Літературно-краєзнавчий музей Т.Г. Шевченка Ордо-Василівської СЗШ

Адреса музею: с. Ордо-Василівка, вул. Сонячна, 36, тел. (05650)25447
Музей відкрито 3 березня 1989 року. 
Керівник  – Черничко А.В. 
Літературно-краєзнавчий музей Тараса Григоровича Шевченка є центром національно-патріотичного виховання учнів. Він знайомить  відвідувачів із життям і творчістю Великого Кобзаря.  
Один з розділів розповідає про заслуженого художника України, майстра народної творчості Ф.С.Панка. Пошукова робота проводиться в двох напрямках: збирання матеріалів,  пов’язаних з Тарасом і зразків народної творчості краю. Разом з Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти було розроблено регіональну програму з української мови “Петриківський розпис на уроках зв’язного мовлення у 5-11 класах” й апробовано  в школі. 
На базі шкільного музею знято 2-х серійний фільм “Повтори себе в дітях” і “Не забудь гнізда свого” – на допомогу вчителям регіону в навчанні і вихованні школярів. 
Музей Т.Г. Шевченка  має зв’язки з Канівським музеєм-заповідником Т.Шевченка, Київським державним музеєм Т.Г.Шевченка, музеєм Т.Шевченка в селі Шевченкове Черкаської області.
 

Музей історії Софіївської СЗШ №1

Адреса музею: смт. Софіївка, вул. Чкалова, 1
Музей створено у 2009 році. 
Керівник  – Шевцова О.І. 
Тут зберігаються цікаві експонати: фотографія учнівського та педагогічного колективу; фотографія  зруйнованого приміщення школи; матеріали про життєвий  і творчий шлях  директора Софіївської школи (1946 - 1960 рр.) Васильченка Олександра Яковича; нагороди, дипломи, грамоти учнів та вчителів школи; матеріали про творчий шлях вчителя трудового навчання Левченка Володимира Степановича, який відпрацював у школі протягом 40 років. 
 

Музей бойової і трудової слави Жовтневої СЗШ

Адреса музею: с. Жовтневе, вул. Леніна, 31, тел. (05650)23343
Музей заснований 7 грудня 1982 року.
Учні ведуть пошукову роботу, беруть участь в обласних та районних акціях. Члени пошукового загону систематично уточнюють списки ветеранів війни та воїнів-афганців, які проживають на території селищної ради, організовують роботу зі збору речових та писемних пам’яток для поповнення експозиції музею. 
Працює лекторська група, учасниками якої підготовлені виступи: “Істрія села Жовтневе”, “Подвиг Піддубного”, “Подвиг Пилипчука”, “Трудова слава нашого села”, “Історія Жовтневої середньої школи”. Членами гуртка “Музеєзнавець” виготовлено альбоми “Зорепадом летять роки”, який містить літопис Жовтневої середньої школи, розповідь про видатних людей рідного краю, та “Літопис села Жовтневе”з розділами: “Біля витоків історії”, “Ікари ХХ століття”(з історії розвитку авіамодельної лабораторії с. Жовтневе, керівник Дубінецький А.О.).
 

Музей бойової і трудової слави Мар’ївської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса  музею:  с. Мар’ївка - 2, вул. Центральна, 1А, тел. (05650)25450
Музей відкрито 8 травня 1991 року.
Керівник  – Нос Т.М. 
У музеї зібрані матеріали про історію радгоспу "Саксаганській", експонати часів Другої світової війни. 
Напрямки роботи музею: екскурсії; організація  зустрічей   учнів з ветеранами – бійцями  89-ї гвардійської  стрілецької  дивізії; творчо-пошукова  робота   учнів  та  вчителів; проведення  тематичних  уроків; переписка  з  ветеранами  89-ї  гвардійської стрілецької  дивізії; організація  і проведення  мітингів біля  обеліску  слави  до пам’ятних дат; привітання    ветеранів  села; підбірка  газетних публікацій  воєнної тематики  та  їх  систематизація.
 

Музей народознавства Миколаївської СЗШ  І-ІІІ ступенів

Адреса музею: 53180, с. Миколаївка, вул. Леніна, 1, тел. (05650)25230
Музей заснований 21 березня 1989 року. 
Керівник  – Слипьок Л.Г. 
У музеї зберігається 62 одиниці українського посуду, 83 одиниці сільськогосподарського знаряддя праці, 45 – вишитих рушників, 11 зразків  вишитого українського одягу. 
Музей здійснює свою діяльність на основі самоуправління, створена рада музею. Краєзнавці школи постійно поповнюють експозиції музею новими експонатами та матеріалами, спілкуючись із односельцями. Беруть участь у районних та обласних експедиціях та акціях учнівської молоді. 
У музеї відбуваються уроки-подорожі, екскурсії, виховні години, зустрічі зі старожилами села Миколаївка.
 

Музей бойової і трудової слави Миколаївської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею:с.Миколаївка, вул. Леніна, 1, тел. (05650)25230
Музей засновано 10 лютого 1989 року. 
Керівник  – Пойда Б.М. 
Створювався музей військовим керівником Миколаївської середньої школи Каперко В.Н. при значній допомозі  ентузіаста цієї справи Курілова І. І., учасника Другої світової війни, корінного жителя с. Миколаївка. 
Всього в музеї 227 експонатів: 26 медалей, 8 орденів, 15 альбомів з фотографіями та листами рідних загиблих воїнів тощо. 
 В експозиціях музею зберігаються посвідчення остарбайтера Самоткана Івана, донна частина гільзи із 45 мм протитанкової гармати, штик трьохлінійки, ствол гвинтівки, ствол кулемета, кулеметна стрічка, шматок броні ворожого танку, диск ударно-спускового механізму кулемета  та інші експонати. 
В музеї діє рада, до складу якої входять учні, вчителі  та  старожили села. Учнями школи проводиться пошукова робота, проходять зустрічі  з ветеранами, виховні години, уроки мужності. Діє лекторська група та група екскурсоводів.
 

Світлиця «Берегиня» Новоюлівської СЗШ І-ІІІ ступенів

Адреса музею: с. Новоюлівка,  вул. Шкільна, 26, тел. (05650)25516
Музей засновано в 1985 році. 
Головними експонатами музею є речі, документи, фото односельців, що воювали на фронтах Другої світової війни. Слід сказати, що силами пошуковців було встановлено прізвища дев’яти невідомих воїнів, які поховані в братських могилах сіл Новоюлівка та Авдотівка. На території с. Новоюлівка похований казахський поет, лейтенант Баубек Булкишев, іменем якого названа одна з вулиць села. В свій час учні школи підтримували тісний зв’язок з його рідними. 
Експонати використовуються на уроках народознавства, історії рідного краю, української мови та літератури. 
 

Музей історії села Ордо-Василівської СЗШ 

Адреса музею: с. Ордо-Василівка,  вул. Сонячна, 36
Музей відкрито у 2006 році. 
Керівник і засновник  – Пацюк Т.С. 
Пошукова робота проводиться у двох напрямках: збирання матеріалів про минуле рідного краю та експонатів минулих років. Працюють сектори: економічний, обліку і збереження музейних фондів, масової роботи, бібліотечно-інформаційний, художній. 
Зібрані матеріали про визволення села від німецько-фашистських загарбників, звірства та жертви фашизму, бойовий шлях  89-ї стрілецької дивізії, остарбайтерів села та інші. Серед  експонатів музею – подарунки випускників школи. 
Кожен рік музей відвідує велика кількість дітей та вчителів з інших шкіл району, односельчан, ветеранів війни та праці, громадяни з інших країн. Школярі листуються із ветеранами  війни, їхніми дітьми та онуками з різних країн Співдружності незалежних держав.
 

Музей бойової та трудової слави Сергіївської СЗШ

Адреса: с. Сергіївка вул. Шкільна, 7, тел. (05665)26737
Музей засновано 12 жовтня 1998 року.
Засновник музею – Лещенко М. А., керівник – Шепель Т. М.
В музеї розміщена інформація про заснування села,  про голод 1932-1933 рр., про важкі роки Другої світової війни та повоєнне відродження села.
Експозиція «Мій рідний край, моя земля» розповідає  історію  утворення села, участь сергіївців в революційних подіях 1917-1922 рр., про боротьбу односельчан з білогвардійцями, про створення партизанського загону на чолі з М.Руденком. Наступна експозиція – «Голод 1932-1933 рр.». У ній розміщено стенд із фотографіями, де зафіксовано зустрічі з очевидцями тих історичних подій, а також свідчення очевидців про ті страшні роки. 
В експозиції «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»  зібрана інформація про наших односельчан, які воювали на фронтах Другої світової війни, про тих сергіївців, які були відправлені на каторжні роботи до Німеччини, про 89 гвардійську дивізію, яка визволяла наше село, розповідь про нашого односельчанина – Терентія Рядова, який загинув  у боях за Москву і посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки, про Лещенка М.А. – вчителя нашої школи, який допомагав військовим передавати дані про розташування німців.
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika