Музей бойової слави Любимівської СЗШ

Адреса музею: с. Любимівка, вул. Садова, 1, тел. (056)7889367

Музей засновано у 1988 році.

Керівник – Корніяшик І.М.

В експозиції музею: нагороди, фотографії і документи учасників війни, мешканців села; фрагменти зброї часів війни, одяг, світлини колишніх остарбайтерів тощо.

Пошуковці проводять в музеї вечори-зустрічі з ветеранами та колишніми випускниками. Тут відбуваються уроки мужності, уроки пам'яті.

alt

 

Музей етнографії Любимівської СЗШ

Адреса музею: с. Любимівка, вул. Садова, 1, (056)7889367

Музей засновано у 1998 році.

Експонати музею розповідають про культурну спадщину українського народу, обряди та звичаї регіону.

Серед найцінніших  експонатів: ікони, предмети побуту, жіночий одяг, скрині. В музеї проводяться мовні свята, українські вечорниці, тематичні екскурсії тощо.

alt

 

Музей української етнографії  Балівської СЗШ

Адреса музею: 52010, с. Балівка, вул. Старий Шлях, 52-Б, (056)7127261

Музей засновано у 1996 році.

Керівник – Лобода Н.М.

У музеї можна побачити колекцію традиційного глиняного посуду, сільськогосподарські знаряддя та предмети побуту. Унікальною є добірка повсякденного та святкового чоловічого і жіночого одягу; традиційні вишивані і ткані рушники; зібрання живописних полотен самодіяльного художника А.Р. Волошина.

Робота пошукової групи «До джерел» спрямована на збирання спогадів старожилів, експонатів для поповнення фондів музею, запис звичаїв, місцевого і регіонального фольклору.

У музеї проводять навчальні тематичні екскурсії для учнів школи, жителів і гостей села; щорічне свято «Українські вечорниці», свято проводів зими і зустрічі весни “А в нас Масляна!”. Щорічні виставки «Українська писанка», приурочені до Великодніх свят.

 

Музей історії села Балівської СЗШ

Адреса: 52010, с. Балівка, вул. Старий Шлях, 52б, тел. (056)7127261

Музей засновано 23 березня 2002 року.

Серед експонатів, які зібрані в музеї: знаряддя праці епохи палеоліту та неоліту; колекція посуду і знарядь праці з поховань епохи бронзи (ІІІ – початок І тис.); зібрання   фрагментів   іонійського посуду з   розкопок  м. Ольвія (VII – V ст. до н.е.); зразки поліграфічної продукції (кінець XIX –  початок XX ст.); нумізматична і фалеристична колекції.

В рамках досліджень юних пошуковців проходять зустрічи  з колишніми остарбайтерами  збираються фотографії і документи. Результати роботи були оприлюднені під час проведення зустрічі учнівського та педагогічного колективів з остарбайтерами. Створено електронний навчальний посібник «Остарбайтери – жертви тоталітаризму».

В музеї постійно проводяться оглядові та тематичні екскурсії, приурочені до знаменних подій в історії села і країни. Музей залучає учнів до вивчення історії села Балівка, працюючи в рамках обласного проекту «Народна Пам’ять: ХХ сторіччя».

alt

Історичний музей Обухівської (Кіровської) СЗШ№2

Адреса музею: 52030, смт. Обухівка, вул. Леніна, 49, тел. (056)7918151

Музей засновано 3 травня 1999 року.

Засновник – рада ветеранів району, керівник – Гладка Л.С.

Музей має розділи: побут села наприкінці ХІХ ст. - початку ХХ ст.; селище в роки Другої світової війни; історія школи; бойові дії 152-ї Дніпропетровської стрілецької дивізії, переправа через Дніпро в 1943 р. у районі селища.

У музеї зібрані рукописні спогади Героя Радянського Союзу Г. Євстаф’єва, спогади однополчан 152-ї стрілецької  дивізії  про бойовий шлях  дивізії та комдива – генерал-майора  В.П. Каруни, фото воєнних років, священна сталінградська земля, фляги, спогади воїнів-будівельників 29 УВПБ та інженера-будівельника переправи, полковника А.П. Макарова і його післявоєнні книги.

Музей залучає учнів до проведення тематичних екскурсій, лекцій та уроків з історії, виставок, присвячених Дню визволення селища та Дню Перемоги, мітингів, вшанування героїв Дніпра, зустрічей з ветеранами-односельцями та учасниками бойових дій, переписки з учасниками бойових дій.

 

Музей бойової слави та історії  села Миколаївської СЗШ №1

Адреса музею: 52061, с. Миколаївка-І, вул. Генерала Пушкіна, 2

Музей  засновано у 1990 році.

Тут зібрані експонати, які розповідають про бойовий шлях 23-го танкового корпусу під командуванням генерала П.Ю. Пушкіна (стенди, листи та фотографії бійців), предмети побуту села XIX - XX століть, а саме: жіночій та чоловічій одяг, рушники, глечики, тарілки тощо. Багато експонатів передано музей місцевими мешканцями.

 

Музей бойової слави  Новоолександрівської СЗШ

Адреса музею: с. Новоолександрівка, вул. Паркова 1-а, тел. (056)7123125

Музей засновано 12 січня 1980 року.

Засновник – Білаш Р. В. Нині

керівник –  Калашникова А.О.

В музеї зібрані експонати пов`язані з подіями Другої світової війни: гімнастерка, баклажка, каски радянські, каски німецькі, фрагмент котелка; камінь з Брестської фортеці, привезений захисником фортеці – односельцем Бондарем І.Г.; фрагменти кулемета «Максим», гільза 122 мм снаряду.

Форми роботи музею: зустрічі з ветеранами Другої світової війни, екскурсії до с. Військове на місця переправи радянських військ через Дніпро, акції «Допомога ветеранам», «Привітання ветеранів», проведення мітингів до Дня Перемоги, екскурсії до Києва, Львова, Полтави, Запоріжжя, оформлення «Книги спогадів» ветеранів – учасників Другої світової війни. 

 

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika