Історико-краєзнавчий музей  Бабайківської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: 51010, с. Бабайківка, вул. Театральна, 1а
Музей засновано 15 грудня 1997 року. 
Керівник – Чорна С.М.
Музей історичного профілю.
В музеї зібрані експонати часів Козаччини, заснування села Бабайківки, голодомору, Другої світової війни, матеріали з історії освіти.

Історико-краєзнавчий музей  Китайгородської СЗШ 

Адреса музею: 51030,  с. Китайгород, вул. Я. Фабріциуса, 1
Музей засновано 4 січня 1998 року. 
У музеї налічується 200 експонатів основного фонду, які розповідають про природні умови Приорілля, виникнення с. Китайгород, історію  села з 17 сторіччя до 1945 року, післявоєнну відбудову, розвиток села у 60-80 роки, сучасний Китайгород.
Робота на базі шкільного музею здійснюється за чотирма напрямками: екскурсійно-просвітницьким, пошуковим, фондово-експозиційним, еколого-краєзнавчим.
В основу екскурсійно-просвітницького напрямку покладено  роботу з написання історії с. Китайгород, з підготовки лекцій: «Приорілля у роки Другої світової війни» на основі архівних матеріалів та свідчень очевидців. 
Пошуково-дослідницька діяльність включає в себе: документування усних спогадів свідків окупації села фашистськими загарбниками; збір та систематизацію матеріалів про молодь, вивезену на примусові роботи до Німеччини. Краєзнавцями зібрана інформація про жителя с. Китайгорода – Крутя Афанасія Арсентійовича, який загинув у затінках концтабору «Шталаг – 352» на території Білорусі. Результати пошуку відображені на сторінках районної  газети «Приорільська правда».
 

Історико-краєзнавчий музей Рудківської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: 51031, с. Рудка, вул. Шкільна, 1
Музей засновано 15 грудня 1997 року. 
Керівник – Кисличний В. Ю.
Першим керівником музею була вчителька географії – Журавель Марія Йосипівна, яка займала активну позицію щодо створення, розвитку, поповнення та збагачення експонатів музею. Продовжила історико-краєзнавчу справу вчитель історії Джунь Г.В. 
Експонати музею поповнюються і оновлюються, ведеться пошукова робота за тематикою: історія виникнення гори Калитви; гора Лілея –  частка укріпленої лінії 30-х років XVIII століття. Вивчається побут населення XVІІ століття, події революції 1905-1907 років, Жовтневої соціалістичної революції 1917 року, часів громадянської війни 1918-1920 років, колективізації, років Голодомору.
Історичне минуле села Рудки представлено експозицією художніх ілюстрацій, експонатами глиняного посуду: глек з ручкою, миска череп'яна, таріль, полумисок, миска глибока, чашка з орнаментом, глечик, горнятко, жбан, чайник глиняний, ложки дерев'яні, макітра. В експозиції представлені вироби народних умільців, створено інтер’єр сільської хати: піч розмальована, дерев'яна скриня. Господарський реманент представлений виробами: рогач, прядило, гребінці, рубало, ціпи, ткацький станок, ярмо, начиння для ткацтва, ночви, серп.
Велика Вітчизняна війна залишила тяжкий слід в історії людства, не пройшла осторонь вона і село Рудку. Події 1941-1945 рр. представлені на стенді «Їх подвиг в серцях і граніті». Зібрані та узагальнені списки загиблих односельців.
 

Історико-краєзнавчиймузей Молодіжненської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: 51033, с. Молодіжне, вул. Леніна, 1
Музей засновано 15 грудня 1997 року.
Керівник – Кушнір В.Г.  
Загальна кількість експонатів – 485, які зібрані за розділами: природа, наш край в минулому, Козаччина, Друга світова війна. 
Всі  розділи  об’єднують  колекції  досить  широкого діапазону: геологічні, ботанічні, археологічні, етнографічні, знаряддя  праці, вироби місцевих промислів, твори  мистецтва, народних  творів  тощо.
Результатом пошукової роботи стало  створення експозицій та  виставок, проведення учнівських презентацій, участь у шкільних та районних конференціях.  Щорічно 22 січня в музеї проводиться  «Урок  поезії»  в день народження поета – земляка  П.Усенка.
Постійними гостями  музею і школи є Шапаренко Юлія Федорівна – ветеран праці  та Пирлик Владислав  Павлович – краєзнавець, художник.
   

Музей бойової слави Преображенської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: 51021, с. Преображенка,    вул. Центральна, 35
Музей засновано 15 грудня 1997 року.
Керівник – Левченко П.П. 
Експозицію музею становлять матеріали про буремні роки Другої світової війни. Зібрані архівні документи, спогади ветеранів війни, фотоматеріали. 
Найбільш цікавими напрямками роботи музею є: просвітницькі заходи, тематичні виховні години, робота лекторських груп, зустрічі з очевидцями та учасниками Другої світової війни, свідками Голодоморів 1932-1933 та 1946-1947 років, родинні зустрічі та зустрічі випускників різних років, співпраця з радою ветеранів села, проведення конкурсів творчих та пошукових робіт. 
 

Історико-краєзнавчий музей  Могилівської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: 51040, с. Могилів, вул. Костичева, 1
Музей засновано 15 грудня 1997 року.
Керівник – Назаренко Т.В. 
Експозиції розповідають про минуле села, Голодомор 1932-1933 рр., війну 1939-1945 рр.
При музеї постійно працює гурток «Пошук». Краєзнавці налагодили листування з дочкою члена екіпажу літака підбитого в 1941 році над селом – старшого лейтенанта Костянтина Філіпова – Філіповою-Протопоповою Н.К.; надали необхідний матеріал для перейменування вулиці Круглої на вулицю імені героя – А.К. Дубовицького; матеріал для кореспондентів «Приорільської правди» та «Зорі» про Героїв-земляків: І.М. Шишканя та М.А. Панікаху; ветеранів-земляків: М.В. Моню, Г.Я. Сироту та інших.
 

Музей бойової і трудової слави Ляшківської СЗШ

Адреса музею: 51012, с. Ляшківка, вул. Центральна, 3
Музей засновано 15 грудня 1997 року.
Керівник – Яріз О.І. 
Найцінніші експонати зібрані в експозиції "Минуле нашого села". Вона розповідає про виникнення села Ляшківка у ХУІІІ ст. Експозиція  «Д.П. Назаренко – Герой Радянського  Союзу» демонструє матеріали, особисті речі Д.П.Назаренка. За період Другої світової війни  він здійснив 500 успішних бойових польотів, провів близько 120 повітряних боїв, в яких особисто збив 24 ворожих літаків і 8 літаків у групі. Експозиція «Друга світова  війна» розповідає про участь земляків у боротьбі проти фашизму. На фронтах Другої світової війни воювали 496 ляшківчан, 76 з них удостоєні бойових нагород, 189 загинули. 
Розділ музею «Село з 1945 по 1991 р.»  знайомить з відбудовою та повоєнним розвитком культури села, трудовими здобутками цих часів. Розділ «Розвиток освіти в селі» висвітлює часи побудови в 1892 році першої земської школи, яка поклала початок освіти на селі, а 1914 року – церковно-приходської. В експозиції висвітлено шлях розвитку освіти в с. Ляшківка до нашого часу.  Ряд матеріалів розповідають про сьогодення села, проблеми і досягнення його жителів.
 

Музей бойової і трудової слави Юр’ївської СЗШ І-ІІ ступенів

Адреса музею: 51020, с. Юр’ївка, вул. Жукова, 3
Музей засновано 15 грудня 1997 року.
Керівник – Каніболоцька В.О. 
Чільне місце в музеї займає експозиція, присвячена подіям Другої світової війни 1939-1945 років (фото-фрагменти великих битв, карти, фотодокументи, фотографії ветеранів). У музеї зібрано газетний матеріал про напад нацистських окупантів на СРСР, героїчну оборону та визволення с. Юр’ївки, рух опору на окупованих територіях. Тут представлені документи про діяльність підпільної комсомольської організації «Воля». Особлива увага приділяється сторінкам біографії та подвигу Героя Радянського Союзу Ігнатьева Петра Олександровича. В центрі села біля меморіального комплексу знаходиться його могила. У вітринах розміщені рідкісні експонати: радянська та німецька зброя часів Другої світової війни, залишки снарядів, прострілені солдатські  каски, гільзи, знайдені учнями – пошуковцями історико-краєзнавчого гуртка «Червоні слідопити»; медалі та оригінали документів часів війни, книги з подарунковими підписами авторів. Серед оригінальних експонатів: командирський ремінь, командирська польова сумка; фотографії, польові листи, особисті речі ветеранів війни та праці – мешканців села; газети «Партизанська Правда», «Правда» за 1941, 1943 роки, листівки, плакати. Вагомим надбанням музею є мемуарна, документальна та художня література.
Учасники історико-краєзнавчого гуртка «Слідопити» довгий час вели переписку із учасниками Другої світовоївійни та сім’ями загиблих воїнів.
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika