Народознавчий музей Орлівщанської СЗШ І - ІІІ ступенів

Адреса музею: 51215, с. Орлівщина, вул. Покровська, 18, тел. (05693)52144 

Музей засновано 25 березня 2004 року. 

Керівник – Зайченко К.А. 

У музеї зібрані етнографічні експонати (прядка, ткацький верстат, дерев’яне цебро, домоткані рядна та вишиті рушники, ікона Божої Матері в обкладі), листи з фронту, фотоматеріали, бандура, тропар, грошові знаки, монети тощо. 

Напрямки роботи: тематичні екскурсії – «Партизанськими стежками», «Освітяни-фундатори нашої школи», «Шляхами подвигу і слави», «Мені сорочку мама вишивала», «Великоднє свято», «Вогонь нашої пам’яті»; тематичні експозиції – «Голодомор у нашому краї», «Чорне крило Чорнобиля»; тематичні лінійки та літературні читання – акція «Свічка  скорботи», «Різдвяні звичаї та обряди», «Історія Української державності», «Пророк» – до дня народження Т.Г.Шевченка.

alt

 

Музей бойової і трудової слави Голубівської СЗШ I-III ступенів 

Адреса музею: 51230, с. Голубівка, вул. Лесі Українки, 17, тел. (05693)53193

Музей створено 24 жовтня 2004 року.

Керівник – Северин О.С. 

Експонати музею дозволяють поглибити та доповнити знання учнів з історії свого села (воєнний та післявоєнний періоди), культурний розвиток; залучати учнівську молодь до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької роботи,  розширити і поглибити загальноосвітню та професійну підготовки молоді засобами позакласної, позашкільної роботи; надавати допомогу педагогічному колективу школи в упровадженні активних форм роботи з молоддю. 

До цінних експонатів, які зібрані в музеї, відносятся: земля з місць колишнього СРСР, де точилися запеклі бої в роки Другої світової війни; радянська та німецька зброя часів Другої світової війни, залишки снарядів, мін, прострілені солдатські радянські та німецькі каски, гільзи; особисті речі солдатів часів війни; особисті нагороди та оригінали документів часів війни; фотодокументи, книги з подарунковими надписами авторів та членів їхніх родин. 

На базі музею проводиться пошуково-дослідницька робота, робота над проектами; публікації в місцевих засобах масової інформації; листування з пошуковими загонами шкіл України та Росії.

alt

 

Музей «Світлиця» Гвардійської СЗШ I-III ступенів

Адреса музею: с. Гвардійське, вул. Ювілейна, 12, тел. (05693)87209

Музей засновано 1 вересня 2001 року.

Керівник – Пелих В.М. 

Серед експонатів музею: ікони; полотняні рушники; музичні інструменти; гончарні вироби (ринки, риночки, глечики, макітра); полотняні чоловічі і жіночі сорочки; інструменти домашнього вжитку (прядка, днище, гребінь, гребінка, веретено). 

Музей допомагає педагогічному колективу школи в упровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами. Надає можливість використання матеріалів музею у навчально-виховному процесі.

alt

 

Історико-краєзнавчий музей Попасненської СЗШ

Адреса музею: с. Попасне, вул.  Садова, 1, тел. (05693)54215

Музей засновано в 1990 році. 

Керівник – Нечепоренко Н.А. 

У музеї зібрані фотографії церков і панського маєтку;  фото старожилів села;  царські гроші;  свідоцтво про виконання військової повинності;  одяг: корсети, сорочки жіночі з грубого полотна; побутові речі: глечики, праски, рубель, гребні, прядка;  фотографії остарбайтерів; військові нагороди; документи; військові форми; вишитий портрет Т.Шевченка; ікони – Матері Божої та Миколи Чудотворця з церкви поміщика М.Родзянка та інші експонати, які дозволяють вивчати, поглиблювати знання учнів з історії рідного краю. 

Напрямки діяльності музею: робота крає-знавчого гуртка «Пошук» і його екскурсоводів; уроки мужності; уроки пам’яті; вечори-зустрічі у дружньому колі «Мій рідний край – моє село Попасне»; уроки-екскурсії для молодших школярів; уроки «Наш край» для старшокласників; зустрічі з ветеранами та колишніми випускниками шкіл.

alt

 

Музей українського побуту Перещепинської СЗШ №1 І-ІІІ ступенів 

Адреса музею: м. Перещепине, вул. Калинова, 5

Музей засновано у 2000 році.

Керівник – Коваленко Л.П. 

Сьогодні музей налічує понад 1200 різних експонатів, а саме: предмети господарювання, вироби народних ремісників, приладдя для ткацтва, посуд, рушники  із семи регіонів України, ікони, одяг. Вік експонатів  від 50 до 120 років.

В музеї проводяться уроки з народознавства та виховні заходи. На базі музею працює народознавчий гурток, учасники якого допомагають організовувати та проводити календарні обрядові свята. Юні екскурсоводи проводять тематичні та оглядові екскурсії для учнів, батьків, вчителів  школи та інших шкіл міста. 

alt

 

Історико-краєзнавчий музей Перещепинської СЗШ І-ІІІ ступенів №1 

Адреса музею: м. Перещепине, вул.  Калинова, 5, тел. (05693)91579

Музей засновано у 2004 році.

Керівник – Травецька Т.І. 

Експонати музею, складають 7 експозиційних розділів. Найцінніші археологічні знахідки: кістки тура та мамонта. Інші експонати: старовинні речі, зброя часів Другої світової війни, особисті речі та документи Героя Радянського Союзу І. Х. Мотуза. 

alt

 

Музей «Присамар’я» Гвардійської СЗШ 

Адреса музею: с. Гвардійське, вул. Ювілейна, 12

Музей засновано 14 січня 2001 року.

Засновник та керівник музею – Бочарова Т. А.

У музеї зібрані експонати, які представлені в експозиційних розділах, наприклад, „Куточок Присамар’я”, „Дніпропетровщина Заповідна”, „Тваринний світ”, „Охорона природи”, „Водний світ”, „Лікарські рослини”, „Знай та пам’ятай”, „Юний еколог”, „Закони України”, „Ми пам’ятаємо (Чорнобиль)”, „Колекція кактусів”, „Комахи Середнього Придніпров’я та світу”. 

Музей проводить екскурсії, учбові заняття, готує екскурсоводів серед учнів. На базі музею працює гурток «Юний країнознавець». Учні приймають участь у різноманітних конкурсах:

«Школа – наш рідний дім»»;

«Енергозбереження у Гвардійській ЗОШ»;

«Собори наших душ»  районний конкурс «Батьківщина»;

«Стежками військової слави Новомосковщини»;

Учні працюють над проектами:

«Екологічні куточки Присамар’я;

«Червона книга Дніпропетровщини»;

«Заповідники України» та ін.

 

Історико-краєзнавчий музей Губиниської СЗШ №1 

Адреса музею: 51250, смт. Губиниха, вул. Берегового, 19

Музей засновано 1 вересня 2001 року.

Експонати музею зібрані в експозиційних розділах музею, а саме, «З історії Губинихи», «Знаряддя праці та гончарні вироби», «Український одяг», «Рушники», «Речі домашнього вжитку», «Нумізматика», «3 історії Губиниської середньої школи», «Відомі люди - уродженці Губинихи». 

Музей використовується для вивчення історії у 5 класі теми «Речові історичні джерела», «Писемні та усні історичні джерела». «Монети як важливі джерела історії», «Географічні назви та імена людей в історичній науці» обов'язково організовуються екскурсії до шкільного музею, де учні на практиці бачать історичні джерела та роль, яку вони відіграють у нашому житті; у 8 класі, вивчаючи тему «Виникнення українського козацтва», під час екскурсій до шкільного музею звертається увага на козацький одяг, козацькі атрибути і булаву - як символ влади, козацька люлька, що зігрівала у лиху годину.

При вивчені тем, пов'язаних з культурою України, обов'язково вивчаються український одяг, його значення у повсякденному житті.

 

Краєзнавчий музей Орлівщинської СЗШ

Адреса музею: с. Орлівщина, ул. Покровська, 18, тел. (05693)52144 

Музей засновано 1 вересня 2006 року.

Засновник музею – педагогічний колектив школи, керівник – Резніченко О.В. 

Музей має три основні напрямки експозиції: краєзнавча, народознавча, історія школи. 

У краєзнавчій експозиції зібрані експонати, які розповідають про історію села від сивої давнини, козацьких часів до сьогодення, а саме, побут і  одяг мешканців села, грошові знаки, які ходили на території краю, також зібрані експонати часів Другої світової війни це, листи з фронту 1944-1945 років, посвідчення курсів командирів, фотоматеріали на яких зображені військові в 1944-1945 роках. Народознавча сторінка представлена у вигляді «бабусиної світлиці» саме тут можна побачити побут та предмети побуту українського народу. Як завжди в хаті стояла розмальована піч, коло якої знаходилися рогачі, лопата витягувати хліб з печі, горщики, глечики, макітри все це представлено у кімнаті.

У експозиції історія школи зібрані матеріали, які розповідають про діяльність школи починаючи від першої половини ХХ сторіччя до сьогодення, це матеріали про директорів школи, випускників. 

У музеї проводяться районні семінари з історії, свята до Дня Великої Перемоги, тематичні екскурсії.

 

Історико-краєзнавчий музей Перещепинської СЗШ №2

Адреса музею: 51220,  вул. Ярослава Мудрого, 1

Музей засновано 1 вересня 2004 року.

Засновник музею – педагогічний колектив школи, керівник – Кокарева Л. Г.

Експозиція музею представлена розділами, а саме, „Історія Кайдацького краю”, „Історія школи”, „Сьогодення”, „Святині рідної  землі”, „Голодомор мовою фактів”, „Все минеться - одна правда зостанеться”.

Основними формами роботи музею є проведення засідань наукового товариства «Еврика»; літературна студія «Ластів’ята»; дискусійний клуб «Старшокласник»; краєзнавчий гурток «Пошук»; дитяча організація «Кайдацькі козаченьки»; учнівська кафедра «Екскурсовод»; випуск власної друкованої продукції.

Найцікавішими заходами музею є екскурсії; уроки пам’яті; зустрічі з ветеранами Другої світової війни та праці; випуск експрес-інформаторів, інформаційних бюлетенів до знаменних дат; круглий стіл; прес-конференції; презентації збірок аматорських віршів юних ластів’ят; виставки малюнків, захист учнівських проектів.

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika