Організація молодіжного євроклубу є однією з найбільш ефективних форм позашкільної роботи, яка сприяє громадянському вихованню, засвоєнню європейської тематики як нового виміру, а також набуттю комунікативної компетентності, вмінню працювати з інформацією, використовувати її, опановувати інтернет-простір, спілкуватись з однолітками з інших міст області, України, європейських країн та країн СНД,  працювати індивідуально і в команді тощо.
 
Обласний євроклуб – це форма співпраці педагогів, учнів, дорослих і дітей, яка охоплює різноманітні сфери і спрямована на вивчення європейських цінностей та виховання лідерських якостей у молоді.
 
На базі Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва з 2009 року створено обласний молодіжний європейський клуб „З любов`ю до Батьківщини – до Європейської спільноти” (2009-2011) та „Від активної молоді – до успішної громади” (з 2012 року) з метою підвищення рівня поінформованості учнівської молоді з питань європейської інтеграції України, сприяння полікультурному вихованню дітей та молоді на засадах патріотизму, любові до України, рідного краю, поваги до звичаїв, традицій, культурних цінностей українського народу та інших націй, стимулювання в них інтересу до вирішення актуальних питань на рівні свого селища, району, міста, області, сформування досвіду громадянських дій та демократичної поведінки, формування нового покоління молодих українських лідерів, які будуватимуть демократичну державу європейського зразка.
 
Учасниками обласного євроклубу є шкільні лідери з селищ, районів та міст Дніпропетровської області, які пройшли конкурсний відбір, а також  випускники євроклубу – представники студентської молоді. 
 
Діяльність обласного євроклубу регламентується Положенням про роботу клубу.
 
Навчання проводять сертифіковані тренери – представники закладів освіти та громадських організацій, які працюють в молодіжній сфері.
 
Форми і методи роботи: проведення тренінгів і семінарів для лідерів молодіжних організацій; організація і проведення заходів на європейську тематику зустрічей, семінарів, презентацій, фестивалів, конкурсів, форумів, конференцій, вікторин тощо; проведення учасниками досліджень з певної теми; ведення дистанційного навчання; організація методичного супроводу; проведення індивідуального консультування; обмін досвідом.
Крім традиційних  використовуються нові форми роботи з молоддю – „Жива бібліотека”, „Форум-театр”, „Молодіжний кіноклуб” тощо.
 
Очне навчання відбувається за модульним форматом. Під час шкільних канікул на базі ДДЮЦМС проводиться тижневе навчання за визначеними темами, протягом якого учасники оволодівають новими знаннями, навичками та досвідом.
У період між модулями учасники виконують завдання та проводять самостійну діяльність на місцях щодо розповсюдження отриманого досвіду серед однолітків. Для цього за допомогою Internet налагоджено дистанційне консультування з тематичних та методичних питань.
 
alt alt
 
alt
 
 
Положення про Євроклуб
alt
 
 

Географія обласного євроклубу

(заклади області, де навчаються вихованці обласного молодіжного євроклубу

 «Від активної молоді – до успішної громади»)

 

Заклад

Адміністративна одиниця

СЗШ №58

м. Дніпропетровськ

Ліцей інформаційних технологій

м.  Дніпропетровськ

Педагогічний коледж

м. Дніпропетровськ

СЗШ №103

м. Кривий Ріг

Ліцей-інтернат для сільської молоді

м. Кривий Ріг 

СЗШ №10

м. Марганець

СЗШ №17

м. Павлоград

СЗШ №18

м. Новомосковськ

Колегіум №11

м. Новомосковськ

Чортомлицька НСЗШ

м. Орджонікідзе

СЗШ №2

м. Першотравенська

СЗШ №5

м. Тернівка   

Васильківський НВК

Васильківський район

Ганнівський НВК

Верхньодніпровський район

Оленівська СЗШ

Магдалинівський район

Петриківська СЗШ

Петриківський район

Самарська СЗШ

Петропавлівський район

СЗШ №3

П’ятихатський район

Ілларіонівська СЗШ

Синельниківський район

СЗШ №2

Солонянський район

Чаплинська СЗШ

Юр’ївський район

Настасівська СЗІЇІ

Томаківського район

Вербківська ЗОШ

Павлоградський район

Межівська ЗСШ

Межівський район

 

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika