Історико-краєзнавчий музей Капулівської СЗШ

Адреса музею: 53275, с. Капулівка, вул. Маяковського, 1-б, тел. (05662)674124
Музей  відкрито  25  травня  1989  року.
Засновники: адміністрація школи, Черкасов О.Л. 
Експозиції музею розповідають про первісно-суспільний лад, Запорозьку Січ, с. Капулівку в 20-30-ті роки XX ст. та про період Другої світової війни.
Головне завдання в роботі з учнями: викликати інтерес до краєзнавства, допомогти усвідомити значущість історичних подій, пропустити через свідомість емоції, почуття, зацікавити   життям своїх батьків, дідів та прадідів.
Види роботи музею різноманітні: виховні години, екскурсії для школярів, жителів села та гостей Нікопольського району, лекції, тематичні лінійки, конференції, дослідницька робота, виготовлення наочних посібників, туристсько-краєзнавча робота, предметні тижні, зустрічі з цікавим людьми тощо. 
alt
 

Історико-краєзнавчий музей Чкалівської СЗШ 

Адреса: с. Чкалове, вул. Карла Маркса, 80, тел. (05662)677624
Музей відкрито в 1997 році.
Засновник – адміністрація школи, керівник – Коваленко Ю.О. 
Загальна кількість експонатів музею становить 520 одиниць. 
Найцініші експонати: фрагменти кераміки зі скіфського Чортомлицького кургану, козацька чорнильниця – каламар, експозиція зброї часів Другої світової війни,  фотовітрина з інформацією про випускників школи з 1949 року. 
Постійно поповнюються музейні фонди та  експозиції, проводяться тематичні та оглядові екскурсії,  учні школи залучаються до пошуково-дослідницької роботи під час підготовки до уроків історії та історії рідного краю, виховних годин, науково-практичних конференцій, збирають фотодокументи та працюють з архівними матеріалами. 

alt

Музей бойової слави Олексіївської СЗШ

Адреса музею: 53272, с. Олексіївка, вул. Мостова,31 тел. (05662)73742
Музей засновано 24 жовтня 1979 року.
Керівник – Степаненко Т.Г. 
Головні екпозиції музею присвячені героям-землякам: льотчику-винищувачу Бабаку І.І., учаснику партизанської боротьби в Чехії П.Й. Барабашу. Крім того створено експозицію "Історія села", демонстраційні стенди з портретами учасників бойових дій: "Ветерани війни", "Фронтова сестра", "Не тільки за свою країну"; "Нащадки ратної слави" (присвячено воїнам-афганцям і землякам, які пов'язали своє життя з військовою справою, серед них Герой Росії В. Шуляк). 
Основні форми роботи музею: збір свідчень очевидців історичних подій, робота волонтерських загонів, зустрічі з ветеранами, упорядкування братських могил, проведення учнівських конференцій, встановлення імен загиблих воїнів на території с. Олексіївки. 
alt
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika