музею майстерно виконані панно та вітражі: «Бойовий шлях 48-ої гвардійської Криворізької Червонопрапорної орденів Суворова та Кутузова II ступеню Стрілецької дивізії», «План звільнення Кривого Рогу», «На захист Батьківщини», «Вічна пам’ять героям війни», «Слава захиснику Вітчизни». 

В музеї ведеться екскурсійна, пошукова робота, проводить вечори-зустрічі з учасниками Другої світової війни та уроки історії, працює дитячо-юнацький клуб «Пам’ять», волонтерський загін.

alt

 

Музей бойової слави гімназії № 49

Адреса музею: 50013, м. Кривий Ріг, вул. Шурупова, 3, тел. (0564)662341

Музей був заснований 18 вересня 1990 року вчителем історії, великою ентузіасткою Лідією Олександрівною Наконечною. 

Центральними матеріалами в експозиції є спогади, вірші добровольців – визволителів греблі КРЕС – Геннадія Яковича Добровольського, Івана Пилиповича Фурта; їхні особисті речі, посвідчення, документи, фото часів війни; каски воїнів, фрагменти зброї, які було знайдено учнями та мешканцями мікрорайону саме на місці цих подій. 

Учасники клубу «Лідер», яким керує заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Володимирівна Дюба, виготовили для музею макет-панораму «Визволення греблі». 

У музеї також зібрано матеріали про спецзагін Аркадія Миколайовича Шурупова. Це публікації  в газетах  воєнних років: «Красный черноморец», «Правда», «Красноармеец». 

alt

 

Історико-краєзнавчий музей СЗШ №61

Адреса музею: 50037, м. Кривий Ріг, вул. Д.Войчишена, 5, тел. (0564)512121

Музей було відкрито 23 лютого 2009 року. 

Засновник та керівник – Масляк Т.С. 

Експозиції музею розподілено на чотири розділи, один з яких висвітлює історичні події заснування Кривого Рогу та геологічні дослідження, пов’язані з діяльністю Олександра Поля. Створена виставка «Природні багатства рідного краю», яка складається із колекції зразків залізної руди, що видобувається в районі.

Другий Розділ музею – «Кривий Ріг у період Другої світової війни» – висвітлює події окупації міста, діяльність підпільних та партизанських загонів, бойовий шлях 37-ї армії генерала М.М.Шарохіна. Особливо цінними є спогади  колишніх в’язнів концтаборів Освенцім, Бухенвальд. Матеріали входять до музейної експозиції «Із пеплу повсталі». У музеї оформлено постійно діючу виставку «Хроніки Другої світової війни 1939-1945 рр.». Це матеріали газет та плакати 1942-1943 рр., які висвітлюють бойовий шлях воїнів у битвах під Сталінградом та Москвою, тут зберігаються ордени та медалі учасників війни. Експозиція, яка розповідає  про діяльність воїнів-інтернаціоналістів демонструє: альбоми героїв афганської війни Олександра Стовби, Олександра Сушка та інших, листи зі спогадами близьких та рідних, матеріали періодичної преси.

Предметом особливої  уваги  став етнографічний розділ «До джерел з любов’ю». Тут зібрано зразки стародавнього народного одягу українців, предмети домашнього вжитку, ткацькі знаряддя праці. 

alt

 

Краєзнавчий музей Інгульця центру дитячо-юнацької творчості «Ріднокрай»

Адреса музею: 50102, м. Кривий Ріг,  вул. Недєліна, 25, тел. (0564)221733

Дата заснування музею  9 травня 1987 року.

Керівник – Курасова Т.А. 

Музей містить понад 1000 експонатів, серед яких – скам’янілі рештки тварин Сарматського моря, залишки предметів зі скіфських поховань залізного віку, сільськогосподарські знаряддя праці та предмети побуту ХІХ - початку ХХ століть, знаряддя праці шахтарів ХІХ ст., особисті речі видатних земляків та фотографії перших об’єктів соціально-побутового призначення. 

На його базі проходять районні масові заходи: вечори пам’яті, літературні читання, краєзнавчі конференції, звіти пошукових загонів шкіл, творчі зустрічі. Традиційними стали заходи до Дня партизанської слави, Дня визволення міста, Дня Перемоги, на які запрошують ветеранів Другої світової війни. 

Відеотека музею поповнилась фільмами «О днях минулих», «Широківщина – наш південний сусід», «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат – головне підприємство краю», «Кривий Ріг – залізне серце України», «Інгулецькому району – 45», «Камені пам’ятають», «Історія виникнення музею» та фото презентацією «Інгулець – моя маленька Батьківщина».

alt

 

Історико-краєзнавчий музей СЗШ №103

Адреса музею: 50065, м. Кривий Ріг, вул. Костенка, 23/б, тел. (0564)716543

Музей засновано 10 жовтня 1985 року. 

Засновник – Валентин Михайлович Лакшинський, викладач допризовної підготовки юнаків.

У музеї зберігаються експонати періоду Другої світової війни (зброя, документи, планшети, листи, військовий одяг, фотоматеріали тощо).

Тут можна познайомитися з унікальними фотографіями із сімейного архіву родини Криворожаніна Павла Костенка, двічі Героя Радянського Союзу.

У 2007 році реорганізовано музей та оформлено краєзнавчий куточок. У даній експозиції використовуються унікальні колекції датованих ХVІІІ та ХІХ століттями вишиваних рушників, глиняних виробів, реманенту. Є жіночий український костюм, колекція українських хусток тощо. 

У музеї проводяться зустрічі з ветеранами Другої світової війни, цікавими людьми міста. Проходять відкриті уроки з народознавства, тематичні екскурсії. Екскурсії проводять юні екскурсоводи.  

alt

 

Геолого-краєзнавчий музей палацу  дитячо-юнацької творчості 

Адреса музею: 50000, м. Кривий Ріг, парк імені Юрія Гагаріна, тел. (0564)923209

Музей засновано 21 вересня 2000 року. 

Засновник – Сумцова Т.М., керівник –  Лихман О.В. 

У ньому зібрано рідкісні експонати: декоративно-облицювальне каміння: різнокольорові граніти (рожевий, сіро-рожевий, сірий, смугастий), амфіболіти; напівдрогоцінне каміння: тигрове око, соколине око, кошаче око, червоно-смугасті та біло-смугасті залізисті кварцити; мінерали: амазоніт, мусковіт, біотит, аметист, гірський кришталь;   останки мамонта – ребро, зуб, щелепа, бивень. 

У навчально-виховному процесі пройшли апробацію та використовуються інноваційні форми роботи: інтерактивні (робота в групах, участь в експедиціях, робота в бібліотеці, архівах, екскурсії, походи);  проектні (складання екскурсійних маршрутів, розробка екологічних проектів);  творчо-пошукові (написання науково-дослідницьких робіт, рефератів, доповідей; вивчення історії вулиць, пам’ятників). 

Музею  присвоєно звання "Зразковий".

alt

 

Етнографічний музей СЗШ № 33

Адреса музею: 50106, м. Кривий Ріг, вул. Соколовська, 19, тел. (0564)953054

Музей засновано в 2001 році за ініціативи директора школи Пінської Л.Д.

У ньому експонуються старовинні речі, зібрані учнями та педагогами школи. Експонати в музеї представлено за певними напрямками: сільське подвір’я, хатнє начиння, ремесла та побут, український одяг. Музей став центром навчально-виховної роботи в школі. Вчителі на базі музею проводять відкриті уроки з української літератури, народознавства, виховні години на теми: «А вже Покрова одцвіла», «Обрядові свята весни». 

На базі музею ведеться пошуково-дослідницька робота. Тут відбуваються навчальні заняття з позакласного читання, українські вечорниці, літературні посиденьки, які допомагають пізнати школярам історію рідного краю, свого роду, відкривають їм мудрість, щедрість і гумор нашого талановитого народу. 

За час існування музею було проведено багато екскурсій, семінарів, конференцій. Відвідувачами стали  не лише  учні школи і батьки, а й гості. Велике задоволення від побаченого, свої чудові враження від почутого відвідувачі залишають у книзі відгуків.

alt

 

Етнографічний музей «Берегиня» гімназії №127

Адреса музею: 50102, м. Кривий Ріг, вул. О. Станкова, 7/а, тел. (056)4221728

Музей створено 11 січня 1992 року.

Засновник – Топольницька В.М., керівник – Солодуха Н.П.  

Музей нараховує понад тисячу експонатів старожитньої України, серед яких є дуже цінні: ткацький верстат, прядочки, ступа, жорна,  глиняний посуд, старовинний одяг, весільні та поховальні рушники, вишиванки та писанки, знаряддя землеробства та предмети  народного побуту, молитовники, ікони («Ісус Христос», «Покрова Божої Матері», «Святий Феодосій», «Свята Трійця») тощо. 

Музей проводить не тільки народні свята, вистави, але й науково-практичні конференції, семінари, краєзнавчі форуми для освітян міста та області. 

На базі музею створено школу екскурсоводів, науково-дослідницьку секцію «Свята спадщина», фольклорний гурток «Оберіг», школу писанкарів, гурток «Жива прядочка». Музею присвоєно звання "Зразковий".

alt

 

Етнографічний музей «Українська світлиця» СЗШ №124

Адреса музею:50057, м. Кривий Ріг, мікрорайон Гірницький, 33/а, тел. (0564)081756

Музей засновано 4 вересня 2007 року.

Засновник і керівник – Толстих О.О. 

Рідкісними експонатами музею є  дерев’яна ікона, Євангеліє, колекція рушників, одягу, предметів побуту різних регіонів України. 

В музеї проходять уроки, тематичні екскурсії для учнів школи та громадськості, свято «Сорочинський ярмарок» та пізнавально-розважальні ігрові програми для учнів: «Віночок вити – життя любити», «День Святого Миколая» тощо.

alt

 

Музей етнографії СЗШ № 90

Адреса музею: 50055, м. Кривий Ріг, вул. Кокчетавська, 1/а, тел. (0564)711134

Музей відкрито 14 жовтня 1989 року.

Нині етнографічний музей нараховує 840 експонатів. 

Основні фонди музею складаються із оригінальних пам’яток етнографічної культури, деякі з яких  виготовлено власноруч учнями та вчителями школи (українська піч, стіл, лави, мисник, декоративний посуд, ліжко, господарчі прибудови – клуня, повітка). Але найбільш цінні експонати зібрано та привезено з різних регіонів України. Це дві стародавні скрині, віз-бричка, рушники та вишиванки, що представляють Дніпропетровщину, Кіровоградщину, Полтавщину, Київщину, Тернопільщину, Волинь, Прикарпаття. Праски, рогачі, ступки привезені з Чернігівщини, зразки чоловічого одягу – з Івано-Франківщини. 

Серед експонатів музею є справді унікальні речі: стародавня скриня, якій понад двісті років, Євангеліє, датоване 1876 роком. Серед оригінальних експонатів музею – давній посуд: борщівники, кашники, макітри, глечики, горнятка, казанки. Експозиція «Кераміка» демонструє різноманітні вироби гончарства: від глиняних горщиків до сучасної керамічної іграшки. Відвідувачам музею пропонується ознайомитися з історією українського малярства в експозиції «Живопис України».

alt

 

Етнографічний музей «Берегиня» СЗШ №42

Адреса музею: 50082, м. Кривий Ріг, вул. Каштанова, 38, тел. (0564)368197

Музей було засновано 20 грудня 1989 року. 

Засновник – адміністрація школи, керівник – Цицик Г.В. 

Найцінніші експонати музею: ужиткові речі середини ХІХ ст., традиційний одяг кінця ХІХ ст. - початку ХХ ст., рушники різних регіонів України, вироби з дерева та глини, скриня середини ХІХ ст., вишиванка, якій понад 100 років. Саме ця вишиванка стала оберегом музею, набула магічної сили. Переважна більшість речей «відсвяткувала» свій ювілей і розпочала друге життя. 

На базі музею проходять лекції, групові та індивідуальні консультації, екскурсії, працюють пошукові загони. Поширюється кращий досвід українознавчої роботи через семінари-практикуми, виставки пошукових матеріалів, під час захисту науково-дослідницьких робіт. Тут проводяться зустрічі зі спеціалістами етнографічних закладів. Робота в музеї здійснюється під гаслом «Навчімо речі говорити!» Регулярно проводяться дні відкритих дверей, організовуються свята «Моя сім’я – моя родина», «Мої літа – моє багатство», «Хліб – це наша святиня», уроки милосердя. 

Музей надає всебічну допомогу вчителям під час підготовки та проведення в школі фольклорних свят. 

alt

 

Музей етнографії центру дитячо-юнацької творчості Металургійного району

Адреса музею: 50006, м. Кривий Ріг, вул. С. Тильги, 13, тел. (0564)907648

Музей було засновано в 1993 році за ініціативи директора закладу Н. І. Щербань та керівника гуртка А. М. Леонтєвої. 

У музеї етнографії нараховується близько 300 експонатів. Найціннішим з них є весільне вбрання молодої жінки. Експозиція музею доповнюється колекціями вишитих рушників і глиняних виробів. Зацікавить відвідувачів і покуть та сільська піч з підпіччям та різним пічним начинням. 

Цікаві фото-колажі стали предметом гордості музею етнографії, адже до їх складу входять фотографії датовані 1908-1910 роками. 

На базі музею проводяться народні свята та заняття: вечорниці, «Свято посвіту», «Українська вишиванка», «Хата, моя біла хата», «Український костюм». Юні краєзнавці району використовують експонати музею під час підготовки матеріалів для пошукових робіт у рамках Всеукраїнської історико-етнографічної експедиції «Україна вишивана».

alt

 

Музей народознавства СЗШ №26

Адреса музею: 50006, м. Кривий Ріг, вул. В. Бизова, 7/а, тел. (0564)748186

Музей засновано 20 січня 1997 року. 

Засновник – Ажищев В. Р., керівник – Самойленко О.І. 

У музеї зібрані матеріали, які відтворюють історію і культуру рідного краю від найдавніших часів до наших днів. До експозиції входить дві оригінальних прядки. Є скриня, для збереження одягу в старовинні часи, дерев’яний посуд (ложки, ступки), предмети побуту (качалки, праники, рушники) тощо. 

В музеї традиційно проводяться лекції, оглядові екскурсії, готуються інсценізації на Різдво та Великдень. Експонати музею використовуються під час проведення пересувних тематичних виставок, занять із народознавства, географії, історії тощо.

alt

 

Музей етнографії та народного побуту СЗШ №87

Адреса музею: 50048, м. Кривий Ріг, вул. Сормовська, 5, тел. (0564)721448

Музей створено 6 березня 1996 року

Засновник та керівник - Путято Р.А.

Він складається з двох експозицій: світлиці, де зібрано предмети повсякденного вжитку мешканців Дніпропетровщини та знаряддя праці (експозиція відтворює інтер’єр української хати); подвір’я, на якому виставлено макет криниці, манекени селян у національному одязі. 

На базі музею діють змінні виставки, в яких представлено роботи учнів, виконані на заняттях, що проводяться вчителями образотворчого мистецтва та праці у творчій майстерні (оздоблення одягу національною вишивкою, петриківський розпис, писанкарство). Учасники пошукового загону, який працює в музеї, брали активну участь у Всеукраїнських експедиціях зі збирання етнографічних матеріалів, фольклору рідного краю. Матеріали упорядковано й оформлено у вигляді збірок народних пісень (різних за жанрами), стендів («Мій край – моя історія жива»). Юні екскурсоводи не лише із задоволенням проводять для школярів екскурсії, а й знаходять нові цікаві матеріали.  Яскраво й пізнавально проходять у музеї відкриті масові заходи: уроки пам’яті, літературні вітальні, театралізовані вистави, уроки народознавства, інтегровані уроки тощо. 

alt

 

Музей «Українська світлиця» гімназії №95

Адреса музею: 50006, м. Кривий Ріг, вул. Соборності, 20, тел. (0564)907619

Музей створено 1993 року.

Засновник та керівник - Трохименко О.В. 

Усього в музеї нараховується 372 експонати, книг та ілюстраційних матеріалів. Серед цінних експонатів відзначимо глечики, «крулевські» рушники, ночви, прядки, сюжетні вишивки, чоловічі сорочки, макітри, горнятка, картина «Синельникове», чеканка «Тайна вечеря», рідкісні ікони, колекція хусток. 

Форми роботи музею: проведення циклу зимових свят – від Андріївських вечорниць до Різдва Христового за участю священика з храму св. Онуфрія, співпраця ради з відродження національної культури гімназії і ради музею, комплексний підхід до патріотичного виховання та інтелектуально-естетичного розвитку учнів за алгоритмом «Пошук – наукове дослідження – самостійне створення етнографічних зразків гімназистами». На базі музею діє літературно-художнє об’єднання гімназичного братства «Плеяда», яке має своє друковане видання – альманах «Абсолют». 

alt

 

Музей історії СЗШ №68

Адреса музею: 50057, м. Кривий Ріг, мікрорайон Гірницький, 3, тел. (0564)081851

Музей заснований 27 серпня 2007 року.

Засновник – адміністрація школи, керівник – Дрезнель В.Ф.

Сьогодні у фондах музею зберігається понад  50 одиниць унікальної книжної літератури: підручники України часів СРСР, перші підручники незалежної України, підручники, подаровані школі українською діаспорою Канади й Австралії, освітянами Польщі та багато інших друкованих видань, які використовувались у процесі навчання та вихованні школярів. Фонди поповнюються документами, грамотами, фотокартками, періодичними педагогічними виданнями, матеріалами описів життєвого шляху вчителів – ветеранів праці школи. У музеї проводяться оглядові і тематичні екскурсії, музейні лекції, "круглі столи", виставки. Тут проходять зустрічі з ветеранами  війни і праці, збори класних колективів, години спілкування, уроки історії за темами: «З історії мікрорайону», «Історія рідної домівки», «Ніщо так не вчить і не виховує так, як приклад і досвід попередніх поколінь», «Демократія починається з нас!».

Музею присвоєно звання "Зразковий".

alt

 

Музей історії СЗШ № 52

Адреса музею: 50031, м. Кривий Ріг, вул. Е. Фукса, 7, тел. (0564)661301

Музей був створений у 1975 року. 

Засновники – вчитель географії Н. М. Бадиця та вчитель історії Р. О. Пунтус. 

Центральне місце в історично-архівних матеріалах музею займають відомості про першого директора школи Володимира Євдокимовича Лисобика. Він постає в двох іпостасях: в експозиції «Роки лихоліття» він – ветеран Другої світової війни, один із визволителів Кривого Рогу, а в експозиції «Ці незабутні миті» про Володимира Євдокимовича розповідається як  про директора школи з 30-річним стажем, з багатим вчительським досвідом. Він сприяв формуванню колективу вчителів з високими показниками педагогічної майстерності, про що свідчать матеріали музею. 

В музеї проходять тематичні екскурсії «Географія випуску». Учні-екскурсоводи випускають екскурсійні буклети, а юні пошуковці музею збирають матеріал для нових цікавих експозицій: «Видатні випускники школи», «Таланти школи», «Меценати-випускники».

alt

 

Музей трудової слави випускників СЗШ №58

Адреса музею: 50036, м. Кривий Ріг, вул. Льотчиків, 29, тел. (0564)641132

Музей засновано 12 лютого 1983 року.

В експозиції музею – подарунки випускниці школи Шевченко В.С.: портрет В.Леніна, письмовий набір з її особистого столу у Верховній Раді, власний портрет, шахтарський ліхтар. Зацікавлять відвідувачів портрети видатних випускників минулих років: Володимира Васильовича Штельмаха – головного редактора газети «Червоний гірник», Сергія Валентиновича Мігуші – директора  ПК ім. Артема, Олени Миколаївни Ковтун – директора Театру ляльок, вчителів-ветеранів педагогічної праці, воїнів-інтернаціоналістів, військовослужбовців. 

Музей листується та організовує зустрічі із випускниками школи. На основі зібраного матеріалу (фото, грамоти, документи, особисті речі тощо) юні екскурсоводи проводять екскурсії для учнів школи, батьків, гостей. 

На базі музею відбуваються класні години, години спілкування, зустрічі з випускниками закладу. 

alt

 

Археологічний музей міського палацу дитячо-юнацької творчості «Горицвіт»

Адреса музею: 50029, м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, 33, тел. (0564)531225

Музей відкрито 7 липня 1987 року.

Експозиція першої вітрини знайомить нас з Криворіжжям епохи первісного ладу (понад II млн.- IV тис. р. до н.е.) на прикладі знарядь праці з кременю (скребки, ножеподібні пластини, різці, скобелі), оброблених фрагментів кісток тварин тощо. Епоха мідного віку – енеоліт (IV-III тис. до н.е.) - представлена знаряддями праці (сокири, терочники, відбійники). Наступна експозиція представляє матеріал, пов’язаний з епохою бронзи (друга половина III – початок I тис. до н.е.). Привертають увагу фрагменти різноманітного посуду, гранітна зернотерка, ліпний горщик XV ст. до н.е., антропоморфна сокира. Вітрина третя знайомить з ранньою залізною  добою (VIII-III ст. до н.е.). У вітрині четвертій презентуються матеріали про античні міста Північного Причорномор’я, демонструються фрагменти грецького посуду та амфорної тари. У п’ятій вітрині «Кочівники та Київська Русь» (XI-XIV ст.) привертають увагу відвідувачів  фрагменти плінфи та смальти. Вітрина шоста «Криворіжжя у період Запорізької Січі» (XV-XVIII ст.) містить зразки золототканої тканини, скла, заліза, гончарного посуду. У вітрині сьомій «Заснування  Кривого Рогу» найцікавішим є фрагмент декоративної решітки, – прикраси цокольного ярусу іконостасу Вечірньокутської церкви (1903р.). Вітрина восьма «Початок розробки залізних руд у 90-тих рр. XIX ст.» включає вироби з металу майстра Сластіонова В.І. 

alt

 

Науково-дослідний геолого-мінералогічний музей технічного університету

Адреса музею: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, тел. (0564)900959

Музей створено за ініціативи ректора КДТУ професора Бизова В.Ф. та офіційно відкрито 26 лютого 1996 року. Його експозиція відображає кам’яне багатство Кривбасу, ближнього та дальнього зарубіжжя.

Неоціненний вклад у справу заснування музею, збору колекції вніс кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент кафедри загальної геології та розвідки родовищ корисних копалин Домарєв Д.С. Він був першим директором музею. Експозицією музею широко користуються студенти технічного університету, металургійної академії, педагогічного університету, технікумів і коледжів, школярі навчальних закладів. Систематично приїздять на екскурсію в місто і відвідують музей студенти інших вузів, зокрема, Краківської гірничої академії (Польща), Львівського університету, Івано-Франківського університету нафти та газу, Державного педагогічного університету ім. Вінніченка (м. Кіровоград), Національного університету ім. Мечникова (м. Одеса), а ще делегації і гості міста з інших держав (США, Канада, Великобританія, Іспанія, Німеччина, В’єтнам, Франція, Росія, Білорусь, Узбекистан, Швейцарія, Данія, Монголія, Японія, Китай та інші).

 

Музей-майстерня Івана Авраменка СЗШ №120

Адреса музею: 50076, м. Кривий Ріг, вул. І. Авраменка, 22, тел. (0564)64-74-02

Музей засновано 8 жовтня 2010 року. 

Засновник музею – педагогічний та учнівський колектив школи, керівник – Петрічко І. О. 

У музеї зібрані матеріали, які складають 4 експозиційних розділів, а саме, «Творчий шлях художника»; «Персональні виставки»; «Рукописи Івана Авраменка»; «Особисті речі митця».

Найбільш відомими експонатами даного музею є відомі картини художника «Міст у парку імені газети «Правда», «Спасо-Преображенський Собор», «Проспект Металургів», «Собор у травні». 

У музеї постійно проводяться творчі зустрічі, тематичні виставки та вечори, на які запрошуються відомі митці Криворіжжя.

 

Художній музей Криворізького державного педагогічного університету

Адреса музею: 50050, м. Кривий Ріг,  вул. Мистецька, 9,  тел. (0564)928770.

Музей засновано у жовтні 2007 року. 

Засновник музею – педагогічний колектив факультету мистецтв, керівник – Юрченко О.С.

В експозиції музею представлено графіку, живопис, скульптуру та декоративно-прикладне мистецтво. Основу експозиції склали станкова графіка народного художника України Василя Лопати та заслуженого художника України Миколи Стратілата, членів НСХУ Давида Беккера, Петра Ситника, Степана Головатого, Миколи Резніченка, Володимира Авраменка, Анатолія Труфкіна та інших. В експозиції є малі скульптурні форми заслуженого художника України Олександра Васякіна, Володимира Лясковського, Івана Лавріненка та Дмитра Пляко. Декоративно-прикладне мистецтво представлене роботами Народних майстрів Наталії Юсипчук та Дмитра Курика. Почесне місце займає графічний автопортрет засновника художньо-графічного факультету у Кривому Розі художника професора Володимира Непомнящого. Експозиція була б не повною без творів художників-викладачів Олега Щербакова, Руслана Пильника, Олександра Удовенка, Сергія Пономаря, Анатолія Крицького та Анатолія Красовського.

Музей проводить організовані екскурсії для студентів та викладачів рідного університету, так і для учнівської молоді інших навчальних закладів та гостей міста. Експонати з музею беруть участь в інших мистецько-культурних заходах університету та міста.  

 

Музей «Літературно-мистецьке Криворіжжя»

Адреса музею: 50086, м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, 79/б,тел. (0564) 71-42-47

Музей засновано 30 жовтня 1990 року.

Засновник  музею – колишній декан філологічного факультету Яловой Ф.З., керівник – Бугайова І. Є.

Музей складається із трьох експозиційних розділів: 1. «Літературне Криворіжжя»; 2.«Етнографічний»; 3.«Виставково-мистецький». 

Концепція першого розділу хронологічно узагальнює літературний процес на Дніпропетровщині від початку культурницького розвитку, пов’язаного з розробкою корисних копалин Криворіжжя, до сьогодення. «Етнографічний» зал структуровано за мистецькими жанрами (експозиції тканин, кераміки, ткацького та побутового реманенту, анімалістичної колекції та історичної реконструкції і художніх полотен). Третій – «Виставково-мистецький розділ» представлено художніми творами криворізьких митців основного фонду та тимчасовими виставками й вернісажами.

Найбільш відомими експонатами даного музею є фото, листи, книги письменників, архів літературного об’єднання «Рудана», твори сучасних криворізьких літераторів, картини місцевих художників та вагома етнографічна колекція, що складається зі значної експозиції національного одягу, рушників, кераміки, ткацького приладдя, писанок, унікальної анімалістичної виставки народної майстрині Катерини Михайлик, розписів на склі відомої народної художниці Анастасії Рак. Протягом роботи музею завдяки активній збирацькій роботі викладачів кафедри та студентів факультету експозиційні матеріали систематично поповнювалися. На базі музею проводяться лекційні та практичні заняття з курсів «Фольклор», «Історія української літератури», «Українознавство», «Етнологія України», «Культурологія». Із 2001 року у музеї проводяться засідання Асоціації криворізьких літераторів, відбуваються заходи просвітницького та мистецького спрямування.

 

Музей «Історія рідної школи» СЗШ №59 

Адреса музею: 50102, м. Кривий Ріг, вул. Гірників, 30, тел.. (0564)22-17-52

Музей «Історія рідної школи» засновано 20 лютого 2012 року.

Засновник музею – педагогічний і учнівський колективи КЗШ №59, керівник музею – Коробова Н. Й.

Музей складається з таких експозиційних розділів: «Інгулецький район – тобі 45», «Початок, пошуки, відкриття, перспектива», «Юність, опалена війною», «Школа розвитку», «Золотий фонд школи», «Кожен крок – як відкриття, як одкровення», «Афганістан болить у наших душах», «Хай зірки не гаснуть», «Ці незабуті миті», «Інноваційна школа – школа творчості», «Літературні таланти школи».

У музеї проводяться творчі зустрічі, тематичні вечори та виставки, уроки мужності, конкурси читців віршів до ювілейних дат і авторських творів.

 

 

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika