З 10 по 15 червня 2018 року проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – 2018 на території Новомосковського району та його мальовничих козацьких околиць (с. Орлівщина, вул. Острівна, 2а) на базі комунального закладу „Дитячий оздоровчий центр соціальної реабілітації санаторного типу „Перлина Придніпров’я” Дніпропетровської обласної ради”.

Учасниками гри „Сокіл” („Джура”) – 2018 стали учні шкіл, вихованці закладів позашкільної освіти, які здобули перемогу в районних / міських етапах. Це майже 300 джур – 29 команд з 12 міст (Вільногірськ, Дніпро, Кам’янське, Жовті Води, Кривий Ріг, Марганець, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Першотравенськ, Синельникове, Тернівка), 9 районів (Верхньодніпровський, Дніпровський, Криворізький, Магдалинівський, Нікопольський, Новомосковський, Петропавлівський, Покровський, Солонянський) та 8 об’єднаних територіальних громад (Апостолівська, Новопавлівська, Троїцька, Петриківська, Іларіонівська, Слобожанська, Царичанська, Юр’ївська).

Метою цієї непересічної гри, що проводилася в різних формах впродовж 2017/2018 навчального року у закладах освіти області, є національно-патріотичне виховання учнівської молоді шляхом впровадження військово-прикладних видів спорту, основ самоврядування, народних ігор та забав для гартування духу й тіла, популяризації здорового способу життя, зміцнення дружніх зв’язків дітей та молоді.

В організації та проведенні гри брали участь:

  • Дніпропетровська обласна рада та Дніпропетровська обласна державна адміністрація;
  • департамент освіти і науки,  управління молоді і спорту,  департамент охорони здоров’я, управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи  Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерство з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області;
  • комунальне підприємство „Молодіжний центр „Освіторіум” Дніпропетровської обласної ради;
  • військово-патріотичний клуб „Айдар”;
  • громадські організації „Промінь” та „Червоний Хрест”, „Кодацька  паланка війська Запорозького Низового”, волонтери;
  • Дніпропетровський  державний університет внутрішніх справ, національний технічний університет „Дніпровська політехніка”, Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара;
  • гурт середньої загальноосвітньої школи №134 м. Дніпро;
  • Дитячий оздоровчий центр соціальної реабілітації санаторного типу „Перлина Придніпров’я”;
  • пентбольний клуб „Агресор”;
  • театр вогню „Аделаїда”.

Урочисте відкриття ІІ (обласного) етапу гри «Сокіл» («Джура») на Дніпропетровщині розпочалось з маршу патріотів, який проходив через парк Лазаря Глоби до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради, і продемонстрував пріоритетність національно-патріотичного виховання учнівської молоді та сприяв популяризації гри „Сокіл” („Джура”).

Ведучим церемонії відкриття гри "Сокіл" ("Джура") - 2018 був заслужений діяч мистецтв України Рудий Олег Іванович. 

З вітальними слова до юних джур звернулися Юрченко Володимир Олегович, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації; Буленок Руслан Віталійович, радник голови Дніпропетровської обласної ради; Полторацький Олексій Володимирович, директор департаменту освіти і науки  Дніпропетровської обласної державної адміністрації; Кривогуз Сергій Андрійович, директор комунального підприємства „Молодіжний центр „Освіторіум” Дніпропетровської обласної ради; Каладжиєва Олександра, волонтерка; Димитрій Поворотній, протоієрей Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, який не тільки благословив джур на добрі справи, а й окропив їх святою водою.

 

Духовий оркестр Дніпропетровського  державного університету внутрішніх справ супроводжував урочистості, а курсантський колектив та учні СЗШ №134 гуманістичного навчання міста Дніпро подарували джурам елементи бойових мистецтв і яскраву хореографічну композицію.

Джури поклали квіти до пам’ятного знака на Алеї пам’яті героїв Небесної Сотні та воїнів АТО. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про легендарних гетьманів, кошових, отаманів, наших доблесних земляків.

 

Потім було фото на пам’ять та екскурсії до музеїв, а саме:

  • музей „Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО” відвідали джури міст Кривий Ріг, Жовті Води, Марганець, Синельникове, Криворізького, Нікопольського, Петропавлівського, Верхньодніпровського, Дніпровського, Новомосковського районів та Новопавлівської ОТГ;

 

  • мінералогічний музей, народний музей ім. О. Поля національного технічного університету „Дніпровська політехніка” та Діораму „Битва за Дніпро” відвідали джури міст Тернівка, Новомосковськ, Першотравенськ, Магдалинівського, Покровського, Солонянського районів та Іларіонівської, Петриківської, Троїцької, Царичанської, Юр’ївської ОТГ;

 

  • музей „Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” (КДЦ „Менора”) відвідали джури міст Дніпро, Кам’янське, Павлоград, Нікополь, Вільногірськ, Апостолівської та Слобожанської ОТГ.

 

Світле сонце над нами встає,

Червоніє у лузі калина,

Ми щасливі, що ти у нас є, -

Наша вільна, свята Україно!

Живи, Україно, віки,

Як честь бережи самоцвіти.

Ростуть патріотами діти, -

Твого небокраю зірки.

 

Затверджена програма ІІ (обласного) етапу гри виконана в повному обсязі та на високому рівні.

 

Впродовж 6-ти днів учасники гри брали участь у багатьох конкурсах та змаганнях, демонстрували свою звитягу, мужність, спритність, витривалість та знання. Вони мали знати та вміти багато: співати, танцювати, крокувати, стріляти, орієнтуватися на місцевості та долати природні перешкоди, рятувати потерпілого, знати історію України та рідного краю, основи надання долікарської допомоги тощо.

 

До духовного виховання і самоврядування джур на основі українських традицій та християнської моралі був залучений Протоієрей Настоятель парафії Покрови Присвятої Богородиці міста Новомосковськ отець Дмитрій Цигікало, який спільно з працівниками ДДЮЦМС, учасниками гри облаштував капличку, проводив щоденні молитви та спілкування. 

 

Допомагали в облаштуванні каплички виховними роїв міст Кривий Ріг, Марганець, Кам’янське, Тернівка, Новомосковськ, Павлоград, районів – Дніпровського, Новомосковського, Магдалинівського та Петриківської, Царичанської, Іларіонівської, Апостолівської, Юр’ївської ОТГ.

 

Проведено 15 конкурсів, змагань, та майстер-класів серед яких

змагання зі стройової підготовки „Впоряд”,

зі спортивного туризму, орієнтування та надання першої медичної допомоги  «Крос-похід – командна смуга перешкод з елементами орієнтування та надання першої долікарської допомоги („Рятівник”)»

силове змагання „Перетягування линви”,

 

майстер-клас „Лава на лаву”,

„Неповне розбирання та складання АК – 74”,

„Стрільба з пневматичної зброї”,

 

творчо-мистецький конкурс „Ватра”,

 

інтелектуальний конкурс „Відун”,

 

майстер-клас МНС;

змагання „Тактична підготовка – „Теренова гра” із боротьбою за прапор з використанням системи лазерного вогню Lazertag”.

 

конкурс біваків "Таборування",

 

Майстер-клас з основ Street Workout

 

Кожен рій підготував звіт та посилку з гуманітарною допомогою, які передали через волонтерку Каладжиєву Олександру на схід нашої країни для захисників Вітчизни – учасників ООС (конкурс „Добре діло”).

 

Вивчення учасниками гри кулінарних традицій українських козаків, формування культурного смаку та визначення кращих зразків справжнього козацького куліша здійснювалось через інноваційний культурно-розважальний конкурс «Козацька кухня».

 

Створено умови для спілкування, обміну товаром, власними виробами в ході проведення креативного заходу «Козацький ярмарок», який захопив джур своєю національною неповторністю та гучною торгівлею. Юним козакам вдалось відчути дух козацького волелюбного базару.

 

Підрахунок результатів конкурсів та змагань проводився відповідно до існуючої нормативно-правової бази з використанням електронних засобів обрахунку.

 

Також працювала таборова старшина, похідним отаманом якої вдруге був вчитель фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» ЗОШ № 3 м. Вільногірська Білецький Микола Іванович, допомагали йому члени військово-патріотичного клубу „Айдар”. Питання самоврядування джур, дотримання правил проведення конкурсів та змагань, внутрішнього розпорядку, нічного та денного чергування були в центрі уваги таборової старшини.

 

В таборі панувала дружня атмосфера. Джури із захопленням брали участь у танцювальних флешмобах на українські та козацькі мотиви, відзначали дні народження, приходили на допомогу один одному, були дисциплінованими та толерантними.

Учасники гри „Сокіл” („Джура”) – 2018 власними діями, помислами, ділами, вчинками доводили своє бажання жити у вільній Україні, виявляли і виявляють свою небайдужість до її долі.

 

Перемогу в ІІ (обласному) етапі гри «Сокіл» («Джура») здобув вдруге рій „Фенікс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 9 м. Павлограда

ІІ місце – рій „Воїни світла” середньої загальноосвітньої школи №6 м. Дніпро

ІІІ місце  - рій „Молода Січ” гімназії №11 м. Кам’янське та  рій «Нащадки козацької слави» навчально-виховного комплексу «Перспектива» № 6 м. Жовті Води.

 

Всі джури учасники ІІ (обласного) етапу гри „Сокіл” („Джура”) отримали почесні грамоти комунального закладу „Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва” Дніпропетровської обласної ради”, цінні подарунки.

 

Призери – грамоти департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, медалі та кубки, цінні подарунки.

 

Переможець нагороджений грамотою департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, медалями, кубком КЗ „ДДЮЦМС” ДОР”, а також виборов почесне право представляти нашу Дніпропетровщину на ІІІ (Всеукраїнському) етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), що відбудеться в с. Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області  з 02 по 15 липня 2018 року.

 

Слава Україні!

 

Участь у ІІ (обласному) етапі гри «Сокіл» («Джура») не брали команди (рої) міста Покров та Васильківського, Криничанського, П'ятихатського, Софіївського, Томаківського районів.

 

 

Зведений протокол ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Algebra Biologiya Literatura Geometriya Geografiya Obj Fizika Ekonomika Istoriya Astronomiya Informatika