Музей бойової слави Костромської СЗШ

Адреса музею: с. Велика Кострома, вул. Кооперативна, 55, тел. (05656)56436

Музей засновано 19 листопада 2001 року.

Засновник – Позігун О.В., керівник – Фартушна Т.С.

Головні експозиції музею присвячені героям-землякам, які звільнювали село від нацистських окупантів в часи Другої світової війни. Експозиція "Історія села", розповідає про історію виникнення і розвиток села, його видатних мешканців, історію школи.

Важливою формою роботи є проведення лінійок, виховних годин, екскурсій тощо.

alt

 

Музей Бойової Слави Апостолівської СЗШ № 4

Адреса музею: м. Апостолове, вул. О. Гончара, 13, тел. (05656)95673

Музей засновано у квітні 1980 року.

Засновник та керівник музею –  Мороз С. М.

Розділи музею Бойової Слави мають такі експозиції: „Наш край в роки війни!”,  „Воєнне становище Апостолівського району в період жовтень 1941 року – лютий 1944 р.”, „Окупація, воєнні дії”, „Початок війни,  мобілізація сил” – у цих експозиціях розміщена інформація про солдат, що приймали участь у воєнних, бойових діях, їх фотографії, коротка розповідь, жителі Апостолівщині, яких відправили на роботу до Німеччини, які побували в концтаборах.

Основними формами роботи музею є екскурсії, бібліотечні уроки, тематичні виховні години, науково-пошукова робота, уроки-подорожі, зустрічі з ветеранами, ветеранські вогники, заняття з екскурсоводами, поповнення експозиції новими матеріалами.

 

Музей історії школи Апостолівської СЗШ № 4

Адреса музею: м. Апостолове, вул. О. Гончара, буд. 13, тел. (05656)95673

Музей засновано у листопаді 1997 року.

Засновником музею –  Реворук Т. І., керівник – Трегуб С.Є.

Експонати  музею  складають експозиційні розділи, а саме, «Тут  десять  класів  пройдено» - розповідає про усіх  випусків школи від 1968 року до сьогодення;  розділ  «Школо моя,  радість  моя»  розповідає  про святкування  20-річчя  та  30-річчя  навчального  закладу; розділ «Історія Апостолівської СЗШ №4» розповідає про історію школи від заснування до сьогодення; розділ «Вони  очолювали  школу»  розповідає про директорів, вчителів та випускників школи.

Експозицію музею прикрашають сувеніри  колишніх  випускників,  кашне  та  вази  з  квітами. Музей  постійно  поповнюється  новими  експонатами.

Найцікавішими заходами музею є бібліотечний урок «Світлій пам’яті земляка – Михайла Чхана», виховна година «Спогад про школу у серці збережіть!», урок – подорож «Шляхами славетного Кобзаря по Дніпропетровщині!», акція «Вчитель не може бути самотнім!», тематичний вечір – зустріч з випускниками школи «Бал у Королеви Школи!».

 

Історико-краєзнавчий музей Апостолівської СЗШ№3

Адреса музею: м. Апостолове, вул. Визволення, 30

Музей засновано 11 лютого 2009 року.

Засновник музею – педагогічний колектив школи, керівник – Гаврющенко Л. П.

Експонати музею пов’язані з подіями Другої світової війни та історії міста, серед них зібрано описові матеріали та фото історичних подій війни 1939-1944, фото видатних людей міста, також зібрано багато краєзнавчого матеріалу з історії міста.

У музеї проводяться виховні години, семінари, конкурси та тематичні екскурсії до Дня визволення міста і Дня Перемоги.

 

Музей Бойової Слави Михайло-Заводської СЗШ

Адреса музею: 53822, с. Михайло-Заводське, вул. Шкільна, 1, тел. (05656)51545

Музей засновано у 1984 році.

Засновник музею – Патратій Н.П., керівник науково-пошукової групи.

Музей включає 16 експонатів. Весь матеріал розміщено в 6 розділах експозицій: «Ніхто не забутий – ніщо не забуто» - цей розділ висвітлює матеріали з фотографіями та листи з фронту ; «Герої нашого села» - на цьому стенді розміщені фото  про наших земляків – фронтовиків, які не повернулися з фронту; «Вони захищали Батьківщину» - про останній бойовий  виліт молодшого сержанта Василя Рожкова – пілота, уродженця міста Мічурінськ Тамбовської області; «Криваві пам’ятки війни» - цей розділ містить матеріал про земляка Ткача П.Т. його бойовий шлях та матеріал про пілотів 305 ШАПКД  при визволенні села Михайла-Заводського; «Улюбленець полку» - в цьому розділі висвітлюється  бойовий шлях пілотів 305 ШАПКД капітана Костянтина Миколайовича Шакурського та його стрілка  Доната Черняка; «Зустрічі на Червоній площі» - фотоматеріали про зустрічі з ветеранами 305 ШАПКД в травні 1987 року в Павлограді, в 1986 році – Одесі та у 1985 році – Москві.

Основними формами роботи музею є використання експозицій музею на уроках історії, проведення екскурсій.

 

Музей трудової слави Нивотрудівської СЗШ

Адреса музею: 53810, с. Нива Трудова, вул. Південна, 7, тел. (05656) 54353

Музей засновано у 1984 році.

Засновник музею – комбінат ім. 60-річчя Радянської України, керівник – Зубкова Т. П.

Експонати музею представлені в експозиціях, а саме, „Комуна „Нива – Трудова”, „Колгосп „Трудова слава” с. Ниви Трудової”, „Учасники війни – наші земляки”, „Радгосп – комбінат „Гігант степу”.

Основними формами роботи музею є проведення навчальних екскурсій з історії «Наш край», з географії «Виробнича діяльність нашого села», тематичних  екскурсій:  до дня Перемоги, до дня партизанської слави, до дня визволення нашого села, шефська допомога ветеранам.

У музеї відбуваються: конкурси – виставки, уроки мужності, уроки по темі: «Наш край», вікторини, інтелект – шоу.

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika