Музей бойової слави гімназії № 3 

Адреса музею: 51200, м. Новомосковськ, пров. Новоселівський, 11, тел. (0569)379653

Музей засновано у травні 1972 року. 

Керівник – Єрмоленко О.В. 

Експозиції музею презентують документальні та фотоматеріали, пов’язані з життям і подвигами героїв-підпільників: М.Головка, Р.Подрєз, І.Кутового, на честь яких названі вулиці міста. Особливу увагу привертають матеріали, передані у подарунок музею нащадками В.М. Шеховцова, учасника Другої світової війни, колишнього директора навчального закладу, з іменем якого пов’язана його розбудова. 

В рамках роботи музею ведеться переписка учнів з воїнами-визволителями міста Новомосковська від нацистських окупантів, зокрема родиною полковника О.М.Сучкова, командира 197-ї стрілецької дивізії, що звільнила Новомосковськ у вересні 1943 року. Подія увічнена у назвах вулиць сучасного міста. Зацікавленість викликають збірки, принесені в дар гімназії М. Проценком – випускником навчального закладу, ветераном Другої світової війни, членом Спілки письменників України. 

Активно діють пошукові загони, ведеться проектно-дослідницька робота. На основі зібраного матеріалу (фото і особисті речі, грамоти, посвідчення тощо) члени групи екскурсоводів проводять екскурсії для учнів, батьків, почесних гостей. На базі музею проходять класні години, зустрічі з ветеранами, урочисті свята.

alt

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika