Етнографічний музей Олександрівської СЗШ

Адреса музею: с. Олександрівка, вул. Леніна, 44
Музей засновано у 1960 році. 
Засновник – Єгорова А.Ф., керівник – Антонова В.І. 
В центральній експозиції музею, представлено багатий етнографічний матеріал – побутові речі, одяг,  вишивки, рушники тощо. 
Один з розділів розповідає про Голодомор 1932-1933 років. Особливо вражають матеріали-спогади односельців. Свідчення зібрано в 90-х роках від тих, хто пережив це лихоліття. Зараз  багатьох з них вже немає серед живих, але розповіді збережено. Вони війшли до книги «Пам’яті жертв Голодомору», оформленої у 2009 році. 
 

Історико-краєзнавчий музей Вербуватівської СЗШ

Адреса музею: с. Вербуватівка, вул. Центральна 57, тел. (05635)56337
Музей засновано в 1968 році. 
Засновник – Кальницька Г.О., керівник – Офіцерова Н.В. 
У музеї зібрано 590 експонатів, виготовлено 70 альбомів, 45 стендів; проведено сотні зустрічей, вечорів, екскурсій, походів, 18 краєзнавчих виставок – обласних, три республіканських, дві всесоюзних. 
Краєзнавці працюють за історичним, етнографічним, фенологічним напрямками. Експозиція музею складається з 4-х розділів: «Мистецтво належить народу», «Шляхами Великих звершень», «До таємниць природи» та «Трудова слава рідного краю: минуле і сьогодення».
 

Музей бойової слави Юр’ївської СЗШ ім. Героя Радянського Союзу Д.П. Запорожченка

Адреса музею: смт. Юр`ївка, вул. Леніна, 110
Музей засновано 6 червня 1989 року. 
Засновник – Герасименко О Ф. 
Матеріали музею розповідають про тих, хто обороняв селище Юр`ївку від фашистської навали. Значне місце відведено відомим односельцям, які багато зробили для розвитку села, зокрема, це Герой Радянського Союзу, земляк  Д.П.Запорожченко.  
В музеї зберігаються історичні праці, свідчення про Голодомор 1932-33 років, спогади про село, про історичні події «Погляд із Юр`ївки: правда про битву на Каялі-ріці». 
Сьогодні робота музею ведеться екскурсоводами школи за темами: «Подвиг воїнів-інтернаціоналістів в Афганістані» і «Шляхами подвигу і слави Юр`ївщини». Роботу музею третій рік очолює вчитель історії Ананченко Оксана Григорівна.
 

Музей бойової і трудової слави Чорнявщинської СЗШ

Адреса музею: с. Чорнявщина, вул. Леніна, 1
Музей засновано в 1975 році.
Засновник – Букатар В.М., керівник – Соколова С.М. 
Матеріали музею розповідають про героїчний рейд 25-го танкового корпусу в тилу ворога в роки Другої світової війни. 
Рідкісними експонатами музею є картини, портрети танкістів, літопис 25-го танкового корпусу, колекція матеріальних пам’яток Великої Вітчизняної війни; колекція книговидань, нагороди односельців – учасників Другої світової війни. 
У музеї проводяться уроки-реквієми та уроки-пам'яті.
 

Краєзнавчий музей «Українська світлиця» Варварівської СЗШ

Адреса: 51325, с. Варварівка, вул. Артамонова, 16
Музей засновано в 1986 році.
Засновник – Андрунас Ю.О., керівник – Савченко Л.О. 
Шкільний музей знайомить учнів з традиціями українського народу, його символікою, оберегами, українськими народними святами, звичаями та обрядами, виникненням козацтва і його значенням в культурному поступі українського народу. 
В музеї проводяться лекції, екскурсії, спецкурси з народознавства, виховні години, уроки української літератури з позакласного читання. Основою метою виховної роботи, яка проводиться на базі музею є виховання активного, творчого громадянина України. 
 
Музей бойової слави Олександрівської СЗШ
Адреса музею: с. Олександрівка, вул. Леніна, 38, тел. 0563555291
Музей створений у травні 1991 року.
У музеї зібрані матеріали про антифашистське підпілля та односельців, які воювали на фронтах Другої світової війни; спогади про підпільну роботу земляків у фашистських концтаборах. Окремо демонструється експонати про земляків – воїнів-афганців. 
 
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika