Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва продовжує реалізацію заходів з національно-патріотичного виховання та успішної і якісної підготовки команд (роїв) до участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) в 2017 році.

 

Впродовж 10 – 11 квітня 2017 року проведено ІІІ модуль навчання для керівників команд (роїв) навчальних закладів міст та районів Дніпропетровської області, головна мета якого полягала в наданні педагогам теоретичних знань та практичних навичок щодо підготовки до таких конкурсів і змагань як „Відун” – інтелектуальний конкурс з загальної історії України XV-XXI ст.., рідного краю та Збройних Сил України, „Теренова гра з елементами спортивного орієнтування”, „Рятівник” – конкурс з надання першої долікарської допомоги, „Стрільба з пневматичної зброї”, „Сучасні комплексні військово-прикладні вправи”.

 

До реалізації програми модульного навчання крім працівників Центру міжнародного співробітництва долучились голова Постійної комісії з питань науки, освіти, сім’ї та молоді Дніпропетровської обласної ради Сиченко Віктор Володимирович, директор Українського державного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Неділько Сергій Вікторович, директор Міжнародної благодійної установи „Центр Національного відродження, член Ради з питань національної Єдності при Президентові України Рондзістий Тарас Іванович, фахівці КЗ „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” ДОР, Товариства Сприяння Обороні України в Дніпропетровській області, Національної Гвардії України в Дніпропетровській області, представники козацьких формувань.

 

 Перший день модульного навчання розпочався із вітальних слів директора КЗ „ДДЮЦМС”ДОР, лауреата Державної премії України в галузі освіти Гончар Нелі Григорівни, яка наголосила на пріоритетності національно-патріотичного виховання, грі „Сокіл” („Джура”) - як невід’ємній  його складовій, проаналізувала попередні модульні навчання в 2016/2017 н.р.

 

Голова постійної комісії з питань науки, освіти, сім’ї та молоді Дніпропетровської обласної ради Сиченко Віктор Володимирович інформував про регіональну цільову програму патріотичного виховання населення на 2017-2021 роки, де окремо виділена гра „Сокіл” („Джура”), передбачено певне фінансування та заходи з підготовки до гри, акцентував увагу обласної ради на розвиток позашкільної освіти, патріотичне виховання та здоровий спосіб життя підростаючого покоління.

 

Директор Українського державного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Неділько Сергій Вікторович інформував про проект нового Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру „Сокіл” („Джура”), який буде затверджено Постановою Кабінету Міністрів України і вступить в силу в 2018/2019 н.р. Саме цей документ враховуватиме всі проблемні питання та побажання від усіх областей України та від учасників сьогоднішнього модульного навчання. УДЦТКУМ в подальшому сприятиме інноваційним формам проведення гри, удосконаленню туристсько-краєзнавчої роботи в Україні.

 

Директор Міжнародної благодійної установи „Центр Національного відродження, член Ради з питань національної Єдності при Президентові України Рондзістий Тарас Іванович презентував літературу, підготовлену Українським інститутом національної пам’яті, з питань розвитку козацтва та історії державотворення, яка використовуватиметься в ході підготовки до ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) та зауважив на важливості співпраці з громадськими об’єднаннями та козацькими формуваннями в Україні. Також Рондзістий Т.І. передав кожному учаснику модульного навчання плакати, які запрошують учнівську молодь долучитись до великої і цікавої гри під гаслом „Якщо ти патріот своєї країни – збери команду однодумців і стань учасником гри”.

 

Далі за програмою обласного заходу методист КЗ „ДДЮЦМС”ДОР, к.і.н. Антипенко Г.С. презентувала форму проведення інтелектуального конкурсу «Відун». Всім учасникам модульного навчання надано інформаційно-методичні матеріали для підготовки до конкурсу, в яких висвітлено 12 тематичних розділів від козацтва до сьогодення та  особливу увагу  приділено темам: «Україна у боротьбі за свою державність першої половини ХХ ст.», «Історія Дніпропетровщини» та темі   «Революція гідності й агресія Росії проти України». Роз’яснено критерії оцінювання конкурсу „Відун” з застосуванням тестів та мультимедійного обладнання,  підготовлено перелік літературних джерел.

 

alt

 

З нововведеннями та інноваційними формами проведення захоплюючого та одного з найулюбленіших серед дітей виду змагань – „Теренова гра з елементами спортивного орієнтування та боротьбою за прапор” - педагогів познайомили методисти КЗ „ДДЮЦМС”ДОР Тяпкіна К.М., суддя Національної категорії зі спортивного орієнтування, Горбонос-Андронова О.Р., к.н.ф.в, та керівник гуртка „Спортивне орієнтування” Рудакова О.М., майстер спорту України.  Цього року „Теренова гра” проводиться на двох дистанціях – особисто-командні змагання з орієнтування в спортивному лабіринті та змагання із боротьбою за прапор з використанням системи лазерного вогню LazerTag. Спортивний лабіринт – це новий видовищний та динамічний  вид, мета якого складається в якомога скорішому проходженні 100-200 метрової дистанції на місцевості серед штучних перешкод за допомогою карти.  Учасникам необхідно не тільки обрати шлях руху на КП, а й правильно реалізувати його, відмітившись електронним чипом на старті, в певній послідовності на всіх КП, фініші.

 

alt

 

Лазертаг (від англ. Laser - лазер, і tag - мітка), або лазерний бій, який відбувається у реальному часі і просторі, активна гра, суть якої полягає в ураженні гравців зі спеціальних інтерактивних мішеней безпечними «електронними» пострілами. У сучасному розумінні лазертаг - це командна гра, заснована на використанні військової тактики і стратегії, це високотехнологічний винахід для відпрацювання тактичних навичок та  підготовки бійців спецпідрозділів. Саме ця інноваційна система визначена ДДЮЦМС основою для проведення „Теренової гри”. Керівники команд були поділені на сім роїв, які змагалися один з одним. Кожен рій провів по два бої, переможці двобою визначалися за найдовшим часом утримання прапору, також враховувалась кількість убитих. Два найсильніші рої провели додаткові двобої, в яких і визначилися переможці.

 

alt

 

З порядком організації та функціями таборової старшини під час проведення ІІ (обласного) етапу гри „Сокіл” („Джура”), роллю ройових в організації самоврядування під час проведення гри познайомив Ладигін Владислав Юрійович, осавул Кодацької Паланки Війська Запорізького Низового. У своєму виступі Ладигін В.Ю. проінформував, що козацькою громадською організацією підготовлені фахівці для кожного міста/району, які можуть залучатися до складу таборової старшини як І (міського/районного), так і ІІ (обласного) етапів гри,  відповів на запитання учасників модульного навчання.

 

 

alt

 

Лекційні заняття та майстер-клас для керівників команд з питань надання першої долікарської допомоги в рамках підготовки до конкурсу „Рятівник” відбулись на базі Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який працює на базі обласної клінічної лікарні ім. І.Мечникова. Враховуючи пропозиції педагогів, які брали участь в попередніх модульних навчаннях, Роєм Олександром, завідувачем навчально-тренувального відділу ОЦЕМД та МК  та Кущ Катериною, асистентом кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО ДЗ «ДМА» МОЗ України, розроблена авторська програма та інформаційно-методичні матеріали, спрямовані на оволодіння молоддю такими актуальними та необхідними в сучасних реаліях знаннями і навичками щодо надання першої долікарської допомоги в різних ситуаціях. Співпраця ДДЮЦМС з ОЦЕМД та МК  сприяє якісній підготовці до змагання „Рятівник” в ході проведення гри „Сокіл” („Джура”).

 

alt

        

Учасники модульного навчання відвідали перший в Україні музей  „Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО”, який працює на базі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького.

 

alt

 

В ході проведення круглого столу з питань обміну досвідом роботи та підведенням підсумків першого дня визначено такі проблемні питання: фінансування гри „Сокіл” („Джура”) в районах і містах області, наявність туристського спорядження, забезпечення автотранспортом команд, робота міських та районних штабів гри, участь у грі козацьких формувань, співпраця з ТСО та військкоматами щодо організації конкурсу „Стрільба з пневматичної зброї”, склад команд та вікова категорія дітей тощо. Круглий стіл відбувся за участю директорів ДДЮЦМС Гончар Н.Г., УДЦТКУМ Неділька С.В., МБУ „НЦВ” Рондзістого Т.І.

 

Другий день модульного навчання проходив на території військової частини Національної Гвардії України в Дніпропетровській області, де педагоги мали змогу на практиці відпрацювати дистанції та етапи сучасних  комплексних військово-прикладних вправ, а саме подолання військової смуги перешкод, розбирання і складання АК-74. Майстер-клас проводили військовослужбовці під керівництвом полковника Макаренкова Вадима Вікторовича, заступника начальника ЦТУНГУ в Дніпропетровській області.

 

alt

 

На полігоні військової частини відпрацьовувався традиційний вид змагань  «Стрільба з пневматичної зброї». Заступником начальника ТСО України в Дніпропетровській  області Токарем Анатолієм Георгійовичем спільно з фахівцями ТСО організовано шість вогневих рубежів, проведено інструктаж з техніки безпеки, прицілювання  та ознайомлено з умовами оцінювання змагань під час проведення ІІ (обласного) етапу гри „Сокіл” („Джура”). Кожен керівник мав змогу здійснити по три при стрілочних та п’ять залікових пострілів.

 

alt

 

По завершенню третього модульного навчання його учасники отримали пам’ятні сертифікати, інформаційно-методичні матеріали, календарі, а найголовніше – знання та практичні навички, які неодмінно допоможуть їм в підготовці до І міського/районного та ІІ (обласного) етапів гри „Сокіл” („Джура”) в 2017 році.

 

Учасники модульного навчання отримали завдання щодо проведення інформаційно-методичних семінарів на базі міст і районів для керівників роїв навчальних закладів міст і районів, які вони представляють. Дата проведення та звіти направляються на електронну адресу КЗ „ДДЮЦМС”ДОР  сЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Учасниками модульного навчання стали педагогічні працівники навчальних закладів 11 міст та 21 району Дніпропетровської області:  Дніпро (СЗШ № 6), Кам’янське (НВК-гімназія № 11), Вільногірськ (ЗШ № 3), Жовті Води (НВК № 6 «Перспектива»), Кривий Ріг (ЗШ № 72), Марганець (Міський центр-комплекс позашкільної роботи), Новомосковськ (СЗШ № 7), Павлоград (ЗОШ № 9), Першотравенськ (ЗОШ № 4), Синельникове (ЗОШ № 5), Тернівка (ЗОШ № 4), Апостолівський (ЗОШ № 3), Васильківський (Васильківський центр позашкільної освіти), Верхньодніпровський (СШ № 1), Дніпровський (Слобожанський НВК № 1), Криворізький (Красінський НВК), Криничанський (Степанівський НВК), Магдалинівський (Заплавська ЗОШ), Межівський (Новопавлівська СЗШ), Новомосковський (Піщанська ЗОШ), Нікопольський (Покровська ЗОШ), Павлоградський (Межиріцька ЗШ), Петриківський (Хутірський НВК), Петропавлівський (ЗОШ № 1), П’ятихатський (ЗОШ № 3), Синельниківський (Іларіонівська СЗШ), Солонянський (СЗШ № 1, Олександропільський НВК), Софіївський (ОЗШ № 1), Томаківський (Преображенська ЗШ), Царичанський (Будинок дитячої та юнацької творчості), Широківський (Новолатівська СЗШ), Юр’ївський (Шандрівський НВК).

 

Не брали участь у заході представники міста Нікополь, Покров та Покровського району.

 

За попередніми заявками не прибули 2 особи -  представник Дніпровського району (1 ос.) та Солонянського ОТГ (1 ос.).

 

alt

 

Більше фото

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika