Музей народної поетеси Фросини Карпенко Хорошівської СЗШ

Адреса музею: 52710, с. Хороше,  вул. Центральна, 2, (05671)26549

Музей заснований 12 липня 2001 року з метою збереження та увічнення  пам’яті про народну поетесу Фросину Карпенко.

Керівник – Макогон З.П. 

В музеї зберігаються особисті речі поетеси: письмовий стіл, стілець, друкарська машинка, книжкова шафа, полиця; нагороди: орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаль «За відвагу», ювілейні медалі, партизанський квиток, членський квиток Спілки письменників СРСР,  грамоти Президії УРСР; рукописи Фросини Карпенко, газети і журнали з творами поетеси; листування з письменниками, книги з автографами письменників (М.Рильського, Н.Забіли, М.Кашель); власноруч вишиті Фросиною Карпенко скатерті, серветки, штори,  сорочка; картини Федора Панка «Фросина Карпенко», Ганни Самарської «Іриси», Миколи Соколовського «Дума про Тараса». 

Традиційно в музеї проводять зустрічі з поетами Петропавлівщини, екскурсії для учнів школи та школярів району, конкурси віршів поетеси, робота з вивчення її рукописів.

 

Історико-краєзнавчий музей  Хорошівської СЗШ

Адреса музею: 52710, с. Хороше, вул. Центральна, 2, тел. (05671)26549

Музей засновано 13 вересня 1988 року.

Керівник – Гопка Л.Я. 

В експозиції зберігаються предмети побуту українських селян ХІХ ст: посуд, знаряддя праці, національний одяг; документальні матеріали про життя Героя Радянського Союзу – Дейнеки Степана Петровича, кавалера трьох орденів Слави Скиби Степана Кузьмича, правофлангового Параду Перемоги у Москві – Легкошкура Федора Антоновича; листи з фронту та нагороди односельців; фотодокументи. 

Учні школи проводять екскурсії музеєм збирають спогади односельців та оформлюють рукописи книги, тематичні експозиції; листають з видатними земляками, які проживають за межами села, держави. В музеї проходять тематичні уроки з історії, географії, української літератури.

 

Краєзнавчий музей Богинівської (Брагинівської) СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: с. Богинівка, вул. Шкільна, 1, тел. (05671)24751

Музей засновано в 1976 році.

Керівник – Наточий А.С. 

Серед експонатів етнографічного  характеру:  прядка, гребінка, рубель, глечики, старовинний ліхтар, кошик з березової кори. 

В музеї проходять тематичні виставки «Шляхами партизанської слави», «Вони служили в Афганістані», інформ-дайджести до визначних дат, конференції, виховні години тощо.

 

Музей історії СЗШ №2

Адреса музею: смт. Петропавлівка, вул. Соборна, 23, тел. (05671)22750

Музей створений 3 жовтня 1997 року.

Керівник – Білошапка Л.В. 

У музеї представлені експозиції: «Історія села в минулому», «Розвиток освіти», «Будівництво школи», «Наші будні». 

Серед експонатів представлені в оригіналах грамоти-нагороди земляків, ветеранів Другої світової війни:  Кузнєцова П.С. – посвідчення на отримання медалі "За оборону Сталінграда", "За прорив оборони ворога під Варшавою", "За трудовий героїзм на оборонній будові".

Юні пошуковці музею підготували дослідницькі роботи „Опір нацистським окупантам на Петропавлівській землі у 1939-1945 роках” та „Дослідження подій Голодомору  1932-1933 років на Петропавлівщині”. 

Екскурсійною групою музею розробляються та проводяться тематичні екскурсії для  учнів та почесних гостей. 

 

Музей хліба  Богинівської (Брагинівської) СЗШ І-ІІ ступенів

Адреса музею: с. Богинівка, вул. Шкільна 1, тел. (05671)24751

Музей засновано 10 жовтня 1988 року.

Керівник – Ковальова Л.М. 

У музеї зібрані знаряддя праці, пов’язані з вирощуванням та випічкою хліба в давні часи: дерев’яний плуг, ціп, жорна для перемелювання пшениці, корито для замішування тіста, сито, макітра, глечики, форми для випікання хліба; весільний коровай, дивень; короваї, виготовлені місцевою майстринею.  

Напрямки роботи музею: вікторини, конкурси (на кращий малюнок, вірш, сімейний рецепт випікання та збереження хліба), лінійки-реквієми, присвячені пам’яті жертв Голодомору, екскурсії  на пекарню, в поле тощо.

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika