Музей народознавства Лихівської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: с. Лихівка, вул. Миру, 8

Музей заснований 10 травня 2001 року.

Засновник – Бондаренко В.П., керівник – Трикаша Л.Ф. 

Експонати музею для сучасної молоді є дивовижними: прядки, господарчий реманент, серпи, упряж для коней та волів. Дівчатка роздивляються речі, якими користувалися прабабусі для прання, прасування (праски різних розмірів і форм, дерев’яні вагани). Представлені у музеї зразки вишивки, одягу предків, плетені гачком скатертини, різновиди глиняного посуду. Всіма  цими речами  користувалися українці 100 і 200 років тому. Доторкнутися  до таких речей – доторкнутися до іншої епохи. 

Екскурсії до музею народознавства завжди цікаві для учнів школи. Мета – ознайомити учнів з історією козацького села, особливостями територіального розташування  поселень та життям  населення в ХVІІІ - ХІХ ст. 

 

Історико-краєзнавчий музей Жовтоолександрівської СЗШ

Адреса музею: 52133, с. Жовтоолександрівка, вул. Звягінцева, 3,тел. (05651)74125

Музей засновано 18 жовтня 1996 року.

Засновник і керівник музею – Зелена В. М.

Експозиції музею: „Історія села Жовтоолександрівка” –  ця експозиція розповідає про історичний розвиток села від давніх часів до сьогодення; „Побут і планування українського житла” – у цій експозиції зібрано етнографічний матеріал, а саме, рушники, українська хата, піч, ікони та інше; експозиція „Вони захищали Батьківщину” розповідає про учасників Другої світової війни.

У музеї проводяться виховні години на тему „Вони захищали Батьківщину”, „Мій дідусь ветеран”, екскурсії, тематичні вечори.

 

Музей етнографії Пальмирівської СЗШ

Адреса музею: 52131, с. Пальмирівка, вул.. Центральна, 47, тел. (05651)63156

Музей засновано у 1989 році

Засновник і керівник музею – Кокошко Г. О.

Експонати музею зібрані в експозиції, а саме, „Українська світлиця”, „Хатній та сільськогосподарський реманент”, „Сучасна етнографія”.

У музеї проводяться навчальні екскурсії, шкільні свята, зустрічі, дні відкритих дверей, вечори, конференції; шкільні виставки учнівських робіт; пошукові експедиції, походи по місцях бойової і трудової слави; створення літописів села з часів його виникнення.

 

Історико-краєзнавчий музей Саївської СЗШ

Адреса музею: с. Саївка, вул. Центральна, 23

Музей засновано 9 травня 1991 року.

Засновник та керівник музею – Волкозуб Л. В.

Експозиції у музеї присвячені, а саме, Бойовому шляху 89 Гвардійської дивізії, яка звільняла наше село в 1943 році; Фотографії та короткий опис фронтових подій воїнів – односельчан; Героїчному подвигу земляка, Героя Радянського Союзу Вергуна Якова Пантелеймоновича;  Хата – світлиця оздоблена в старовинному стилі, прикрашена рушниками та умебльована старовинними речами.

В музеї проходять уроки мужності та уроки країнознавства, екскурсії, зустрічі з ветеранами.

 

Історико-краєзнавчий музей Вишнівської СЗШ

Адреса музею: с. Вишневе, вул. Степова, 57

Музей засновано у 1998 році.

Засновник та керівник музею – Ковач О. Б.

Експонати музею зібрані в два експозиційні розділи, а саме, „Історія рідного краю”, „Народознавство”. Загальна кількість експонатів музею – 200.

Найціннішими експонатами музею є книги, подаровані колишніми випускниками школи, гостями музею, довоєнні вишиті рушники, ікони, археологічні знахідки тощо.

Основними формами роботи музею є екскурсії, уроки пам’яті, зустрічі з ветеранами Другої світової війни, з працівниками різних професій, з народними умільцями, вистави народознавчого характеру.

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika