Музей бойової і трудової слави СЗШ №2

Адреса музею: м. Марганець, вул. Садова, 18, тел. (05665)22145

Музей розпочав діяльність у 1978 році.

Керівник – Харіна О.Д. 

Серед експонантів цінними є фотографії випускників школи, учасників підпільної групи «Молодь», які віддали своє життя за звільнення міста від нацистів; фотографії воїнів, які звільняли місто від нацистських окупантів; фотографії партизан, які діяли на території міста; речові свідоцтва воєнної доби (гільзи від снарядів, польовий планшет, орденська книжка, каски фашистських та радянських воїнів, фляги для води, гучномовець, гімнастерка).

Форми роботи музею: екскурсії, розробка туристичних маршрутів місцями бойової слави, проектна діяльність, співпраця з місцевою радою ветеранів; дослідницька діяльність (запис спогадів  та пошук нових матеріалів для поповнення фонду музею: фотознімків, документів,  особистих речей, газет, журналів, листівок, бойових нагород).

alt

 

Музей бойової і трудової слави школи-інтернату №2

Адреса музею: м. Марганець, вул. Лермонтова, 2, тел. (05665)31723

Музей відкрито в 1977 році.

Керівник – Чемерисюк Н.Б.

Серед експонатів музею – каски солдатські (німецькі та радянські); баклажки часів війни; планшети; гвинтівки; термоси для патронів; гільзи патронів, каганці, муляж міни, кисет для тютюну, гільза від снаряду, військова форма льотчика, шлемофон, офіцерський плащ, шкіряні чоботи, штани-галіфе, казанок похідний. 

Музей організовує та проводить: уроки мужності для учнів 5-9 класів; класні та виховні години для учнів 2-9 класів з використанням матеріалів музею; усні журнали на тему: «Партизанський рух та підпілля міста Марганцю»; випуск бойових листів на основі зібраних пошукових матеріалів; шкільні вікторини «Що ти знаєш про війну 1939-1945 років», екскурсії місцями бойової слави міста Марганцю для учнів 5-9 класів 

alt

 

Краєзнавчий музей СЗШ  І-ІІІ ступенів № 11 

Адреса музею: м. Марганець, вул. Соборна, 14

Музей засновано в 2004 році. 

В експозиції музею є особисті речі ветеранів Малиновського В.Й, Мізіна М.П., Добричева М.М., Шевченка В.П. (грамоти, комсомольський квиток, лист-трикутник, повідомлення про смерть), а також каністра для пального; підкова з німецького чобота; бляха від німецького паска. 

Окрема експозиція присвячена марганчанам – учасникам бойових дій, що є консультантами зі збору і оформленню інформації періоду 1939 - 1945 рр.

Зібрано спогади підпільників, їхніх рідних, мемуари остарбайтерів. 

Протягом багатьох років ведеться пошукова робота учнями під керівництвом вчителів школи. Досліджено історію партизанського і підпільного руху у період окупації міста. 

alt

 

Етнографічний музей української родини СЗШ  І - ІІІ ступенів  №3

Адреса музею: 53400, м. Марганець, вул. Прохолодна, 1

Музей засновано у 2003 році. 

Пошуковці музею зібрали такі експонати: рогач, прялка, рубель, вугільна праска, вишиті рушники, дерев’яні ложки, пральна дошка, глечики, гребінь. Зразки порід корисних копалин нашого краю зібрані вчителями та батьками. В музеї зберігаються також фронтові листи і спогади ветеранів Другої світової війни мікрорайону школи (Прохоренков Г.Г.,  Пчолкін В.М., Ружейніков В.Т., Ашрафов А.С., Медведьова К.П., Карпенко А.М. та ін.). 

Музей проводить  екскурсії («В пам’яті нашій житимуть вічно герої війни», «Роде наш красний…»); тематичні виставки («Голодомор 1932 – 1933 рр.», «До 65-річчя Перемоги», «Мій родовід»). Ведеться пошукова робота. Проходять  зустрічі з місцевою поетесою В.Хвостик, ветераном Великої Вітчизняної війни Г.Г. Прохоренковим, майстринями-вишивальницями Т.Ф.Флоринською та К.В. Хмель); виховні заходи, відкриті уроки («Хата моя, біла хата», «В сім’ї вольній, новій», «Мати – берегиня роду», презентація проекту «Наш край у роки Другої світової війни»).

alt

 

Музей хліба еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді 

Адреса музею: м. Марганець, вул. Лермонтова, 27-А

Музей засновано у 1984 році.

Керівник – Зимненко П.Ф. 

Серед найцінніших  матеріалів:  зернова мірка, дуплянка для зберігання зерна, знаряддя для вирощування і обробки зерна, випікання хліба: пекарські лопати, дерев’яні корита для замішування тіста, ціп, коса, серпи, тощо; картини місцевих художників про хліб; зразки хлібопекарських виробів Марганецького хлiбзаводу та паляниці місцевих пекарів-старожилів. Весь матеріал  систематизований на 16 стендах, у 8 альбомах, в 4 вітринах, які розповідають про походження хліба, про боротьбу нашого народу за хліб у передреволюцiйнi роки, під час революції i перших п’ятирічок, про чорні сторінки нашої історії – Голодомор. 

На базі музею проходять виховні години «Хвала хлібові», «Рушник, що промовляє», «Національний одяг»; екскурсії; свято «Хліб всьому голова»; акція «Засвіти свічку»; зустрічі з цікавими людьми; конкурси на кращий малюнок i кращий твір про хліб; міський етап Всеукраїнського заходу «Хліб очима дітей» та фестиваль «Українська паляниця». Матеріали музею експонуються у «Музеї хліба» Національного еколого-натуралістичного центру у м. Києві.

alt

 

Літературний музей поета-земляка  Г. П. Бідняка СЗШ №5

Адреса музею: 53400, м. Марганець, вул. Історична, 37, тел. (05665)58182

Музей засновано в 2001 році.

Керівник – Сарапушніна Н.Л. 

В експозиції: особисті речі письменника, книга 1910 року видання, друкарська машинка Бідняка Григорія Прокоповича.

В музеї відбуваються: літературно-музичні вечори: «Мій оберіг – душі моєї рай», «Молитва перед іконою України»; презентації книг, зустрічі з поєтами та творчими людьми селища. 

Зібрано матеріали про життєвий шлях письменника - публіциста А. Гнезділова, поетесу А. Кислу та інших.

При музеї працює гурток «Літературне  краєзнавство» та дослідницька група; юні краєзнавці неодноразово брали участь в експедиціях "Краса і біль України", "Історія міст і сіл України". 

alt

 

Музей «Молодість 80-х років» СЗШ № 10

Адреса музею: 53403, м. Марганець, вул. Бульварна, 1 

Музей був заснований у червні 2005 року.

В його експозиції: зразок гербу, прапору СРСР та 15 союзних республік, зразок паспорта радянського громадянина, піонерський галстук, значок, комсомольський квиток, партійний квиток, грошові знаки радянського періоду, фотографії членів політбюро, фотографії генеральних секретарів СРСР,  медалі, значки, вимпели, календарі, сувеніри з олімпійською символікою, дитячі іграшки, радянські журнали, газети, колекція марок, діапроектор з діафільмами, магнітофон «Парус» на бобінах, програвач для платівок, друкарська машинка,  електробритви, електричний фен, біжутерія, годинники, одяг, взуття, військова форма, платівки, фотографії радянських акторів кіно і театру та ін. 

Гуртківці вивчають основи музеєзнавства, здійснюють пошукову роботу – збір експонатів для музею, опис колекцій, проводять екскурсії, створюють мультимедійні презентації, буклети, газети.

alt

 

Музей народознавства «Світлиця» СЗШ №12

 Адреса музею: м. Марганець, вул. Єдності, 65-А

Музей був створений у вересні 1992 року.

Керівник – Ковпак Т.М.

У музеї зібрано 295 предметів основного фонду. Сформовано декілька експозиційних розділів: «Домашній побут українців», «Українська традиційна писанка», «Петриківський розпис» та ін. Найбільший інтерес у відвідувачів викликають такі старовинні речі, як ткацький станок, прядки, горщики-близнята, свити, керсетки, мережані рушники, колиска з лози. 

На базі музею працюють різновікові клуби за інтересами: «Берегиня», «Калинонька», «Умілі руки», «Писанкарочка». Учні засвоюють техніку петриківського розпису, писанкарства, вчаться робити народні іграшки. У жовтні 2009 року в школі створено культурно-освітній центр «Соняшник». Музей став його осередком. Тут проводиться дослідницька фольклорно-етнографічна робота, виховні заходи клубів і класів, відкриті уроки, фольклорні свята. Традиційним є проведення у «Світлиці» фольклорних дійств: «Ой хто – хто Миколая любить…», «Різдво та Новий рік у бабусиній світлиці», «Ворожіння на Андрія», «Стрітення». Відкриття центру дало можливість проводити й масові заходи, зокрема такі, як пісенний фестиваль «Співуча Україна», пізнавально-розважальну програму «Я люблю Україну».

alt

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika