Музей бойової слави Кудашівської СЗШ

Адреса музею: с. Кудашівка, вул. Виконкомівська, 46
Музей  засновано 8 травня 1989  року. 
Експонати музею було зібрано учнями, вчителями школи, а також  жителями села, серед яких – учасники Другої світової війни та їхні сім’ї. Матеріали для створення музею надходили  від жителів  навколишніх  сіл: Андріївка, Ковалівка, Новожитлівка, Катеринівка. Це – листи з фронту (оригінали), документи про нагородження учасників Другої світової війни, радіо системи «Бриль», німецька та радянські солдатські каски. В музеї оформлено 10 стендів. Серед них «Вони боролись за Батьківщину», «Листи з фронту», «Тим, хто палаючі серця віддав рідній Батьківщині», «Не старіють в душі ветерани», «Афганістан – мій  біль». Один  із  стендів  розповідає  про героя  Радянського  Союзу Олексія Володимировича Пісного. Цей стенд  створений на основі матеріалів  пошукової  роботи ініціативної  групи  екскурсоводів, Бовкуна В.М. та матеріалу надісланого з Австрії, де  знаходиться  могила  героя.  На стенді: листи з  фронту, подяки  від  командування, фотографії. Музей постійно  відвідують  жителі  села,  вчителі  та  учні  шкіл  району, ветерани, гості  з  Канади. Згідно  традиції,  щорічно 9 травня  двері  музею  відкриті  для відвідувачів,  які  беруть  участь  у  святковій  демонстрації, мітингу.
 
alt
 

Історико-краєзнавчий музей Червоноіванівської СЗШ

Адреса музею: с. Червоноіванівка, вул. Шкільна 1 
Музей було засновано у 1976 році. 
Засновник – Лозовий О.Ф., керівник – Кошелюк Н.Б. 
У музеї зібрані цікаві та унікальні експонати, які відображають історію краю: V ст. до н.е., часи Козаччини, Друга світова війна, сьогодення. 
Основні види роботи музею – проведення екскурсій, лекцій, тимчасових виставок, допомога у проведенні уроків історії та літератури в музею, збір експонатів, збір нових експозицій.
 
alt
 

Історичний музей Аульської СЗШ

Адреса музею: 52310, с. Аули, вул. Пушкіна, 8
Музей відкрито 18 жовтня 1983 року.
Засновник – адміністрація школи, керівник – Облівач С.А. 
Експонати музею розповідають про учасників боїв на Аульському плацдармі, а також – про односельців – учасників Другої світової війни.
Цікавими формами роботи є виїзні екскурсії за участю екскурсоводів музею до Меморіалу пам’яті на Аульському плацдармі, до пам’ятника Скорботному воїну, уроки мужності, присвячені Дню Перемоги та Дню визволення селища Аули, конкурси стройової пісні та строю, відвідування історико-краєзнавчих музеїв, участь в акціях «Турбота» і «Милосердя» з допомоги ветеранам та вдовам, зустрічі з учасниками Другої світової війни та післявоєнної відбудови, участь у заходах обласного та районного рівня, присвячених Дню Перемоги.
 
alt
 

Історико-краєзнавчий музей Центру учнівської молоді Криничанського району

Адреса музею: смт. Кринички, вул. Героїв Чорнобиля, 33А
Музей засновано у 1988 року. 
Засновник – адміністрація центру, керівник – Василенко О.Й. 
Експонати музею розповідають про ветеранів Другої світової війни, які захищали рідний край від німецьких загарбників. 
В розділах зібрано експонати: медалі, каски, посвідчення комісара партизанського загону Криничанщини Сергія Жижеруна, посвідчення Героя Радянського Союзу Василенка О.В., його військова форма та орденська планка, фрагменти та уламки різних видів зброї часів Другої світової  війни, макет пам’ятника загиблим воїнам селища Кринички.
Музей є районним методичним центром для істориків-краєзнавців. Він співпрацює з музеями, які функціонують на базі навчальних закладів району. В музеї постійно проводяться екскурсії, уроки пам’яті, зустрічі з ветеранами Другої світової війни та цікавими людьми. Гуртківці ведуть дослідно-пошукову роботу зі збору, обліку та зберігання музейних експонатів. Ведеться переписка з родичами загиблих учасників Другої світової війни. Краєзнавці впорядковують могили та пам’ятники воїнам, які віддали життя, захищаючи Вітчизну. Гуртківцями музею надається допомога ветеранам Другої світової війни, вдовам, людям похилого віку.
 
alt
 

Краєзнавчий музей Божедарівської (Щорської) СЗШ

Адреса музею: 52323, смт. Божедарівка, вул. Лагерна 14 а
Музей засновано 7 жовтня 1989 року.
У краєзнавчому музеї три зали: "Другої світової війна"," історія школи в її випускниках", "славне минуле рідного краю". Перший розділ пов’язаний з роками Другої світової війни, бойовими діями, які проходили на території Божедарівської селищної ради у 1939-1945 роках. Тут зібрано унікальні експонати: уламки військового радянського літака, збитого нацистами; шкільний дзвінок, який був збережений в роки Другої світової війни шкільним сторожем; велика кількість залишків снарядів, військових гранат, кулеметів тощо; листи-трикутники фронтовиків до рідних в роки Другої світової війни. 
Музей веде переписку з Центральним архівом Міністерства Оборони Російської Федерації по встановленню імен та прізвищ льотчиків, які загинули у 1941 році. Відбуваються зустрічі з українцями-емігрантами, які сьогодні проживають на території Канади, але цікавляться історією місць, пов’язаних з їхніми батьками. Постійними є екскурсії для учнів школи, жителів селища, гостей з інших шкіл району та області.
alt
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika