Музей ім. 305-ї  штурмової  авіаційної Червонопрапорної  дивізії СЗШ  І-ІІІ  ступенів №6

Адреса музею:  51400, м. Павлоград, вул. Героїв України, 8, тел. (05632)12458

Музей відкрито у травні 1987 року. 

Засновник музею та його беззмінний керівник – Дорохова Р. І. 

Серед експонатів музею – воєнні мемуари ветерана дивізії, Героя Радянського Союзу – Соболєва М.А., копія указу про присвоєння йому звання, фотографії, спогади та переписка з ветеранами 305-ї штурмової  авіаційної  Павлоградської Червонопрапорної  дивізії. 

За  22  роки  змінилося  декілька  поколінь  юних  слідопитів,   зібрано  матеріали  про  бойовий  шлях  350-ї  стрілецької  ім. Богдана  Хмельницького  та 305-ї штурмової авіаційної Павлоградської Червонопрапорної  дивізії;  про концтабір військовополонених на території селища ім. 18 Вересня, про захисників і визволителів м. Павлограда, Героїв Радянського Союзу. 

Щороку спільно з членами громадської організації “Діти війни” проводяться екскурсії шляхами бойової слави. 

alt

 

Музей бойової слави 350-ої Житомирської Червонопрапорної стрілецької дивізії  міського ліцею

Адреса музею: 51400, м. Павлоград, вул. Західнодонбаська, 29-а, тел. (05632)32259

Музей засновано 9 травня 1988 року. 

Керівник – Філатова Н.І. 

У музеї експонуються фото, особисті  речі воїнів-ветеранів: листи з фронту, годинник військового фельдшера, подяки, особисті речі мінометника Рипіка Г.П., підполковника Малофєєва І.Г., автоматика Сікоєва М.Г., шинель командира взводу Гаріпова Ш.А.

У фондах музею зберігаються пошукові матеріали,    які розкривають  сторінки славної історії  міста. 

В ліцеї створена лекторська група, яка організовує екскурсії для школярів міста, взаємодіє з патріотичною організацією «Діти війни», радою ветеранів та  міським музеєм. В  музеї постійно  проводяться  уроки мужності, зустрічі з воїнами-афганцями, ветеранами війни,  відкриті виховні години. 

alt

 

Етнографічний музей «Батьківська хата» СЗШ  І-ІІІ ступенів № 18

Адреса: 51412, м. Павлоград, вул. Преображенська, 4-А, тел. (05632)31249

Музей було створено у 1997 році. 

Керівник – Кайгородцева Т.А. 

Сьогодні музей налічує понад 700 різних експонатів, а саме: предмети господарювання, хатнє начиння, вироби народних ремісників, зібрані учнями, батьками та педагогічним колективом школи. Серед цінних експонатів – приладдя для ткацтва, посуд, рушники  із семи регіонів України, ікони, одяг. 

У музеї «Батьківська хата» проводяться  уроки з народознавства та виховні заходи. За останні роки додалась експозиція «Дзвони пам’яті», яка відображає події Голодомору 1932-1933 років на Дніпропетровщині. 

На базі музею працює народознавчий гурток, учасники якого допомагають організовувати календарні обрядові свята. Юні екскурсоводи проводять тематичні та оглядові екскурсії для учнів, батьків, вчителів школи та інших шкіл міста. 

alt

 

Музей бойової і трудової слави СЗШ І-ІІІ ступенів №9

Адреса: 51400, м. Павлоград, вул. Озерна, 87, тел. (05632)61043

Музей засновано у 1977 році. 

Відкриття музею – це результат багаторічної праці його керівника, вчителя англійської мови Харченко Г.М.

Музейний фонд складають понад 2500 експонатів. Найцінніші: листи з фронту, переписка зі слідопитами різних міст, листування з ветеранами війни,  евакуаційна перепустка; муляж авіаційної бомби, яку виготовили на міському заводі; речі, одяг та зброя військових, партизан і в підпільників часів Великої Вітчизняної війни; довідка та перепустка на Нюрнберзький процес; дерев’яний черевик з концтабору; документи про дівчат-радисток часів війни; документи, на підставі яких відтворені події воєнних років у місті та встановлені три пам’ятники; шматок хліба з блокадного Ленінграду; матеріали про трудові досягнення мешканців міста;  матеріали, пов’язані з виникненням назви “Павлоград”, матеріали про воїнів-інтернаціоналістів та воїнів-афганців міста; літературна спадщина міста.  

Актив музею підтримує постійний зв’язок з міською радою ветеранів, веде пошукову роботу, організовує зустрічі школярів з ветеранами Великої Вітчизняної війни, партизанами, підпільниками, воїнами-афганцями, дітьми війни, організовує вечори пам’яті, вечори-реквієми, літературні вечори, уроки мужності. 

alt

 

Музей  імені конструктора танків Жозефа Котіна СЗШ І-ІІІ  ступенів №2

Адреса: 51400,  м. Павлоград, вул. Полтавська, 148, тел. (05632)61133

Музей засновано у 2003 році.

Керівник – Букреєва І.О.

Експозиція музею розповідає про видатного земляка, генерального конструктора важких танків, Героя Соціалістичної Праці, доктора технічних  наук, генерал-полковника Котіна Жозефа Яковича. 

Її розділи: “Наш земляк Жозеф Котін”, “Життєвий та творчий шлях конструктора”. В музеї знаходяться макети танків та зброї часів Великої  Вітчизняної війни. Серед експонатів музею найбільшу історичну цінність представляють фотографії та спогади, надані сім’єю конструктора, зокрема донькою Наталією, листи соратників Жозефа Яковича, матеріали музею Збройних Сил. 

На базі музею проводяться уроки мужності, виховні  години, зустрічі з ветеранами війни. Актив музею тісно співпрацює з міською радою ветеранів, громадською організацію “Діти війни” та намагається налагодити контакт із музеєм ім. Ж. Котіна при школі № 86  міста Челябінська (Росія). 

alt

 

Музей історії  імені В. М. Шкуренка СЗШ І-ІІІ ступенів №4

Адреса: 51413, м. Павлоград, вул. С. Корольова, 3, тел. (05632)31354

Музей заснований у 2007 році.

Керівник – Гомоненко Т.В. 

Музей має велику добірку атрибутів шкільного життя  50-90-х рр. ХХ століття, серед яких: шкільні фотографії різних років, випускні фотоальбоми, шкільна форма дівчинки та хлопчика часів СРСР, чорнильниця в чохлі, ручка перова, каганець, прапорець, барабан, учнівський та комсомольський квитки та інше. 

Доброю традицію стало проведення екскурсії до музею для батьків першокласників після свята Першого дзвоника. Кожного року в лютому  випускники школи, приходячи  на Вечір зустрічі, відвідують шкільний музей та діляться цікавими матеріалами зі свого шкільного життя. Юні екскурсоводи проводять тематичні екскурсії з тем: “Історія школи”, “Кращі спортсмени школи”; “Випускники – учасники бойових дій”; “Історія піонерського руху (1960-1990-х рр.)”, “Славетні сторонки історії Павлоградського механічного заводу”. 

Актив музею тісно співпрацює з Павлоградським механічним заводом. Ім’я  його колишнього директора В.М. Шкуренка, який вніс вагомий внесок в розвиток школи, носить музей.

alt

 

Музей охорони природи станції  юних натуралістів

Адреса: 51400, м. Павлоград, вул. Соборна, 15, тел. (05632)63937

Музей заснований у вересні 1985 року.

Керівник – Петренко С.О. 

Основою експозиції музею стали опудала птахів та звірів, передані з музею при  Московської академії  ім. К. А. Тімірязєва. Серед 120 експонатів – 77 опудал, які  розміщені за зонами існування. Антарктична зона – імператорський пінгвін з малюком; австралійська зона – кенгуру, папуги какаду; лісостепова зона – орел степовий, степовий лунь, канюк; зона змішаних лісів – борсук, тетерук, вухата сова; птахи нашого краю – яструб малий, буривітер звичайний, бджолоїдка звичайна, горлиця кільчаста, сова болотяна, лебідь-шипун, яструб.

На базі музею проходять натуралістичні свята: “Посвята в юннати”, “Сторінками Червоної книги України”, тематичні виставки, екологічні тренінги для вчителів біології шкіл міста Павлограда.

alt

 

Музей спортивної слави СЗШ І-ІІІ ступенів №9

Адреса: 51400, м. Павлоград, вул. Озерна, 87, тел. (05632)61043

Музей засновано у 1981 році.

Керівник – Місіонжник Н.І. 

В основі експозицій музею – приватна колекція спортивних атрибутів ветерана спорту, вчителя фізичної культури Загорюйка Івана  Федоровича. Почесні грамоти, дипломи, кубки, фотодокументи та матеріали розповідають про відомих спортсменів та служать яскравим прикладом  для молодого покоління. Серед цікавих експонатів: краги та шолом чемпіонки світу, майстра парашутного спорту, мешканки міста Павлограда – Олефірової Л.І.; фотографія учасників V Всесоюзного з’їзду разом з маршалом М. Будьоним (травень 1962 р.); вимпели спортивних організацій міста; значки; грамоти; кубки; література з фізичної культури та спорту 40-50-х рр.; медалі спортсменів міста та школи; туби з їжею космонавтів; прапор, залишений на довічне зберігання школі за високі спортивні досягнення.

В музеї проводяться екскурсії для школярів,  зустрічі з відомими  спортсменами. 

alt

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika