Коротко про гру «Джура»
 

Метою дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура») є:

 

- виховання у юнаків та дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовка молоді до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини України шляхом залучення широкого загалу молоді до оборонно-масової та військово-спортивної патріотичної роботи; 

 

- формування і виховання у молоді високих морально-психологічних та морально-бойових якостей; мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості і ініціативності на теренах відновлених національних козацьких педагогічних традицій;

 

- виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної України на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя;

 

- виховання нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей.

 alt

 

Метою підсумкових змагань є реалізація завдань дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура») щодо поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій.

 

Завдання змагань:

– фізичне, емоційне, розумове та духовне виховання української молоді на основі козацьких морально-світоглядних цінностей.

– вшанування геройського чину всіх борців за незалежність Української держави;

– формування серед молоді засад здорового способу життя засобами туризму, спорту, військово-патріотичного виховання;

– популяризація серед молоді військово-прикладних видів спорту, активних способів дозвілля, історії визвольних змагань та української військової традиції;

 

 

Змагання полягають у проведенні комплексних командних ігор військово-спортивного, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, на обласних та всеукраїнському етапах, в ході яких відбувається відбір кращих команд та визначення переможців.

 

Команди шкільних, позашкільних навчально-виховних закладів освіти, інших навчальних закладів, молодіжних організацій формуються і беруть участь в змаганнях згідно "Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") Українського козацтва, затвердженої Міністерством Освіти і Науки у 2003 році, а також відповідно до Положення змагань.

 

Склад команди – 8 осіб. 6 хлопців, 2 дівчини. Назва команди – рій. Керівник – ройовий. Члени команди – хлопці – джури, дівчата – берегині. 2 старші особи – виховник і представник від закладу чи організації, яка відряджує команду. Назва у грі – Старший козак – Батько. Якщо жінка – мати-Берегиня.

Загальне керівництво грою здійснює Головний Штаб, в областях – Обласні штаби та районні штаби.

 

Організатори гри: Міністерство освіти і науки України, Рада Українського козацтва при Президентові України, Центр національного відродження.

alt

Види змагань:

 

1) Впоряд (стройова підготовка). Оцінка зовнішнього вигляду, одностроїв, зорганізованості та якості виконання впорядових наказів. Виконання маршової патріотичної пісні. Обов'язкове та творче виконання.

 

2) "Лава на лаву" командне силове змагання, що є традиційною забавою українських козаків. 

 

3) Смуга перешкод із використанням козацької легенди.

 

4) Стрільба: пневматична зброя (пістолет, рушниця).

 

5) Гра "Пластун" - комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними та туристичними елементами та використанням методик гри «Квест».

 

6) Теренова гра – класична тактична гра на місцевості із боротьбою за прапор та із використанням пов'язок-липучок на руки для системи "вбитий-живий".

 

7) "Рятівник" - Змагання з ПМД та рятівництва.

 

8) Гра "Відун" - Інтелектуальні змагання по історії українського війська, сучасних ЗСУ по системах "Брейн-ринг", "Що?","Де?","Коли?" та ін.

 

9) Ватра "Слава Героям" – представлення творчо-мистецького завдання рою.

 

10) Таборування. Оцінка побуту, чистоти, облаштування підтабору рою під час змагань.

alt

 

 
alt
 
 
 

 

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika