Музей бойової слави Широчанської СЗШ

Адреса музею: 52445, с. Широке, вул. Сорокіна, 56, тел. (05669)63334

Музей засновано 29 листопада 1983 року.

Керівник – Свищук С.М.  

До уваги відвідувачів: фронтові карти командира 83-го гвардійського стрілецького полку Ложечка Ф.Г., карти бойових дій 27-ї гвардійської стрілецької дивізії в Берліні; фронтова гармонь «Україна» лейтенанта Колісника І.Т. у футлярі; фрагменти зброї, саперна лопата, фотографії воєнних часів, документи, листи; ящик для патронів дерев’яний, з металевими завісами. 

Музейні заходи: святкування Дня Перемоги, Дня визволення села від окупації, зустрічі з ветеранами війни, дітьми війни, полоненими фашистських концтаборів, екскурсії для учнів та гостей, зустрічі з видатними земляками, засідання ради ветеранів, збір тимурівських загонів, читацькі конференції, виховні години, ведення літопису села, листування із ветеранами війни 27-ї гвардійської стрілецької дивізії.

 

Музей бойової слави Іверської (Дзержинівської) СЗШ

Адреса музею: 52421, с. Іверське, вул. Шкільна 1

Музей засновано 28 листопада 1989 року.

Керівник – Глухова О.Б. 

У фонді музею: фотографії, особисті речі, нагороди, листи, документи, залишки зброї,  тематичні папки, подарунки від рідних військовослужбовців, похованих в братській могилі села.

Експозиційні розділи розповідають про події Другої світової війни з 1939 по 1945 роки. 

Музейні проекти: «Так було в моєму селі в 1941-1945 роках», «Воїн, ветеран, учитель», тематична папка «Вони захищали Дзержинівку» підготовлено за матеріалами  зібраними із листів рідних та самих захисників. Проводяться екскурсії до пам’ятних міст рідного краю, зустрічі із родинами захисників. 

 

Музей бойової слави Новопокровської педагогічної гімназії-інтернату 

Адреса музею: с. Новопокровка, вул. Молодіжна, 1

Музей створений 8 травня 1985 року. 

Керівник – Пальчик Л.М. 

У музеї зберігаються: листи-трикутники з фронту Байбаковій З.Є., військовий квиток  Захарова Т.П., посвідчення про присвоєння бойових нагород, фотографії учасників бойових дій, а також гільзи бойових снарядів та інші трофеї років війни. 

В музеї проводять військово-патріотичні заходи інформаційного, просвітницького характеру (розповіді, бесіди, зустрічі з ветеранами війни, тематичні виставки, відкриті виховні години, уроки мужності, уроки пам’яті, уроки-роздуми, тематичні вечори).

 

Музей бойової слави Військової СЗШ

Адреса музею: с. Військове, вул. Хомутини, 10

Музей створено 5 вересня 1978 року.

Керівник – Пшенічнікова В.С. 

В експозиції музею представлені: особисті речі радянських солдат, фрагменти військової техніки радянської та німецької армії, листи “польової пошти”, газета “Суворовський натиск”, характеристика на радянського бійця, нагороди учасників бойових дій, фото “остарбайтерів” із нацистської Німеччини, запис передачі  обласного  телебачення про зустріч з учасниками форсування  Дніпра,  фільмотека спогадів учасників форсування Дніпра.

Музеєм ведеться пошуково-дослідницька  робота, учні створюють проекти про героїзм радянських воїнів під час форсування Дніпра.

 

Музей бойової слави Надіївської (Жданівської) СЗШ

Адреса музею: с. Надіївка, вул. Шкільна, 1

Музей засновано у 1994 році.

Засновник музею – вчителі історії школи, керівник – Лаврик Т. М. 

Збирати матеріали й експонати  розпочав Антошкін Юрій Юрійович, а систематизувала, оформила, поповнила матеріалами Лаврик Тетяна Миколаївна разом з членами гуртка «Троя».

Музей має експозицію «Вони захищали Батьківщину», де представлені нагороди, посвідчення, особисті речі, короткі біографічні дані, розповіді учасників Другої світової війни, які мешкали на території селища Жданове. У цій експозиції представлено зброю, снаряди, каски, які знайдені при розкопках членами гуртка.

Основними формами роботи  музею є зустрічі з ветеранами, екскурсії, конференції, презентації пошукових проектів, усні журнали, години спілкування.

У музеї проводяться, літературно-музичні композиції «Він не повернувся із бою» (спогади Халецького В.П. та Юрчика С.О. про своїх фронтових товаришів); екскурсії для учнів початкових класів «Шляхами подвигу і слави»; усний журнал  «Это радость со слезами на глазах…»; перегляд відеозапису переправи через Дніпро «Переправа, Переправа - берег левый, берег правый…»; уроки мужності, присвячені 66 річниці Великої Перемоги; презентація пошукового проекту «Шляхами подвигу і слави».

 

Музей бойової слави Тритузнянської СЗШ

Адреса музею: с. Тритузне, вул. Центральна, 38, тел. (05669)63136

Музей засновано 12 лютого 1987 року.

Засновник музею – педагогічний колектив школи, керівник – Кальчик О. І.

У музеї представлені наступні експозиції: "Ми – інтернаціоналісти", "66 років Великої Перемоги", "Захисники Батьківщини", "Вони захищали Батьківщину". 

Основними формами роботи музею є зустрічі з вдовами ветеранів, робота клубу "Пошук", зустріч з учасниками бойових дій, краєзнавча робота, тематичні екскурсії в музеї.

 

Музей бойової слави Промінської СЗШ

Адреса музею: с. Промінь, вул. Артюха, 1

Музей засновано 1 вересня 1988 року.

Засновник музею – педагогічний колектив школи, керівник – Шутяк Р. М.

Експонати музею представлені в наступних експозиціях, а саме, «Ветерани - наші земляки»,   «Наш край у роки Другої світової війни», «Харківчани  – визволителі нашого села», «Спогади  про О.А. Артюха», «Визначні  люди нашого села»,  «Дружні зв’язки  з  харківчанами», «Історія сіл», «65  річниця  Великої Перемоги», Ветерани серед нас», «Покоління трагедії свідчить»  «Захисники села не забуті».

У музеї проводяться уроки-мужності, уроки-пам’яті, уроки-екскурсії, години спілкування, круглі столи, виховні години, захисти  колективних проектів, уроки - екскурсії  «Ветерани – наші земляки», уроки-мужності  «Їх зірки загорілись у 43-му», «Вони визволяли наш край», захист проектів  «У пам’яті навіки збережемо», «Шляхи, опалені війною», година спілкування  «Герої Солонянщини».

 

Краєзнавчий музей „Берегиня” Олександропільської СЗШ

Адреса музею: с. Олександропіль, вул. Тюріна, 2

Музей  засновано 27 листопада 1991 року.

Засновник та керівник музею – Сащук Л. П.

У музеї зібрані експонати, які розповідають про історичне минуле району, а саме, фотодокументи;  ордена та медалі; етнографічні експонати: картини, одяг; предмети побуту.

Найбільш цікавими формами роботи музею є музейні уроки; екскурсії;  виставки експозицій за межами школи.

 

Краєзнавчий музей Березнуватівської СЗШ

Адреса музею: с. Березнуватівка, вул. А. Місківа, 36, тел. 0(5669)97125

Музей засновано у 2014 році.

Засновник і керівник музею - Борейко Ольга Дмитрівна, вчителька історії Березну­ватівської СЗШ.

З березня 2014 року в Березнуватівській СЗШ розпочата робота щодо створення музею випускника 2011 р. Сергія Нігояна, Героя України, який став на захист свободи, справедливості, демократії та незалежності України і загинув від снайперської кулі в січні 2014 року.

Збирати матеріали та експонати для музею почала Борейко О.Д. разом з батьками Сергія, колегами, школярами та односельцями.

Невеличкий та затишний краєзнавчий музей розповідає про пошукову роботу шко­ли через стенд „Візьму твій біль”, зібрані речі Героя Небесної Сотні: бушлат, каска, прапор Вірменії, гітара, кімоно, дитячий одяг, грамоти, рідкісні книги „Вірмени на Дніпропетровщині" та ін.

Сергій Нігоян „не з тих людей, що ки­дають каміння. Він, скоріше, із тих людей, хто допомагав тим, у кого це каміння потрапляло".

Цікаві фотографії, які розповідають про різні періоди життя 21 річного юнака, виразні портрети, здійснені художниками Майдану.

Сергій - прихожанин вірменської церкви у Дніпропетровську. Він мав „Кобзар” Т.Г. Шевченка, як настільну книгу, а більш за все віддавав перевагу поемі „Кавказ”. Він привернув увагу журналістів України, став відомим не тільки завдяки Майдану, а й завдяки любові до віршів Т.Г.Шевченка, які декламував українською мовою.

Вражають листи українців з Канади, які захоплюються мужністю та патріотизмом українського юнака вірменської національності

Відвідала село, школу, батьків Героя України Тимошенко Ю.В., екс-прем'єр України, політик, мати, яка підтримала морально і матеріально сім'ю Нігоянів, говорила про сміливість і нездоланність духу нових героїв сучасної України, справжніх патріотів, когорту яких представляє Сергій Нігоян.

Дорога до маловідомого українсько­го степового села Березнуватівка стає все більш відомою не тільки для жителів Дніпропетровщини, але й всієї України, бо вона по-справжньому історико-патріотична.

Успіхів тобі, молодий музею, нових експонатів, думок, гостей...

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika