«Пізнання країн світу прикрашає розум людини» - стверджував великий Леонардо да Вінчі. Пріоритети сучасної освіти полягають у наданні молодому поколінню інформації про європейську історико-культурну спадщину, практичних умінь адаптуватись до життя і навчання в різних країнах Європи. У Дніпропетровському регіоні реалізується цілий комплекс інноваційних програм та проектів, за допомогою яких забезпечується інтеграція регіональної освіти до європейського освітнього простору. Їхньою основою є реалізація експериментальної програми “Формуванння механізмів трансформації регіональної системи освіти на основі принципів випереджаючої освіти для сталого розвитку ”, де важливе місце займає полікультурне виховання, європейська просвіта, та міжнародний зв’язок між учнями та педагогами області та країн Європи.
     Центр має ліцензію Міністерства культури і туризму України АВ № 505248 на здійснення туроператорської діяльності і працює у цьому напрямку з 1993 року, володіє банком даних щодо міжнародних фестивалів, свят, конкурсів, змагань, форумів тощо. Туроператорська ліцензія та лист МОНМСУ «Про організацію навчальних візитів до держав-членів Європейського Союзу» № 1/9-731 від 15.10.10 надає право центру на розробку власних маршрутів, які відповідають  вимогам  вищезазначеної експериментальної програми. Центром розробляються  та реалізовуються програми навчально-тематичних подорожей країнами Євросозу. До  участі в них залучаються  учнівська молодь та педагоги Дніпропетровщини, інших регіонів України. Завдяки зв’язкам з навчальними закладами Євросоюзу центр міжнародного співробітництва пропонує школярам та студентам регіону організацію подорожей з відвідуванням навчальних закладів та знайомством з системою освіти європейських країн. Доброю традицією стала участь працівників освіти і науки регіону в міжнародних освітніх виставках.  Вивчення передового досвіду та  сучасних  методик навчання, знайомство з європейськими стандартами та цінностями, обмін досвідом з іноземними колегами сприяє впровадженню інновацій в галузі освіти.
         З 2009 року спільно з Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти  були організовані та проведені  курси для вчителів області “Координаторів практичного ознайомлення з країнами Євросоюзу”. Під час курсів відпрацьовувалась  методика роботи зі шкільними групами, їх супроводу під час навчально - тематичних подорожей до країн ЄС та освітніх обмінів, розроблялись  та захищались власні маршрути з урахуванням шкільної програми та передових дидактичних методик. Внаслідок проведеної теоретичної та практичної підготовки організовані навчально-пізнавальні подорожі для учнів та вчителів Дніпропетровської області.
        Сьогодні Центром міжнародного співробітництва розроблена програма навчально-пізнавальних екскурсійних подорожей для учнівської молоді під гаслом «З любов’ю до Батьківщину – до Європейської спільноти» та складено перелік маршрутів, у який увійшли  9 найпопулярніших маршрутів Європою.

Маршрути:

alt

Витоки іудейської, християнської, мусульманської цивілізацій

Дніпропетровськ - Тель – Авів - Нетанія – Ієрусалім - Хайфа – Амман Петра – Тель – Авів - Дніпропетровськ

Дитячий та молодіжний рух держав ЄС як вагома частина навчального курсу

Дніпропетровськ – Чоп – Будапешт –Відень- Верона- Піза - Флоренція - Рим  - Сан Марино - Ріміні -  Венеція – Будапешт – Чоп-Дніпропетровськ

alt
alt

Екологічне середовище країн Скандинавії як приклад цивілізованого ставлення до природи

Дніпропетровськ - Київ –- Варшава – Гданськ - Істад – Копенгаген- Осло –  Стокгольм – Гдиня - Варшава – Київ - Дніпропетровськ

Економічні та культурні зв’язки з країнами Євросоюзу - основа євроінтеграційного процесу в Україні

Дніпропетровськ – Львів - Краків - Кутна гора- Прага- Карлови Вари- Дрезден – Відень - Будапешт – Львів – Дніпропетровськ.

alt
alt

Мистецтво та архітектура держав Центральної Європи як складова навчального курсу

Дніпропетровськ – Львів - Дрезден – Кьольн  – Брюссель -  Лондон – Париж - Прага – Краків - Львів –Дніпропетровськ 

Єдність епох культур традицій у історичній спадщині старих і нових європейських столиць як фактор

Дніпропетровськ- Варшава – Берлін- Брюссель – Амстердам - Париж- Краків – Дніпропетровськ

alt
alt

Інформаційний тур

Львів – Прага – Брюссель - Лондон – Амстердам - Париж – Краків – Львів - Дніпропетровськ.

Дніпропетровськ – Львів – Жовква – Жешув – Тарнув – Краків – Закопане – Львів – Дніпропетровськ

alt

   

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika