У 2006 році за авторським проектом в самому центрі Дніпропетровська на території дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва побудований перший в Україні спортивно-туристичний майданчик „Екстрім-центр” для підготовки спортсменів-туристів та скелелазів різного рівня кваліфікації.

      „Екстрім-центр” - це ретельно продуманий комплекс спортивно-туристичних тренажерів, що дозволяють відпрацювати юним туристам технічні прийоми по доланню природних перешкод. Деякі з них є етапами в змаганнях зі спортивного туризму. «Екстрім –центр» має смугу перешкод на якій можна проводити змагання І та ІІ класу складності. Змагатися можуть одночасно дві команди.

alt

 

 До складу смуги перешкод входять наступні елементи:

 

alt alt alt
жердини  вертикальна сітка «бар’єр»
     
alt alt alt
«ліани» купини купини
     
alt alt alt
«мишоловка» крутопохила переправа «метелик»
     
alt alt alt
 навісна переправа паралельні мотузки «павутиння»
     
alt alt

alt

колода з перилами «маятник»

підйом та спуск

по крутому схилу з перилами

 

 

Найцікавіший та найскладніший тренажер майданчику - “Скеледром”. Споруда висотою в 14 метрів має 4 похилих площини:

 

alt  під кутом 45° -  для починаючих спортсменів;
75° -  для більш досвідчених туристів середньої вікової групи; alt
alt еталонна площина із заперечним нависаючим кутом 5°  - для професіоналів.

     Всі площини обладнані спеціальними зачепами для сходження на гору та петлями для організації суддівської та самостраховки. Всі чотири площини легко об’єднати в одну дистанцію з підйомами і спусками в будь-якому напрямку, на яких можна проводити паралельні гонки двох учасників. Дві площадки, розташовані на висоті 10 та 12 метрів, дозволяють під час тренувань знаходитися на вершині скеледрома суддям і пильно слідкувати за правильним виконанням технічних прийомів, забезпечувати страхування учасників. Потрапити на верхні площадки „Скеледрому” можна і за допомогою захищеної дробини.

          В 2010 році „Скеледром” оснащено еталонною площиною 10 метрів із заперечним нависаючим кутом 5° та комплектом еталонних зачепів, виконаних за схемою UIAA (Міжнародної спілки альпіністських асоціацій) та Чемпіонату світу зі спортивного скелелазіння на дистанції швидкості, завдяки чому спортсмени-скелелази отримали унікальну можливість готуватися до змагань міжнародного рівня.

      Територія майданчику „Екстрім-центр” обладнана роздягальнею літнього варіанту, де є столи, лавки, умивальник, вішалки, туалет, а також волейбольний майданчик та майданчик для фізичної підготовки з силовими тренажерами, тиром для стрільби з пневматичної зброї.

       В 2011 році  з метою організації практичної туристсько-спортивної підготовки вчителів фізичної культури, керівників гуртків, організаторів спортивного туризму, суддівських кадрів регіону, організації безперервного процесу навчання в спортивно-туристичних гуртках Центру протягом року відбулося відкриття  туристичних трас у спортивній залі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Споруджена в ньому стендова конструкція оснащена:  навісними переправами, 15-ти  видами крутонахильних переправ, 3-ма видами гірських траверсів, спуском та підйомом по вертикалі, слек-лайном для ходження по канату зі страховкою та Скеледромом.

 

alt

       Завдяки ентузіазму команди педагогів ДДЮЦМС, які організовують та готують учнівську молодь до участі в міжнародних стартах, взимку, починаючи з 2011 року, на спортивно-тренувальному майданчику „Екстрім-центр” проводиться справжнє зимове свято – відкритий міжнародний фестиваль з найекстримальнішого виду спорту в світі льодолазіння - „Kolobok ace fest”, в якому приймають участь вихованці  спортивно-туристських гуртків, секцій, клубів вищих навчальних закладів України, Росії та інших країн СНД. Під час фестивалю юні спортсмени змагаються на спеціальнозалитій 10-метовій крижаній бурульці, долаючи траси різного рівня – окремо для дівчат та хлопців – на навісних стінках з використанням інноваційного спорядження: навісних колод, бочок, спеціальних зачепів. Під час змагань дівчата сміливо лазять по кризі, забивають „кішки” і льодові інструменти; хлопці  змагаються в „драйтулінгу” – лазанні по зачепах з льодовими інструментами на стенді.

alt

      Для юних туристів, членів спортивно-туристичних гуртків, секцій, клубів, навчально-виховних закладів різних типів, вищих навчальних закладів Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва надає можливість використання спортивно-туристичної бази та організації тренувань на „Екстрім-центрі” два рази на тиждень:

  

Тренування на „Екстрім-центрі”  безкоштовні!

 

Вівторок та четвер з 10:00 до 17:00.
 
Графік тренувань складається за попередніми заявками, які надсилаються за адресою:
 
49094 м. Дніпропетровськ, вул. Яружна 49-А,
факс: (0562) 46-05-65,
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,
 
з назвою установи, що направляє дітей, П.І.Б. відповідальної особи за життя і здоров'я дітей під час тренувань та перебування на території Центру, контактними телефонами, списком дітей та наказом по установі. Також потрібно повідомити про необхідність при тренуваннях спортивного спорядження.
Тренування на „Екстрім-центрі” проводить інструктор з туризму Горбонос-Андронова Олена Русланівна, тел. (097) 925-90-98, (093) 242-16-64, (056) 734-80-14.
Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika