Історико-краєзнавчий музей бойової і трудової слави СЗШ І-ІІІ ступенів №1

Адреса музею: 53600, смт. Покровське, вул. Горького, 77, тел. (056)7821280
Музей засновано в 1978 році. 
Засновник – адміністрація школи, керівник – Пивовар Л.В. 
На основі пошукової роботи та матеріалів музею проводяться екскурсії під девізом: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте!». У музеї зберігаються  експонати: матеріали про бойовий шлях полку «Нормандія-Неман» (стенд, 4 альбоми з фотодокументами, листами, газетними статтями, привітальними листівками); матеріали на тему «Визволителі району» (стенд, фотодокументи, переписка пошуковців з учасниками подій, солдатська форма, каски, гранати, гільзи від патронів та снарядів, кулеметна стрічка, фронтовий телефон, штики, патефон, подарунки визволителів району). 
Проводиться активна пошукова робота. Відбуваються оглядові і тематичні екскурсії, зустрічі з ветеранами, уроки-реквієми, тематичні виставки. В результаті проектної діяльності створено районну Книгу пам’яті «Живі голоси» до роковин Голодомору, шкільну Книгу пам’яті учасників та очевидців ІІ Світової війни, складено «Історію школи».
 

Музей бойової слави Романківської НСЗШ

Адреса музею: с. Романки,  вул. Леніна, 41, тел. (056)3855151 
Музей засновано 5 травня 1985 року.
Засновники – Коваленко А.В., Гомяк В.Т. 
У музеї зібрано 420 експонатів. Цінними є свідоцтва, які видавалися учням, що закінчували Романківське початкове училище, а також фото, нагороди, документи, листи, особисті речі ветеранів Другої світової війни. 
У музеї відбуваються екскурсії, зустрічі з ветеранами війни, праці, солдатськими вдовами,  рідними земляків, які загинули в роки Другої світової війни (В. Махотка, М. Задорожний) та інші.
Школярі збирають спогади односельчан про воєнні роки. Музей відвідують рідні героїв війни. Вони кладуть квіти на могилу свого родича, відвідують музей, фотографуються на згадку. Наш земляк Герой Радянського Союзу Задорожний Микола Олексійович загинув і похований у Криму. Його рідні їздять на могилу свого родича-героя, зустрічаються з учнями місцевої школи.
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika