23 квітня 2013 року проведено обласний семінар-практикум для методистів з виховної роботи управлінь, відділів освіти, відповідальних  за туристсько-краєзнавчу роботу в містах та районах,  за темою „Дитячо-юнацький  туризм і краєзнавство: сьогодення і перспективи”.
На семінарі-практикумі обговорювалися питання розвитку позашкільної освіти, спортивного туризму, використання комп’ютерних технологій в туристсько-краєзнавчій роботі, програмного забезпечення гурткової роботи, використання проектного підходу в клубній діяльності, роботи обласної дитячо-юнацької маршрутно-кваліфікаційної комісії, особливості роботи з учнівською молоддю щодо участі її у міських (районних) та обласних етапах Всеукраїнських експедицій, підведено підсумки туристсько-краєзнавчої роботи в містах та районах області у 2012 р. тощо.
Виступили: Гончар Н.Г., директор, лауреат Державної премії України в галузі освіти 2011 р.; Афанасьєв О.Є., методист ДДЮЦМС, к.г.к., доцент ДНУ ім. О.Гончара, лауреат Державної премії України в галузі освіти 2011р.; Хлистун А.В., інструктор з туризму ДДЮЦМС, голова обласної дитячо-юнацької маршрутно-кваліфікаційної комісії, президент обласної федерації спортивного туризму; Виборна Н.Д., Заболотня Ю.В., заступник директора ДДЮЦМС; Тяпкін І.О., Тяпкіна К.М., Назаренко О.О., методисти Центру.
Методисти з виховної роботи міст і районів області, які відповідальні за туристсько-краєзнавчу роботу, ознайомилися з сайтом КЗ „ДДЮЦМС” ДОР, методикою його створення та роботи, отримали збірник рекомендацій щодо організації та проведення обласного туристсько-краєзнавчого конкурсу „Золотий колобок 2013-2015” та 50 грамот і дипломів за підсумками роботи в 2012 році. Також ознайомлено методистів з нормативно-правовою базою про виконання Плану заходів щодо проведення у 2013 році Року дитячої творчості.
Відсутніми на семінарі-практикумі були методисти з виховної роботи міст: Жовті Води, Нікополь, Павлоград, Першотравенськ; районів – Васильківського, Криворізького, Павлоградського, Покровського, Широківського, Юр’ївського. Повідомлення про причини  відсутності  методистів до ДДЮЦМС від міст і районів не надходили. Це свідчить, по-перше, про  невиконання наказу ГУОН ОДА від 28.12.2012 №1122/0/212-12 „Про затвердження плану обласних туристсько-краєзнавчих та євроінтеграційних масових заходів для учнівської молоді та педагогічних працівників на 2013 рік”, по-друге,  засвідчує ще раз про низький рейтинг туристсько-краєзнавчої роботи в даних  містах і районах.
Вироблено в ході семінару-практикуму план спільної діяльності ДДЮЦМС та управлінь, відділів, департаментів освіти з питань туристсько-краєзнавчої роботи та європейської просвіти.
Рекомендовано:
1.  Керівникам управлінь, відділів, департаментів освіти:
· проаналізувати узагальнену інформацію про стан розвитку туристсько-краєзнавчої роботи та європейської просвіти в містах і районах Дніпропетровської області у 2012 р.
· запровадити в практику роботи інноваційний досвід роботи     комунального закладу „Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва” Дніпропетровської обласної ради та  управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради з туристсько-краєзнавчої роботи та європейської просвіти.
· здійснити  планування районних заходів з туристсько-краєзнавчої роботи та європросвіти, враховуючи обласні заходи зі спортивного туризму та участь учнівської молоді-переможців районних (міських) етапів історико-географічних та краєзнавчих експедицій в обласних та Всеукраїнських етапах.
· направити до ДДЮЦМС замовлення на перепідготовку педагогічних кадрів з туристсько-краєзнавчої роботи в 2013/2014 н.р.  до 01.06. 2013р.
· направити замовлення до ДДЮЦМС щодо використання  Екстрім-центру, проведення майстер-класу зі скелелазіння для різних категорій дітей області до 01.06. 2013 р.
2.  ДДЮЦМС:
·  розміщувати на сайті Центру кращі роботи учнівської молоді та педагогів з усіх напрямків діяльності з 01.09. 2013р.
· з метою залучення учнівської та студентської молоді – лідерів молодіжного руху – до роботи з європросвіти та туристсько-краєзнавчої роботи в регіонах розмістити на сайті Центру списки членів обласних євроклубів „З любов’ю до Батьківщини – до європейської спільноти”, „Від активної молоді – до успішної громади” до 20.05. 2013 р.
· на сайті Центру розмістити списки педагогічних працівників, які пройшли курсову перепідготовку на базі ДОІППО з туристсько-краєзнавчого та спортивного напрямку діяльності з метою отримання зворотнього зв’язку та результативності курсової перепідготовки.
 
alt
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika